AKTUALITY‎ > ‎

Jablonecký komorní orchestr zahrál opět ve sv. Anně

přidáno: 23. 5. 2014 3:54, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 26. 5. 2014 7:59 uživatelem Vít Rakušan ]

Koncert nazvaný Z POHÁDKY DO POHÁDKY jsme věnovali dětem. Ve středu 21. května se v 17 hodin naplnil kostel Sv. Anny kočárky a dětmi všech věkových kategorií. Přišli na slíbené pohádky.

V úvodu dětem zahrál náš host, smyčcový soubor VIOLKA pod vedením Karin Černé. Ta si se svými hráči také zahrála a nahradila tak dvě nemocné houslistky. Ano čtete správně – byť sama hraje na violoncello, chopila se tentokrát podstatně menšího nástroje a pomohla tak celému souboru. Naši mladí, začínající kolegové zahráli dvě známé melodie z večerníčků.Moc se jim to povedlo - GRATULUJEME!

Jablonecký komorní orchestr si opět potvrdil úspěšnost celého projektu z minulého roku. Nejen, že se kostel zaplnil téměř do posledního místa, ale hlavně děti vydržely celou hodinu poslouchat a pozorně vnímat. Koncert byl koncipován jako večer hádanek a děti spolupracovaly na „1“. Zaznělo devět filmových melodií ze známých českých i zahraničních pohádek, jejichž filmová podoba se promítala během hudby na plátno. Mezi každou pohádkovou melodií sami hráči představovali své nástroje. Každý zahrál nějakou známou melodii z večerníčků, většinou charakteristickou pro daný nástroj.

Celé představení mělo neskutečné tempo a atmosféru. Tu umocnila skvostná výstava našeho výtvarného oddělení „Když barvy hrají“. Vše se krásně doplňovalo.

DĚKUJI hráčům orchestru, kteří měli po náročném programu Slavnostního zahajovacího koncertu Roku české hudby v divadle na „pohádky“pouze DVĚ zkoušky. Moc si vážím času našich maturantů, kteří si mezi náročnými zkouškami a přípravou na ně udělali prostor i pro ty nejmladší.

DĚKUJI našemu kontrabasistovi Aleši Filipovi, který všechny melodie pro náš orchestr upravil.

DĚKUJI ale především všem dětem, našim nejmladším pozorným posluchačům, kterým očička doslova zářila nadšením a jejím rodičům, kteří si na koncert udělali čas.

Na další setkání s našimi posluchači se ve Sv. Anně (3. a 9. června) těší

Luboš Lachman – dirigent JKO

Z pohádky do pohádky


Comments