AKTUALITY‎ > ‎

Jablonecký komorní orchestr zahrál na festivalu studentských orchestrů v Praze

přidáno: 29. 5. 2015 0:29, autor: Miroslav Halama

Náš komorní orchestr se v pátek 22.5. zúčastnil jubilejního 10. ročníku hudebního festivalu studentských orchestrů v Praze. Přijali jsme pozvání od organizátora a zakladatele festivalu - ZUŠ Praha 9, Ratibořická 30 a to přímo od pana ředitele Libora Zíky. Neváhali jsme ani chviličku, protože i my letos celý rok slavíme již 10 let od našeho založení.

 

Koncert se konal v nádherném divadle v Horních Počernicích, které je umístěno v příjemném prostředí městského parku. Byli jsme jediný komorní orchestr, který měl v obsazení dechovou sekci. Další tři orchestry byly ryze smyčcové. Společně jsme si navzájem vyslechli nádherné skladby z oblasti klasické hudby. Náš orchestr obohatil program také o filmovou hudbou a sólisty. Na housle s citem a vášní zahrála „svoji“ Melancholii Alžběta Ženíšková, pro kterou bylo vystoupení srdeční záležitostí – setkala se totiž s přáteli ze Smyčcového orchestru ZUŠ Kolín, ve kterém svoji hudební kariéru před lety započala. Všechny posluchače nadchla také naše letošní sólistka Hana Herkommerová s nádhernou arií Lascia ch´io pianga z opery Rinaldo.

Uvolněnou a přátelskou atmosféru celého odpoledne jsme si moc užili a s příjemným pocitem a novými zkušenostmi se večer vraceli domů. Už nyní zveme všechny posluchače na závěrečný koncert naší letošní koncertní sezóny. Slavnostní koncert na počest 10. výročí od založení orchestru se koná 16. června v kostele sv. Anny.

Luboš Lachman – dirigent JKO

Jablonecký komorní orchestr v Praze


Comments