AKTUALITY‎ > ‎

Jablonecký komorní orchestr vystoupí na jablonecké přehradě

přidáno: 27. 8. 2014 4:48, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 27. 8. 2014 4:49 ]

Pro velký úspěch uspořádá pořadatel Města plného tónů, městské divadlo, ve spolupráci se statutárním městem Jablonec nad Nisou další koncert na mole mšenské přehrady. Tentokrát se zde vystoupí Jablonecký komorní orchestr pod taktovkou Luboše Lachmana. Hrát bude ve čtvrtek 28. srpna od 20 hodin.

 Jablonecký komorní orchestr není publiku, které sleduje pozorně program Roku české hudby – Města plného tónů, neznámý, protože celý projekt v dubnu zahajoval na jevišti jabloneckého divadla. „Účast v programu Roku české hudby je pro naši školu pochopitelně velká čest. Pokud některý soubor na přání hlavních organizátorů vystoupí v programu dokonce dvakrát, pak je naše radost o to větší. Jablonecký komorní orchestr je svým způsobem jedinečné hudební těleso a své kvality už mnohokrát potvrdil. Vystoupení na molu bude pro mladé muzikanty i dirigenta něco úplně nového a věřím, že se dovedou úspěšně vypořádat i s takto nelehkým úkolem,“ říká ředitel ZUŠ Jablonec nad Nisou Vít Rakušan.

 Nabídky si váží i dirigent Luboš Lachman, podle kterého je to skvělý dárek k 10. narozeninám orchestru, ačkoliv svolat jednotlivé členy uprostřed prázdnin nebylo úplně lehké. Jablonecký komorní orchestr začínal hrát v šestičlenném obsazení, dnes čítá 23 členů a odehraje na deset koncertů ročně. 

 „Jedním ze specifik studentského orchestru je každoroční "tajenka", v jakém složení se sejdeme na letním soustředění, kdy se začíná nacvičovat repertoár nové koncertní sezóny,“ říká dirigent, který se rozloučil na závěrečném červnovém koncertě ve sv. Anně s šesti nejstaršími hráči. Jejich nástupci prošli křestem při koncertě v závěru týdenního letního soustředění v Hamru na Jezeře. Další příležitost dostanou právě na molu jablonecké přehrady.  „Ve čtvrtek se posluchači mohou těšit na speciální program složený ze skladeb z oblasti klasické hudby a známých filmových melodií, včetně čtyř premiér,“ slibuje Luboš Lachman.Comments