AKTUALITY‎ > ‎

Jablonecký komorní orchestr se před časem představil v Turnově

přidáno: 11. 5. 2016 3:59, autor: Miroslav Halama

11. dubna se náš komorní orchestr zúčastnil jako host koncertu orchestrů turnovské ZUŠ. Koncert se konal v krásném místním divadle. Dnes nám dorazily fotky a i když už od akce uplynul nějaký ten čas, rádi se s Vámi podělíme o skvělou atmosféru a naše zážitky.

Ve všech směrech povedený koncert nastartovala úsměvná příhoda hned při odjezdu. Když jsem volal chybějící hráčce s dotazem „…kde jsi?“, dostalo se mi odpovědi „… no ve vaně – potřebuješ něco?“ Úsměvy a dobrá nálada nám vydržela až do pozdně večerního příjezdu domů.

Na pódiu se vystřídal smyčcový soubor, komorní orchestr čítající na 35 smyčců (potichu jsme záviděli) a velký dechový orchestr, který zahrál hudbu všech žánrů a doslova zvedl všechny posluchače ze sedadel.

S kapelníkem Jiřím Richterem to bylo po letech příjemné setkání – studovali jsme spolu na konzervatoři. Děkujeme hlavně dirigentce Šárce Košťálové, která dotáhla náš společný nápad, který vznikl před lety na soutěži komorních orchestrů, do povedeného konce.Už nyní se těšíme na jablonecké posluchače na našich červnových koncertech v Městském divadle v Jablonci nad Nisou a v kostele sv. Anny. 

Luboš Lachman, dirigent JKO

Koncert v Turnově


Comments