AKTUALITY‎ > ‎

Jablonecký komorní orchestr o prázdninách opět nezahálel!

přidáno: 31. 10. 2010 15:05, autor: Miroslav Halama

Ve středu 27.10.2010 proběhlo na sále ZUŠ celodenní soustředění našeho komorního orchestru. Vzhledem k podzimním prázdninám ve školách mohli jsme se směle pustit do práce po celý den. A že té práce bylo.

 Od 9 hodin od rána jsme pilně pracovali. Poprvé za delší čas měli jsme možnost vychutnat si zvuk celého tělesa, neboť pravidelné zkoušky odehrávají se pouze ve dvou sekcích – dechy a smyčce zvlášť. I proto jsme byli zvědavi na zvuk a souhru celého orchestr

Naše současná práce směřuje k novým partům, které jsme dostali na tuto koncertní sezónu. Jak klasické kusy (Mozart, Prokofjev, Telemann, Bach), tak žánrověji odlehčený Madagaskar nebo Forrest Gump, jsou již svými požadavky na vysoké technické a umělecké úrovni. Tím spíše si možná my hráči uvědomujeme, jaký kus práce ještě před námi je, ale zároveň i , jaký kus již máme za sebou a co všechno už dokážeme.

 Celkem se sešlo 14 hráčů. Bylo pro nás radostí naslouchat po opravdu dlouhé době zdvojenému partu flétny, neboť naše pozvání přijala (byť jen na chvíli) mladá talentovaná flétnistka Michala Hengalová ze třídy paní uč. Kovaříkové, kterou rovněž při jejím absolventském koncertě doprovodíme.

 Celkově se soustředění neslo v duchu přátelské atmosféry i intenzivní práce všech účastníků. Technickou přípravu a souhru v sekcích jsme měli již částečně zvládnutou z dělených zkoušek, zde jsme pilovali hlavně souhru celého orchestru. Jednotlivé kusy jsme rozebírali takřka do nejmenších podrobností ve snaze dosáhnout co nejlepšího provedení.

 Snad se nám i přes všechny starosti s obsazením jednotlivých postů a právě probíhajících kurzů tanečních podaří přispět k předvánoční atmosféře alespoň některými premiérami našeho nového koncertního programu!

 Aleš Filip – hráč JKO


Comments