AKTUALITY‎ > ‎

JABLONECKÝ KOMORNÍ ORCHESTR odjíždí na týdenní soustředění

přidáno: 10. 8. 2011 12:09, autor: Miroslav Halama

Ani jsme se „nerozkoukali“, o prázdninách téměř neohřáli a naše již tradiční letní soustředění je opět přede dveřmi. V pondělí 15.srpna odjíždí v 9 hodin od ZUŠ na Horním náměstí nejen náš orchestr, ale s ním také Klarinetové kvarteto a nové saxofonové těleso SWING kvartet.

 Celý týden až do pátku budeme nacvičovat nové skladby pro novou nastávající koncertní sezónu. A nejen to. Týdenní pobyt v nádherném prostředí vodní nádrže a školy v Hamru na Jezeře, která leží v její těsné blízkosti, nám dává naprosto ideální možnost nejen pro odbornou přípravu, ale také pro odpočinek a lepší vzájemné poznávání, na které bohužel v průběhu roku není tolik času.

 V minulém roce jsme v místě pobytu zahájili nultým ročníkem tradici koncertů pro turisty a místní hudební nadšence pod záštitou místního starosty Milana Dvořáka. I letos během soustředění připravíme kombinovaný koncert nejen z vážné a filmové hudby. Díky klarinetovému a saxofonovému kvartetu zazní v nádherném koncertním sálku v podkroví Obecního úřadu i swing! Však už se mi od července ozývají naši příznivci z celého regionu!

Teď už si jenom přát, aby se ve zdraví sešel celý orchestr a alespoň občas na nás vykouklo i sluníčko! Vše ostatní už společnými silami zařídíme sami!

 Za celý orchestr z prázdnin všechny zdraví

 Luboš Lachman


Pro ilustraci přidáváme odkaz na fotografie z loňského soustředění

https://picasaweb.google.com/zusjbc/SoustredeniJKO2010?feat=flashslideshow#5511683178161822162

Comments