AKTUALITY‎ > ‎

Jablonecký komorní orchestr odjíždí na letní soustředění

přidáno: 12. 8. 2012 13:14, autor: Miroslav Halama

Na již tradiční letní soustředění odjíždí v pondělí 13. srpna náš orchestr a jeho komorní soubory. Všichni se už těšíme na týden strávený v krásném prostředí v Hamru na Jezeře. 

Letos s námi odjíždí 5 nových hráčů a celkem 7 jich je na nových postech, takže to nebude vůbec jednoduché. Ale věřím, že síla našeho týmu veškeré nástrahy zvládne. V září se k nám ještě přidá nová violoncellistka, na kterou se už moc těšíme. Velký dík patří opět našim aranžérům, kteří pro nás museli připravit naprosto nové skladby a upravit pro nové složení ty staré, pro které jsme se rozhodli. Zásadní ale je, že v nadcházející koncertní sezóně nepoužijeme žádnou skladbu ze sezóny minulé!

Po večerech se budou pilně sehrávat také naše další soubory: Klarinetové kvarteto, saxofonový Swing kvintet a Smyčcové kvarteto – všechny v novém složení.

Příprava vyvrcholí již tradičním „prázdninovým“ koncertem v krásném sále místního Obecního úřadu a to pod záštitou místního pana starosty Milana Dvořáka – našeho velkého fandy. S novými skladbami se představí všichni, kdo čtyřdenní přípravu nových partů zvládne – orchestr, soubory i sólisté. Ve čtvrtek 16. srpna od 19 hodin jste všichni zváni!

Na všechny hráče se těší dirigent

Luboš Lachman
Comments