AKTUALITY‎ > ‎

Jablonecký komorní orchestr a Klarinetové kvarteto odjíždějí na týdenní soustředění

přidáno: 16. 8. 2010 3:17, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 16. 8. 2010 3:25 ]
V pondělí 16.8. ráno odjíždějí hráči obou těles na 5 denní letní přípravu do nádherného prostředí přírodní vodní nádrže v Hamru na Jezeře. Děkujeme vedení Dětského domova se školou v Hamru na Jezeře za opětovné vytvoření pro nás naprosto jedinečných podmínek! Bydlet budeme v 3 patrové vile s plným vybavením a nádherným výhledem na Jezero. Prosklený krytý altán se pro nás na týden promění na zkušebnu s výhledem na borovicový háj.  

Na hráče orchestru čeká spousta nádherné práce! Již od června a během prázdnin pracovali usilovně David Dužda a Aleš Filip na nových úpravách a aranžích. Pro novou koncertní sezónu připravili naprosto skvostný repertoár! Máme připraveno také několik skladeb z dílny kolegy Vladislava Krejčíka, které jsme v minulém roce již nestihli nacvičit. 

I na hráče Klarinetového kvarteta čekají nové náročné skladby. Náš repertoár obohatíme několika novými kousky klasickými i swingovými. 

Na všechny čeká důležitý úkol. Již delší dobu máme naplánováno a domluveno zakončení soustředění večerním koncertem pro veřejnost. Po událostech minulých dní jsme se jednomyslně rozhodli věnovat výtěžek koncertu postiženým povodněmi – přijeďte nás podpořit svojí osobní účastí! KAM a KDY? Ve čtvrtek 19.8. od 19 hodin do koncertního a výstavního sálu Obecního úřadu v Hamru na Jezeře. 

Za celý realizační tým
Luboš Lachman

  

Comments