AKTUALITY‎ > ‎

Jablonecký komorní orchestr a Klarinetové kvarteto koncertovalo v Německu

přidáno: 23. 4. 2013 21:41, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 7. 5. 2013 8:15 uživatelem Vít Rakušan ]

Jablonecký komorní orchestr a Klarinetové kvarteto mají za sebou další úspěšný zahraniční zájezd. V neděli 21.4.2013 zahráli v německém Mittelherwigsdorfu. 

Nádherný sál Traumpalastu někteří hráči znali již z roku 2009, kdy jsme zde byli poprvé. Moc rádi se sem vracíme. Ani tentokrát totiž místní organizátoři a posluchači nezklamali. Perfektní organizace, bohaté občerstvení a především vnímaví a přátelští posluchači – to vše vytvořilo nádhernou atmosféru, která jistě podpořila skvělé výkony všech hráčů.

V úvodu zazněly tři skladby v podání našeho orchestru z oblasti vážné hudby. Poté následovala swingová část z repertoáru Klarinetového kvarteta a sólové skladby v podání jeho hráčů. Postupně se všichni vystřídali na klarinety a saxofony. Ve tvářích posluchačů bylo lehce čitelné, jak si známé skladby s doprovodem playbacků užívali. Závěr koncertu patřil opět orchestru a to filmovým a populárním melodiím. Závěrečný neutuchající potlesk přítomných posluchačů byl velkou odměnou všem našim mladým umělcům!

Naprosto famózní byl výkon naší flétnistky Zuzky Beerové, která s neuvěřitelnou lehkostí, nadhledem a smyslem pro humor překládala mé průvodní slovo do němčiny. Patří jí velké poděkování nejen za tlumočení přímo na místě, ale také za několikatýdenní spolupráci při výměně elektronické korespondence.

Věřím, že i doprovod z řad rodičů a přátel, kteří s námi cestu absolvovali autobusem, ale i další, kteří za námi přijeli auty, si celé nedělní odpoledne užili.

Z čeho mám radost největší? Nejen ze skvělého koncertního výkonu hráčů a naší vytížené sólistky, klavíristky Marcelky Jandové, ale také celkově z vystupování všech členů orchestru. Každý už ví, co má dělat při stavění orchestru, kdy starší hráči pomáhají a radí těm mladším, to samé platí během ladění. Z každé činnosti je cítit skvělý týmový duch a velké přátelství. A to je to nejcennější, co si všichni hráči odnášejí do života, když odcházejí na vysoké školy a loučí se každoročně s námi.

Luboš Lachman
Dirigent JKO a vedoucí Klarinetového kvarteta

JKO a Klarinetové kvarteto na zájezdu v Německu
Comments