AKTUALITY‎ > ‎

Jablonecká ZUŠ opět sklízela velké úspěchy v krajských kolech soutěže!

přidáno: 31. 3. 2012 7:56, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 1. 4. 2012 12:27 ]
Je to až neuvěřitelné, ale žáci dechového oddělení a oddělení bicích nástrojů získali šest 1. míst v krajských kolech ve hře na dechové a bicí nástroje!
Ve čtvrtek 29.března se konalo krajské kolo ve hře na dechové dřevěné nástroje v České Lípě. Tam velmi jednoznačně a přesvědčivě zvítězil ve své kategorii Aleš Tvrdík a to hned dvakrát - poprvé ve hře na zobcovou flétnu a podruhé ve hře na klarinet. s oběma nástroji si tak vysloužil postup do ústředního kola. Aleš Tvrdík je žákem pí uč. Miroslavy Kováříkové a p.uč Vladislava Krejčíka. Na klavír ho doprovázela pí.uč. Jana Šedivá.

Další 1. místa přišla hned druhý den, tedy v pátek 30.března, kdy se v Liberci konalo krajské kolo soutěže hry na dechové žesťové nástroje. 
1. místo v první kategorii vybojovala Šárka Friedrichová ve hře na pozoun. Je žákyní p.uč. Olexandra Grygorenka, na klavír ji doprovodila pí uč. Jana Šedivá.
1. místo s postupem do ústředního kola získal ve druhé kategorii Josef Pluhař ve hře na trubku. Velkou radost udělal svému učiteli Miroslavu Halamovi. Na klavír ho doprovázela pí uč. Romana Halamová.

1.místo s postupem do ústředního kola získal také Zdeněk Buš ve hře na bicí nástroje, další 1. místo obdržel Martin Gorčík rovněž ve hře na bicí nástroje. Oba jsou žáky p.uč. Jiřího Šnajdra.

Všem vítězům moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v ústředním kole, které se koná v Kladně.

-mirhal-

                                      Josef Pluhař při soutěžním kláníComments