AKTUALITY‎ > ‎

IUVENTUS ZAZÁŘIL V NĚMECKU!

přidáno: 25. 10. 2013 1:13, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 31. 10. 2013 2:30 ]
S velkým úspěchem se včera v noci vrátil náš dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! ze slavnostního zahajovacího koncertu 15. ročníku Dnů české a německé kultury v Euroregionu Elbe/Labe v německých Drážďanech. Iuventus zazpíval v tamním kostele Dreikönigskirche pro velké množství pozvaných hostů. 

Mezi pozvanými a zúčastněnými při této mimořádně slavnostní příležitosti byli, mimo jiné, vrcholní představitelé saské vlády, předseda Senátu Parlamentu České republiky Milan Štěch, náměstkyně ministra školství Eva Bartoňová, bývalý náměstek ministra školství Jaroslav Müllner, generální konzulka České republiky v Drážďanech Jarmila Krejčíková, téměř celá reprezentace Krajského úřadu Libereckého kraje v čele s paní náměstkyní hejtmana Hanou Maierovou, paní náměstkyní Alenou Losovu, náměstky Petrem Tulpou, Vladimírem Mastníkem a mnoho dalších. 

Všichni návštěvníci a pozvaní hosté byli doslova zaskočeni atraktivitou a dokonalostí předvedeného koncertního vystoupení. Už během koncertu diváci nešetřili dlouhými potlesky a obdivnými reakcemi. Uznání umělecké úrovně našeho sboru bylo všudypřítomné a trvalo ještě dlouho po skončení koncertu. S gratulacemi a slovy obdivu se vystřídali u pana sbormistra všichni výše jmenovaní a mnozí další hosté.

Ukázalo se, a bezezbytku potvrdilo, že vystoupení Iuventus, gaude! bylo na úvod jubilejního ročníku Dnů české a německé kultury Euroregionu Elbe/Labe v Drážďanech tou správnou volbou pořadatelů.
Comments