AKTUALITY‎ > ‎

IUVENTUS, GUADE! NA PARDUBICKÉM FESTIVALU DRUHÝ

přidáno: 9. 11. 2013 15:42, autor: Tomáš Pospíšil   [ aktualizováno 10. 11. 2013 3:14 ]
Připadal jsem si jako Alois Hadamczik, který ve finále MS nechá na střídačce 13 borců z NHL a na led pustí 13 nováčku. Podobně vypadalo i sobotní klání sboru IUVENTUS, GAUDE! na soutěži o cenu Miroslava Raichla v rámci Mezinárodního festivalu mládežnických sborů v Pardubicích. 13 nejzkušenějších sboráků fandilo v hledišti, neboť pravidla soutěže nedovolují zásahy do sestavy během soutěžního vystoupení. Borci, kteří už od září trénují na jiných kluzištích, již nestihli připravit jedinou skladbu autora, kterému je soutěž věnována.
Na led tedy naskočili nováčci a sbor s největší změnou v sestavě od jeho vzniku v roce 2005 získal od tříčlenné odborné poroty 2. místo a hodnocení ve zlatém pásmu.
Hlavní cenu pak zaslouženě získala semilská Jizerka se sbormistryní Nadiou Ladkany.

O co neklidnější bylo dopolední premiéra s nováčky, o to uvolněnější a sebe vědomější bylo večerní vystoupení na závěrečném koncertě festivalu. Tam úspěšní nováčci přenechali kormidlo odcházejícím mazákům, kteří si své před poslední vystoupení skutečně užili. A zaslouží zde velkou pochvalu - jak za své upřímné fandění na "dopolední střídačce", tak za ochotnou účast na závěru festivalu, kterému ze svého času obětovali dva dny v Pardubicích.

S nimi se sbor definitivně rozloučí v pátek 15.11. v jabloneckém divadle při večeru plném spirituálů s legendární kapelou Spirituál Kvintet a s hercem Stanislavem Zindulkou.

Tomáš Pospíšil
Comments