Iuventus, gaude! v žebříčcích Interkultur

přidáno: 22. 6. 2012 23:43, autor: Miroslav Halama
Mezinárodní organizace Interkultur, pořadatel světových sborových soutěží, zveřejnila mezináriodní žebříčky úspěšnosti sborů, započítávají se body za úspěchy v soutěžích pořádaných Interkultur.

V žebřičku TOP 1000 bez rozdílu kategorie se Iuventus, gaude! umístil na 45. místě.
V žebříčku TOP 50 v kategorii dětských a mládežnických sborů je dokonce na 13.místě, což je nejlepší umístění z českých dětských sborů (v žebříčku je ještě na 39.místě Dívčí pěvecký sbor SPgŠ Kroměříž).
V žebříčku TOP 50 v kategorii duchovní hudby (bez rozdílu věku) je na 24. místě (české sbopry jsou tu ještě dva - na 7. místě Zvonky a na 16.místě Abbelimento , oba ze sborového studia Zvoneček Praha).

Doufáme, že sbor Iuventus, gaude! zaboduje i na World Choir Games v Cincinnati a svoje pozice ještě zlepší.