AKTUALITY‎ > ‎

Iuventus,gaude! si přivezl trofej z Pardubic

přidáno: 9. 11. 2009 3:44, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 17. 6. 2010 6:41 ]
Víkend 6.-8.listopadu patřil v Pardubicích už 22.ročníku Mezinárodního festivalu  dětských a mládežnických pěveckých sborů se soutěží o cenu Miroslava Raichla. Do této soutěže byl vybrán i sbor jablonecké ZUŠ  Iuventus, gaude! spolu se sbory Červánek z Červeného Kostelce,  Puellae Cantantes z Litoměřic, DPS Zpěváčci z Pardubic, Tachovským dětským sborem a Trallala z Českého Těšína.
 
Porotci a pořadatelé nás napínali až do sobotního večera.  Naše radost byla ale o to větší, když jsme se dověděli pro nás překvapivý výsledek soutěže. Sbor Iuventus, gaude! se sbormistrem Tomášem Pospíšilem se v Pardubicích stal absolutním vítězem festivalu a domů si přiváží Cenu Miroslava Raichla spolu s krásnou keramickou trofejí.  

Nejcennější trofejí pro nás všechny ale byla velká pochvala od všech porotců a zejména od paní profesorky Svatavy Šubrtové – Raichlové, předsedkyně poroty, známé hlasové pedagožky žijící v Liberci. Porota se kromě hlavní ceny rozhodla přidělit letos ještě cenu poroty pro sbory Zpěváčci a Červánek.

Kromě soutěže si Iuventus, gaude!  užil s velkým ohlasem vystoupení na dalších třech nesoutěžních festivalových koncertech. Pořadatelům soutěže patří velké poděkování za perfektní organizaci celého pobytu jedenácti sborů a hlavně za přátelské přijetí. Do Pardubic se za dva roky určitě rádi vrátíme.Comments