AKTUALITY‎ > ‎

IUVENTUS, GAUDE! JUBILUJÍCÍ

přidáno: 7. 9. 2010 11:04, autor: Tomáš Pospíšil   [ aktualizováno 7. 9. 2010 11:17 ]
... ANEB UŽ JE NÁM 5 :)
 Je krásné slunečné ráno, sobota 3. září 2005 a na hrabětickém parkovišti u kapličky čte budoucí ředitel jablonecké „ZUŠky“ Vít Rakušan zakládající listinu nového dětského sboru.  Sbor v čele se sbormistrem Tomášem Pospíšilem, hlasovou poradkyní Lucií Jarešovou a klavíristkou Janou Liškovou Kvochovou čeká nesnadná cesta. Ta zdaleka nekončí v 10 hodin prvním vystoupením na Kristiánově, ale pokračuje dál, přes malé či velké koncerty, cestou kamenitou plnou náročných zkoušek, ale i úchvatných vyhlídek s radostnými výkřiky „Gaudete! Exsultáte!“ - na PRAGUE CHRISTMAS 2006, v OLOMOUCI 2007, 2009 a 2010 nebo v rakouském Grazu na WORLD CHOIR GAMES 2008 či na INTERNATIONAL CHOIR COMPETITION 2009 v Budapešti. Cesta je plná krásných setkání - s PUELLAE CANTANTES, pražskými ZVONKY,  pardubickým  IUVENTEM či nedalekým MLÁDÍM a inspirujících zastavení s Eduardem Klezlou, Jiřím Stivínem, Štěpánem Rakem nebo v tichu pražského Jezulátka s Benediktem XVI...

Mnoho „sboráků“  a rodičů si cesta získala, ti mladší zvolili pomalejší tempo  v PUERI nebo v AMICI, GAUDETE! ,  nejstarší zas běželi napřed ve své „komoře“. Společně je však pojí jedna cesta, na níž objevují radost,  kterou si dali do názvu. To proto, aby ji zpěvem i životem uměli  rozdávat dál.

Malé jubileum sboru si připomeneme na slavnostním koncertě 10. 9. v 18 hod. v jabloneckém divadle. Hosty večera budou přátelské dívčí sbory PUELLAE CANTANTES z Litoměřic a brazilský sbor MENINAS CANTORAS z partnerského města Nova Petropolis.

Comments