AKTUALITY‎ > ‎

Iuventus, gaude! - Roma III

přidáno: 2. 7. 2015 8:12, autor: Romana Císařová
Tak nám to začíná :-) Včera večer byla slavnostně zahájena soutěž Musica Sacra a Roma 2015. Na zahajovacím koncertu jsme měli možnost poslechnout si sbory z Estonska, Indonesie, Jižní Korei a Itálie. Indonesané nás uchvátili svým energií nabitým vystoupením. Záznam můžete shlédnout zde:

Vox Angelorum
Dnešní vystoupení "na zkoušku" před porotou (viz foto - krypta kostela San Paolo Entro le Mura) bylo pro Iuventus velkým přínosem, kdy se porotě projev dětí velmi líbil a porotci poradili některá drobná vylepšení. Gábor (porotce z Maďarska) velmi příjemně a přirozeně, pro děti zajímavě, zhodnotil jednotlivé skladby, jejich provedení a nabídl další možnosti pojetí skladeb. Všichni byli z jeho neformálního přístupu nadšeni. Z dětí pak spadla nervozita, která přeci jen byla před vystoupením znát. 

Po vynikajícím lehkém obědě děti tvrdě usnuly a s novou energií se vrhly do posledních příprav na zítřejší, už soutěžní vystoupení. Večer ještě zpíváme na prvním přátelském koncertě s duchovním repertoárem v Basilice di San Crisogono. Držte nám zítra od 14:00 palce. S prvními dojmy ze soutěžního vystoupení se poté co nejdříve ozveme. 

Romča a Jiřinka
Comments