AKTUALITY‎ > ‎

Iuventus, gaude! - Roma

přidáno: 29. 6. 2015 12:54, autor: Romana Císařová
Příjezd do Zell am See a vylodění v sobotu 27.6. navečer byl v po dlouhé cestě úlevou. Všechny děti se rychle ubytovaly v příjemném penzionu a pak jsme vyrazili na kraťoučkou procházkou kolem jezera, kde se foťáky a mobily jen míhaly. Každý si chtěl pořídit prima foto od nádherného jezera. Na večer už nás čekala jen krátká zkouška a večerka.
Dnes ráno jsme po výborné snídani vyrazily na krátký koncert pořádaný při mši v místním kostele. Bylo to první zpívání z dnešních čtyř koncertíků v Rakousku. Další pak proběhl v Salzburgu v Dómě W. A. Mozarta s nádhernou akustikou, děti zazpívaly i před domem, ve kterém Mozart žil a nakonec ve františkánském kostele. Všude se jejich zpívání náhodnému obecenstvu líbilo a tak i po náročném dni (Pepův ztracený batoh se našel v autobuse a Anička o berlích statečně stíhala) jsou děti spokojené a uvelebené na svých místech v autobuse.
A teď už nás čeká Řím... už se těšíme ;-)
Cestu přes noc děti zvládly, ráno je čekalo občerstvení a dojezd do kláštera Pompejské Madony. Děti si připravily příjemný program, který se všem přítomným líbil. Matka představená děti seznámila s místními rituály a zvyky, což děti zaujalo a svými otázkami získávaly další zajímavé informace.
Po znovu naskočení do autobusu jsme se už nemohli dočkat, až se v horkém Římě schováme do stínu stromů nebo osvěžíme v bazénu v kempu. Po horkých chvílích pobíhání po kempu se konečně všichni dočkali a po večeři se osvěžili. V tuto chvíli děti odpočívají a nabírají síly na zítřejší horký den. 

Všechny děti posílají pozdravy domů.

Za dospěláky Romča
Comments