AKTUALITY‎ > ‎

Intenzívní zkouška Jabloneckého komorního orchestru

přidáno: 18. 11. 2010 23:53, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 19. 11. 2010 0:01 ]

Jablonecký komorní orchestr se usilovně připravuje na svůj Vánoční koncert. Státní svátek 17.listopadu jsme společně oslavili prací – celodenní zkouškou na našem koncertním sále.

 Protože nám v prvním pololetí společné zkoušky znemožnily taneční kurzy několika stěžejních hráčů, zkouší každý týden zvlášť smyčcová sekce a dechy. No a každý měsíc si vždy najdeme ve svých našlapaných diářích jeden víkendový nebo prázdninový den na usilovné secvičení frázování, souhry a dynamiky.

 Přes přetrvávající problémy s personálním obsazení jde výkon a kvalita celého orchestru neskutečně nahoru! Můžete se, vážení posluchači, už nyní těšit na některé premiéry našeho nového koncertního repertoáru a to jak z oblasti vážné hudby (J.S.Bach, W.A.Mozart), tak z oblasti filmové hudby (Ennio Morricone, Alan Silvestri)!

 Nadšeně sleduji společné muzicírování naší orchestrální přípravky, smyčcového souboru pod vedením mé kolegyně Pavly Ryšanové. Rádi bychom je v prosinci na našem Vánočním koncertě uvítali jako naše hosty.

 Klarinetové kvarteto, které je základem dechové sekce orchestru dokreslí jako další host atmosféru adventu vánoční hudbou.

 Co říkáte mé „kolegyni, nové dirigentce“ (viz. foto)? Ne že bych občas záskok neuvítal, ale to se jenom za námi přišla podívat naše bývalá houslistka Míša Zemachová. Jsme rádi, že na prestižním pražském gymnáziu studuje dál hudbu. Hraje na hornu-lesní roh! Její slova chvály nad rostoucí úrovni především našich 2.houslistek nás určitě potěšil!

 Držte nám palce, abychom nástrahy náročných skladeb zdárně dopilovali a přijďte nás 16.prosince podpořit! 

 Luboš Lachman – dirigent JKO

Zkouška JKO


Comments