AKTUALITY‎ > ‎

Finisáž výstavy „Deset šťastných let“

přidáno: 1. 10. 2013 9:45, autor: Miroslav Halama

Finisáž výstavy „Deset šťastných let“ se nesla v lehkém a příjemném duchu

Ve čtvrtek 26. září se v kostele sv. Anny uskutečnilo slavnostní zakončení výstavy nejlepších prací výtvarného oboru ZUŠ pod názvem „Deset šťastných let“. Výstavu pro návštěvníky připravila Mgr. Věra Činčarová a Ingrid Kostřicová. Finisáže se zúčastnilo 80 lidí a celkově ji od 8.srpna shlédlo téměř 800 návštěvníků.

Finisáže výstavy „Deset šťastných let 2002 - 2012“ se zúčastnil i akademický sochař Jiří Koňák, který byl prvním pedagogem výtvarného oboru umělecké školy Jablonec nad Nisou. Výtvarný obor vznikl v tehdejší Lidové škole umění již na počátku šedesátých let minulého století. Dalším vzácným návštěvníkem výstavy byl akademický sochař pan Jiří Dostál - výtvarník, významný medailér a bývalý dlouholetý ředitel jablonecké uměleckoprůmyslové školy a vyšší odborné školy, který do pamětní knihy poznamenal : „ Moc se mi líbí vaše práce. Kreslete, malujte, modelujte rukama, dívejte se očima a vnímejte srdcem…….“ 
O hudební program se postaraly žákyně Jarmily Klokočníkové Tereza Glosová, Anna Novotná a Hana Herkommerová v klavírním doprovodu Marka Šourka, na housle zahrála Anička Klokočníková, na kytaru zahrála Tereza Šikolová žákyně Karla Jiroše, který se i osobně představil autorskou skladbou. 
Pro návštěvníky slavnostního podvečera Jablonecké kulturní a informační centrum připravilo malý raut.

(článek do naší redakce zaslala paní Hana Herkommerová, za což moc děkujeme. Fotografie pořídil pan Milan Bajer, rovněž děkujeme)

Finisáž výstavy ,, Deset šťastných let"


Comments