AKTUALITY‎ > ‎

Filmový Fanda - nadšení, ovace vestoje, radost, emoce...

přidáno: 17. 11. 2010 2:05, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 17. 11. 2010 8:03 ]
Za námi jsou premiéry dlouho chystaného muzikálu Filmový Fanda. Náročný projekt se připravoval téměř 3 roky. Divadelní premiéry přinesly ohromný,  ničím nezpochybnitelný úspěch. Obecenstvo přijalo Fandu s nečekaným nadšením - diváci v sále se smáli, ale nechybělo ani dojetí, obdiv z nečekaných výkonů mladých lidí. První jablonecký muzikál spatřil světlo světa a my jsme nesmírně rádi, že se dílo podařilo. Během tří dnů shlédlo muzikál přes 2000 návštěvníků a reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Desítky, možná stovky e-mailů, sms zpráv, ústních gratulací. Slovíčko děkujeme se stalo v posledních hodinách nejfrekventovanějším slovem dětí i členů realizačního týmu.
Facebook se doslova prohýbá pod náporem velice pěkných reakcí. 
Velkým překvapením byla představení pro jablonecké školy. Ukázalo se, že muzikál skutečně promlouvá jazykem mladých lidí a tak se splnilo to, co jsme chtěli - totiž, aby to bylo představení především pro ně - pro jabloneckou mládež. Shodli jsme se ale, že svou pestrostí a širokým záběrem humoru bylo vlastně pro všechny věkové kategorie. A to je moc dobře!

Je zapotřebí zmínit, že jsme zaznamenali i několik ošklivých, negativních ohlasů, ale ty přišly z míst, odkud jsme to čekali a jsou doslova a do písmene ojedinělé, dalo by se říci proti všem. Ale i s tím se prostě musí počítat :-)

Velké poděkování patří především všem studentům, kteří pro muzikál často obětovali velmi mnoho ze svého studijního i soukromého života. Nakonec se ale dokázali semknout a jejich práce a nasazení se dá označit za téměř profesionální. Víme všichni, že to nebylo jednoduché, ale dobrý výsledek jakoby najednou smazal všechna trápení a strasti, které občas intenzivní přípravu provázely.

Další velké díky pak všem dospělým - pedagogům ZUŠ, kteří tolerovali to, že muzikál je po nějaký čas středem pozornosti a vše se točí jen okolo něj. Pochopitelně děkujeme těm, kteří s přípravou více či méně pomáhali nebo dokonce přímo účinkovali - třeba v orchestru.

Největší poděkování pak patří celému realizačnímu týmu v čele s choreografkou JANOU ČURDOVOU a asistentkou režie LENKOU HALLEROVOU MARKOVOU (SLAMĚNKOU)

Předkládáme výběr alespoň z několika reakcí našich vzácných diváků:


Jak začít .... . Snad to nebude znít pateticky, ale měl jsem slzy v očích. Dokázali jste neuvěřitelnou věc. Je to současné, VTIPNÉ, chytré, vkusné, nápadité a zdá se mi, že i upřímné. Hluboce se skláním a jsem šťatsný, že jsem alespoň tímto způsobem mohl být trochu u toho. Prosím, vyřiďte všem zainteresovaným můj obdiv a poděkování za krásný zážitek. A dobře jste to Liberci natřeli, gratuluju!!!!!!!!!!!!

V úctě

Jan Prchal - ředitel ZUŠ Jabloňová LiberecGratuluji!! Nemám slov, dojalo mě to a především potěšilo a uchvátilo! Buďte na sebe hrdí, stejně jako jsme na Vás hrdí my, diváci!
Je to hit se vším všudy! Díky za něj!

Jan Štol – redaktor TV RTMNavštívili jsme původní muzikál ZUŠ Jablonec "Filmový Fanda"...

Poslat téměř celou školu na divadelní představení je vždy těžké. Ať se při výběru snažíte, jak chcete, většinou bývá po návratu reakce vždy stejná. „Docela dobrý, no...". O to větší rozpaky panovaly při rozhodování, zda navštívit původní muzikál v nastudování žáků ZUŠ. „Vždyť na těchhle akcích si vylámaly zuby i renomované soubory...." , napadlo nás. „Ale což, zkusíme to a uvidíme...".

Ačkoliv se často těchto představení neúčastním, přemohla mne zvědavost a na 12:30 jsem se do divadla vydal. „Zaplatím si parkování do 13:30 a o přestávce se tiše vypařím...," kul jsem v duchu plány s vidinou přeplněného pracovního stolu ve své kanceláři. Ale všechno bylo nakonec jinak. Neodešel jsem. Nešlo to. Představení, které žáci a učitelé ZUŠ vymysleli, napsali a nacvičili, mě dočista pohltilo. Bylo to naprosto úžasné.

Měl jsem v životě to štěstí si vyzkoušet, jak těžké je zabavit muzikou plný sál lidí. Vám se to, milí účinkující, beze zbytku povedlo. Máte můj hluboký a upřímný obdiv.

Také jsem si v životě mohl vyzkoušet, jak těžké je nadchnout mladé lidi pro dobrou věc. Jak těžké je takovou věc s nimi dotáhnout do úspěšného konce. Vám se to, pane Rakušane, Kadleci, vyučující ZUŠ a mnozí další, v tuto chvíli bezejmenní, povedlo. Skládám Vám za to hlubokou poklonu.

Dokázali jste něco výjimečného. Děkuji Vám za všechny, které jste tím potěšili.

A věřte mi, že dobře vím, o čem mluvím...

Autor článku: Tomáš Hofrichter - ředitel Gymnázia Dr. Randy
Datum: 16.11.2010


Dobrý den pane řediteli,

určitě od včerejška slyšíte samou chválu, ale té není nikdy dost, tak si dovolím se přidat k davu.

Hned na začátku se přiznám, že jsem byla dost skeptická. Námět mi přišel prapodivný a vůbec jsem si neuměla představit, jak se takováhle myšlenka (pro mě jako matku nesmyslná) dá kloudně zrealizovat. Taky nejsem příznivce extrémů a zastávám názor, že nejdřív škola a pak zábava. A sám víte nejlíp kolik toho účastníci muzikálu díky zkouškám a soustředěním zameškali ve škole. Navíc Kuba je neskutečný flegmatik, takže doma probíhaly vřelé diskuse o tom, jak by měl ve škole zabrat. Často chodil domů až večer a už neměl sílu na nic jiného než na kus žvance a pokec na webu. A já jsem po něm samozřejmě chtěla, aby si uvědomil, co je povinnost, kterou si všichni musíme plnit a co je koníček. Se slovy: "vždyť nepropadám" mě dostával do šílených stavů. Dokonce došlo i na vyhrožování, že ho z muzikálu stáhnu, kdyby nebylo tak blízko k premiéře.

 Po včerejší premiéře beru všechny pochybnosti zpět, a přijměte prosím mou omluvu za určitý druh nedůvěry a o to větší poklonu a poděkování. Stejně jako celé divadlo jsem byla nadšená, bylo to SUPER!!! Ani stopa po tom, že se děcka musela naučit spoustu textu jak mluveného tak zpívaného. A protože já osobně jsem velká trémistka, obdivuju sólo zpěváky a už vůbec, když to dokážou na mikrofon.

 Taky Vám chci poděkovat za Kubu, že jste si ho všiml a objevil v něm ten hlas. Já jsem opravdu netušila, co v mém synovi dřímá.

Držím palce, ať i dnešní premiéra s účastí pana Klezly dopadne stejně skvěle jako včera. A děkuji moc, samozřejmě všem zúčastněným, za nádherný zážitek.

Váš fanda Zapadlová Blanka (maminka Kuby Zapadla)Přeji krásný den,
dovolte mi, abych se před Vámi uklonila. Nemám slov. Včera jsem viděla, prožila něco úžasného. Mě úplně mrazilo, co jste dokázali.
Mnoho lidí včera odcházelo z divadla a diskutovalo, kdy budete představení opakovat, že chtějí jít ještě jednou a vzít spoustu dalších známých, aby to viděli.
Nevím, jaké máte další plány a cíle s muzikálem, ale věřím, že jistě ještě něco bude následovat.

S pozdravem a obdivem Stanislava Příhonská - DDM VikýřVčera jsem navštívila Filmového Fandu a nezbývá mi, než se hluboce sklonit před Vaší schopností plnit vize a sny. Když si představím, co všechno se musely děti naučit a hlavně jak je někdo musel přesvědčit, že pracovat je lepší než se někde jen tak poflakovat, zbývá mi jen obdiv, obdiv, obdiv.
Děti jsou skvělé a je prima, že se jim takhle věnujete.
Ještě jednou díky za skvělý zážitek a do budoucna jen samé pracovní i osobní úspěchy.

Helena Mrklasová - ředitelka MŠ UhelnáChci moc poděkovat za fantastický zážitek! Jste fakt všichni skvělí, že jste to dotáhli do takovéhle závěrečné podoby. Bylo to skvěle přirozené a pohodově osvěžující!
Řadím se do skupiny stálých fandů!
Děkuji!

Jana Hanajová - choeografka souboru NISANKA


Buďte hrdí na to, co se Vám s kolegy podařilo s dětmi udělat. To není jen o talentu - je to o energii a duši, kterou jste do muzikálu vložili. Bylo to úžasné.
Moc děkuji.

Dana KodytkováBylo to super, moc blahopřeji, užívejte si všichni zasloužený úspěch!

Marcela Rousová - ředitelka ZŠ MozartovaPředstavení bylo super, udělali jste velký kus práce. Těším se na další reprízy!

Jana Hamplová - členka zastupitelstva města
Desítky dalších reakcí najdete na FACEBOOKOVÝCH stránkách muzikálu www.facebook.com/filmovyfanda

Nadšeným hostem 2. premiéry byl i Eduard Klezla

Comments