AKTUALITY‎ > ‎

EUROREGIONÁLNÍ SETKÁNÍ UČITELŮ HUDEBNÍ NAUKY

přidáno: 26. 10. 2010 5:47, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 2. 11. 2010 9:41 ]
Ve dnech 22. - 24. října proběhlo v areálu Dřevona v Hraběticích dlouho připravované Euroregionální setkání učitelů hudební nauky, pořádané naší školou ve spolupráci se saským spolkem Traumpalast Mittelherwigsdorf.

Zúčastnilo se 19 učitelů ze základních uměleckých, resp. hudebních škol v české, německé a polské části Euroregionu Nisa. Účastníci absolvovali zejména 8 dvouhodinových workshopů nabitých nápady pro výuku hudební nauky. Jedním z pečlivě vybraných lektorů byl také náš Tomáš Pospíšil, který přispěl svými nápady z výuky hudební nauky v přípravném pěveckém sboru. 

Nejen díky kvalitnímu programu, ale jistě i díky geniu loci hrabětické Dřevony a tamním bezchybným ubytovacím a stravovacím službám odjížděli všichni zúčastnění naprosto spokojeni a inspirováni k dalším zdokonalením svého pedagogického umění. Bylo jich sice oproti zamýšlené kapacitě akce poněkud méně, zato se sešli opravdoví nadšenci pro věc a vytvořili nezapomenutelnou "rodinnou" atmosféru. Jsme si jisti, že Euroregionální setkání učitelů hudební nauky naplnilo, možná dokonce předčilo očekávání a i přes řadu obtíží stálo za to je uskutečnit. 

Velmi děkujeme všem, kdo s její přípravou a realizací pomohli, zejména Evropskému fondu pro regionální rozvoj (Programu Cíl 3), Euroregionu Nisa, městu Jablonec nad Nisou a spolku Traumpalast Mittelherwigsdorf.

Comments