AKTUALITY‎ > ‎

Dvě naše houslistky se představily v Berlíně

přidáno: 11. 2. 2016 9:10, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 15. 2. 2016 4:03 ]
Do redakce našich webových stránek dorazila velmi milá a zajímavá informace, kterou poskytl kolega Luboš Lachman. Určitě stojí za to, aby byla zveřejněna a zároveň se připojujeme ke gratulaci oběma protagonistkám.

-mirhal-


Žákyně naší školy Alžběta Ženíšková a absolventka Alžběta Slámová v pátek 1. února společně úspěšně reprezentovali Českou republiku na World Money Fair v Berlíně.

Přes 50 mincoven z celého světa a více než 170 firem zabývajících se prodejem mincí, medailí a investičního zlata se letos sešlo na 39. ročníku veletrhu World Money Fair v Berlíně. 
Desetiminutovou prezentaci České mincovny doprovodily obě naše houslistky hudbou Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany. Nejprve zazněl  Vyšehrad při příchodu ředitele mincovny, poté zazněly Drobnosti u videa z výroby mincí a medailí, závěr patřil Humoresce u dalšího videa s novými medailemi v kombinaci s broušenými kameny od Preciosy. O dvě hodiny
později zahrály ještě k příchodu komika a kouzelníka znělku z Křemílka a Vochomůrky „Jak zasadili semínko“ ve stánku České mincovny. 
Byl to naprosto originální nápad - tato mincovna byla jediná s hudebním představením, které mělo dle potlesku, úsměvu a rozzářených očí publika veliký úspěch. Opět se prokázalo, že se naši umělci ve světě neztratí! 

      

Vše se rodilo již v létě, kdy obě zahrály na vernisáži k 20 letům od založení Vyšší odborné školy v Jablonci nad Nisou, věnující se mincím a medailím. K tomuto výročí přijeli mimo jiných vzácných hostů také zástupci České mincovny i České národní banky. Hudební projev našeho houslového dueta se líbil natolik, že si na ně po půl roce vzpomněli a pozvání bylo na světě. 


Oběma houslistkám gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

Luboš Lachman
Comments