AKTUALITY‎ > ‎

Dvakrát zcela vyprodané Eurocentrum !

přidáno: 29. 12. 2009 0:53, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 17. 6. 2010 6:41 ]
Za opravdu mimořádný úspěch můžeme považovat jubilejní pátý vánoční koncert sboru Iuventus, gaude! Dětské provedení Rybovy České mše vánoční totiž 27.prosince shlédlo během veřejné generálky a večerního představení asi 1000 diváků! V historii sboru je to rozhodně nejvíce navštívený koncert. A podle nadšených ohlasů diváci rozhodně nelitovali a odcházeli domů svátečně naladěni a s úsměvem.

Na tomto výjimečném představení se podílelo asi 200 účinkujících: sbory Iuventus, gaude!, Amici, gaudete! a Pueri, gaudete!, Vánoční orchestr ZUŠ sestavený pro tuto příležitost ze žáků a pedagogů ZUŠ i jejich rodičů a přátel.

Ukázkami vánočních zvyků oživila koncert Malá Nisanka v čele s paní Janou Hanajovou, která měla také na starost choreografii celého představení. Všem účinkujícím „velel“ sbormistr a zároveň dirigent Tomáš Pospíšil, který také Rybovu mši upravil pro dětský sbor. Sólové party zpívali žáci ZUŠ Denisa Šubrtová a Štěpán Růžička, jejich pedagogové Lucie Jarešová a Vít Rakušan a mimořádným, ale zcela plnoprávným zpěvákem se po pilném půlročním nácviku stal i pan starosta Petr Tulpa, který je známý jako velký milovník hudby a zpěvu a také velký příznivec našeho sboru. 

Výtvarné oddělení ZUŠ připravilo vánoční výzdobu a nádherné figury do Betlému. Hostům jsme díky sborovým maminkám a babičkám nabídli také spoustu vánočního cukroví, v předsálí voněl svařák, punč a pro děti teplý čaj.

Představení vzniklo ve spolupráci s městem Jablonec a Eurocentrem a musíme opravdu moc poděkovat všem zúčastněným za výbornou spolupráci a krásné mezilidské vztahy. Dovolím si připojit ještě osobní poděkování všem ochotným rodičům, kteří mi pomáhali při zkouškách i při představení zvládnout organizaci celého koncertu. Bez jejich ochoty by se koncert určitě neobešel.

Moc si vážíme toho, že se v Jablonci a okolí najde tolik lidí, které zpívání sboru Iuventus, gaude! zajímá a těší. Děkujeme za Vaši přízeň. Budeme pro Vás rádi připravovat další krásné koncerty.

Za všechny dospěláky i děti přejeme v roce 2010 hodně zdraví, spokojenosti a radosti.

Za sbory Iuventus, gaude!, Amici, gaudete! a Pueri, gaudete!

Ivana Ullmannová


Prezentace PicasaWeb


Comments