AKTUALITY‎ > ‎

Dechová harmonie se představila v kostele na Horním náměstí

přidáno: 27. 8. 2014 6:02, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 27. 8. 2014 6:10 ]

7. ročník cyklu Jablonecké kostely otevřeny zakončil koncert Dechové harmonie a jejích hostů v úterý 26. 8. 2014 v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Soubor dechových nástrojů působí v Základní umělecké škole v Jablonci nad Nisou pod vedením Vladislava Krejčíka již 17 let. Zazněly skladby od klasických i moderních hudebních skladatelů jako je např. W. A. Mozart, J. Faber, J. K. Vaňhal, G. Gerschwin, P. Desmond, J. Ježek a další. Program zpestřily sopranistky J. Klokočníková a H. Herkommerová ml. duety Ave Maria a Pur ti miro. Hostem Dechové harmonie byl také Aleš Tvrdík, 
bývalý žák jablonecké ZUŠ, který nyní studuje na konzervatoři v Praze.

Druhá část koncertu patřila Komorním smyčcům – Janu Ježkovi a Pavlu Kavanovi, kteří přednesli Sonátu pro dvoje housle F dur od A. Vivaldiho. Koncert přilákal mnoho posluchačů, kteří zaplnili téměř celý kostel a vystoupení ocenili velkým potleskem.

„Cyklus Jablonecké kostely otevřeny se těší stále větší oblibě, což nás jako pořadatele akce těší“, říká Regína Fučíková z Jabloneckého kulturního a informačního centra, o.p.s. „Právě návštěvníci dávají této akci smysl. Podvečerní koncerty, které se konají v rámci doprovodného programu akce jsou hojně navštěvované, takže kostel je většinou plný. Skladba posluchačů je pestrá. Přicházejí lidé všech věkových kategorií, často se objeví i maminky s dětmi. Děkuji všem za přízeň a těším se na shledání v příští turistické sezóně“, dodala Regína Fučíková. 

Cyklus Jablonecké kostely otevřeny pořádá Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s. za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou.

(tisková zpráva Kulturního a informačního centra Jablonec nad Nisou)

Koncert Dechové harmonie


Comments