AKTUALITY‎ > ‎

Dechová harmonie oslavila začátek školního roku koncertem

přidáno: 2. 9. 2015 4:50, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 2. 9. 2015 4:54 ]

Po absolvování soustředění s pečlivým nastudováním koncertního repertoáru se členové Dechové harmonie vedené panem učitelem Vladislavem Krejčíkem představili na svém prvním koncertě letošní sezóny a to hned v úterý 1. září. Svou různorodou hudbou rozezněly kostel na Horním náměstí v Jablonci nad Nisou. 
Dechová harmonie si pro své vystoupení pozvala také několik milých hostů. Jedním z nich byl bývalý žák školy, dnes student pražské konzervatoře, klarinetista Aleš Tvrdík, který se představil nejen svými bravurními výkony na svůj nástroj, ale ukázal se také jako skvělý dirigent. Velkým zpestřením koncertu byly rovněž krásné kantilénové hlasy Hanky Herkommerové a Terezy Glosové. Zpěvačky se představily jak v duetech, tak také v sólových projevech. Další příjemné překvapení připravila paní učitelka Monika Koudelková, která na akordeon doprovodila dvě zajímavé skladby se saxofonem. Na ten zahrála Adéla Ježková, kterou lze jinak vidět také při hře na klavír či housle. Paní učitelka pak ještě přidala dvě akordeonové sólové skladby.
Tentokrát příjemně chladný kostel byl zaplněn asi z jedné poloviny.

Celý program byl velmi pěkný, milý a účinkující, jejich kantoři i organizátoři si zaslouží velké poděkování za zpříjemnění úterního odpoledne.

Miroslav Halama

Koncert Dechové harmonie 1.9.2015


Comments