AKTUALITY‎ > ‎

Další úspěch v celostátní soutěži získalo Klarinetové kvarteto

přidáno: 9. 5. 2016 13:37, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 9. 5. 2016 13:40 ]
 
           2. místo!

Klarinetové kvarteto ve složení Vojtěch Čivrný, Eliška Matoušová, Martin Röhrich a Ondřej Vlášek odjelo v pátek 6. května až do daleké Orlové u Ostravy na ústřední kolo soutěže v komorní hře. Ještě před odjezdem absolvovalo ve třídě zkoušku, která se asi vyplatila.
Po 5 hodinách v autě jsme se odprezentovali v ZUŠ Orlová a až ve večerních hodinách jsme dorazili do Ostravy na ubytování. Byli jsme příjemně překvapeni krásným hotelem a úžasnou kuchyní nočního podniku hned vedle. Hotelová snídaně nás v sobotu patřičně nastartovala a v 10 hodin jsme už byli připraveni v koncertním sále opět v Orlové. Poslechli jsme si 5 kvartet před námi a zjistili, že jsme zřejmě jako jediní přijeli s „nesoutěžním“ repertoárem. Na soutěž jsme se totiž nijak speciálně nepřipravovali - už při rozhodování jestli se zúčastníme nebo ne jsme si řekli, že si prostě pojedeme zahrát.


No a ono to vyšlo! 2. místo je pro nás v konkurenci dalších 17 souborů velkým úspěchem. Vždyť náš 1. klarinetista Vojta Čivrný už rok dochází pouze na kvarteto a hlavu má nyní plnou především své maturity! Náš teprve 12 letý Martin dostal navíc od poroty neoficiální „cenu“ sympatie a odvahy při sólech. Dalším „oceněním“ porotců bylo „největší výškové rozpětí“ v souboru

Opět se prokázal skvělý týmový duch souboru a toho si moc cením!

Luboš Lachman

Stříbrné Klarinetové kvarteto


Comments