AKTUALITY‎ > ‎

Další příjemná soutěžní zpráva

přidáno: 19. 4. 2011 12:13, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 19. 4. 2011 22:10 ]
V úterý 19 dubna pořádala ZUŠ Česká Lípa další ročník tradiční soutěže sólových dechových nástrojů a dechových souborů nazvané ,,VELKÁ CENA ZUŠ ČESKÁ LÍPA" . Vzhledem k tradici a vyhlášenosti soutěže se jí zúčastnil opravdu velký počet soutěžících z různých ZUŠek v našem kraji.
Soutěž byla nástrojově rozdělena na hru na zobcovou flétnu a na tzv. ostatní dechové nástroje. V klání ,,ostatních dechových nástrojů" se tedy mezi sebou utkali hráči na hoboj, příčnou flétnu, klarinet, lesní roh, trubku, pozoun, baskřídlovku a také tubu jako jedna soutěžící skupina, bez ohledu na druh nástroje. Zaznělo mnoho zajímavých a chvályhodných výkonů.

Naší školu reprezentoval Josef Pluhař ve hře na trubku. Soutěžil v první kategorii - tedy za nejmladší žáky. Konkurencí mu bylo dalších osmnáct hráčů.  Dle sdělení členů poroty Pepa své soupeře výrazně převýšil hezkým tónem a přesvědčivým výrazem. Podal opravdu mimořádný výkon.
Porotou byl ve své (početně nejobsazenější) kategorii oceněn 1. místem, což přineslo velikou a nečekanou radost nejen jeho učiteli, ale určitě také všem v naší ZUŠ. Na klavír ho doprovázela paní učitelka Romana Halamová.

Gratulujeme Josefu Pluhařovi a přejeme mnoho dalších úspěchů  a radosti v hudební činnosti.

Ilustrační foto: Josef Pluhař se svým učitelem na hodině trubky
Comments