Co pro vás připravujeme?

přidáno: 12. 10. 2016 2:53, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 12. 10. 2016 7:58 ]
Pomalu, ale jistě se blíží Vánoce 2016....

V letošním roce přicházíme s atraktivní novinkou! Připravujeme velké scénické vánoční představení

K HORÁM, CHASO, K HORÁM!

Scénické provedení Vánoční mše F dur Edmunda Paschy a slovenských koled v úpravě Jaroslava Krčka

Po loňském úspěšném scénickém zpracování České mše vánoční Jakuba Jana Ryby v letošním roce přicházíme s novým vánočním představením. Vybrali jsme si zajímavé, velice svěží a působivé dílko skladatele - vrstevníka Jakuba Jana Ryby Edmunda Paschy. Vánoční mše F dur je jeho nejznámějším dílem a pochází ze sborníku Harmonia pastoralis.

Jde o jedinečné dílo slovenského baroka. Hudební historici uvádějí, že Paschova Vánoční mše pro své kouzlo, neopakovatelnou originalitu a zemitou sílu nemá obdoby ani v jedné ze známých vánočních mší. Obdivovat v ní lze nejen hudební skladbu, ale zejména slovenské vložky vsunuté mezi klasické (byť zkrácené) latinské texty.

K našim rukám se dostala úprava Jaroslava Krčka - uměleckého vedoucího známého souboru Musica Bohemica a režie scénického provedení se ujala jeho dcera - operní režisérka a houslistka Magdalena Švecová.

Stručně a jasně:

• Pořádá ZUŠ Jablonec nad Nisou za finanční podpory Statutárního města Jablonec nad Nisou.
  • Místo konání: Městské divadlo Jablonec nad Nisou.
  • Termín konání: neděle 11. prosince 2016.
  • Čas konání:  15.00 a 19.00 hod.
  • Ceny vstupenek: 150,- a 200,- Kč v předprodeji městského divadla od úterý 1. listopadu 2016.
  • Režie představení: Magdalena Švecová - operní režisérka, vystudovaná houslistka, která léta spolupracuje se souborem Musica Bohemica. Režijně vytvořila řadu inscenací pro Divadlo J.K.Tyla v Plzni, Národní divadlo Brně, Smetanovu Litomyšl a další. Národní divadlo v Praze má na repertoáru její inscenaci Smetanovy Prodané nevěsty. Vyučuje operní herectví na Konzervatoři v Plzni a od roku 2015 spolupracuje též s Českým rozhlasem jako moderátorka pořadu Noční Mikrofórum.
  • Účinkují: Dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! s přípravnými sbory, sólisté z řad učitelů a přátel ZUŠ a studentský soubor Campanula Bohemica složený z žáků a studentů ZUŠ a hudebního gymnázia v Praze.
  • Představení je vhodné i pro děti.

No a po Vánocích se můžete těšit na náš tradiční

PLES ZUŠ

Kdy a kde?

V pátek 10. února od 20.00 hod. Tentokrát v nově otevřeném Kulturním centru Hotelu Praha. Čeká na vás tedy nový prostorový zážitek, ale tradiční obsazení :-) Tedy Orchestr Ladislava Bareše pro kvalitní podporu tanečních kroků a samozřejmě efektní vystoupení žáků naší školy. Neváhejte a rezervujte si v kalendáři jeden únorový pátek v naší společnosti. Určitě je na co se těšit!

Těšíme se na společná setkání!