AKTUALITY‎ > ‎

Chaty v Jindřichově byly plné zpívajících dětí

přidáno: 23. 4. 2019 2:55, autor: Romana Císařová   [ aktualizováno 23. 4. 2019 4:36 ]

Jako každý rok tak i letos se sešla celá skvadra sboru Iuventus, gaude!, aby vypilovala svůj repertoár na zásobu rozmanitých akcí a koncertů čekajících na mladé sboráky. Letos to bylo ovšem výjimečné. Takový experiment, dalo by se říci. Poprvé se totiž k nám, starším, připojili i mladší zpěváčci, totiž naši Amíci, gaudete!. A jak tento organizačně odvážný kousek dopadl?


Vše už od začátku probíhalo hladce. Nutno říci, že pro Anežku s Tomášem a Janou muselo být přebíhání mezi oběma chatami (Muhu a Javor) dosti náročné, ale toto úsilí přineslo dozajista své ovoce. Ve čtvrtek večer jim navíc přijela na pomoc i Alenka s Luckou, aby vše bylo správně hlasově provedeno. A tak jsme za tohoto kombinovaného režimu dokázali dát dohromady „Händely“, pár francouzských skladeb? i se spoustou dalšího. „Velice nás oslnily i bulharské skladby a nejen svým orientálním zněním,“  pochlubila se Lucka. "Já myslím, že nejnáročnější byl asi Händel's day s Alenkou," svěřila se pak Markéta. 

Abychom si od náročnějšího repertoáru odpočinuli, tak jsme ve volném čase dělali spoustu různých aktivit, prostě co koho bavilo. „O poledních pauzách někteří z nás hráli stolní tenis. Nehrálo se pouze pálkami…“ Pravda jest, že okolo pingpongového stolu se čile míhaly pálky, knížky i boty, telefony a taky jedna lopatka. 

A pro ty, co chtěli přeci jen na chvíli zakusit i čerstvého vzduchu tu bylo i pěkné venkovní zázemí. „Hezké počasí všechny lákalo ven, a tudíž jsme si užívali venkovního posezení a her venku před chatou.“ 

V rámci mezioddílového přátelení jsme také překvapili Amíky budíčkem ve stylu typického amíckého rozezpívání. Překvapen byl pak byl i Iuventus, kdy mu onen budíček byl následujícího rána mnohonásobně oplacen.

Vyvrcholením celého soustředění se pak stal tradiční Iuventus X Factor, jenž byl jako vždy pln kvalitní večerní zábavy. Tento rok byl navíc ve znamení premiéry nejen díky přítomnosti Amíků, ale také díky historicky prvnímu dlouho očekávanému vystoupení Tomáše Pospíšila. Prostě a jednoduše jsme neměli ani malinkou chviličku na to se nudit.

A tak bych to celé ráda shrnula slovy Aničky, která svým obsahem dostatečně vydají za celý můj předchozí text. „Soustředění bylo super. Jako nováček si myslím, že se toho mnoho změnilo k lepšímu. Nejlepší byla obíhačka, kterou jsem strávila všechny svoje volné chvíle. Chci poděkovat Tomášovi a Anežce, protože museli přebíhat pořád od nás k AG a naopak. Taky chci poděkovat Alence a Lucce za to, že za námi přijely a pomohly nám s Händelem, i když Alence nebylo zrovna nejlépe.“ 

Řekla bych, že stačí už jen dodat: „Těšíme se na příště!“
Terezie Císařová

Comments