AKTUALITY‎ > ‎

Charitativní koncert pro povodně 2010 v Hamru na Jezeře v podání Jabloneckého komorního orchestru a Klarinetového kvarteta ZUŠ

přidáno: 6. 9. 2010 12:29, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 6. 9. 2010 12:49 ]

V úvodu si dovolím použít výstižná slova pana starosty Miroslava Dvořáka z webových stránek obecního úřadu v Hamru na Jezeře: „Dne 19.8.2010 jsme ve výstavní síni na Obecním úřadu v Hamru na Jezeře přivítali členy Jabloneckého komorního orchestru a jejich Klarinetové kvarteto. Myšlenka uspořádání tohoto koncertu vznikla již v minulosti, kdy jsme využili letního soustředění uvedeného hudebního tělesa u nás v obci. Další spontánní jednomyslná myšlenka se zrodila v době, kdy byly obce Libereckého kraje postiženy katastrofální povodní a dirigent orchestru pan Luboš Lachnam přišel s nápadem, že dobrovolné vstupné na koncert bude použito jako charitativní dar jedné postižené vesničce na frýdlantsku, která nebyla v souvislosti s povodněmi medializována a výběr této obce ponechá na dětech – členech orchestru. 

     Koncert jako takový byl zcela úchvatný a některé tóny návštěvníky doslova zvedali ze židlí, jiné zase některé z přítomných rozplakali. Osobně jsem zažil při skladbě Forest Gump mrazivé lechtání po celém těle a při zátahu houslového tělesa se pocit nedá popsat – jedním slovem prostě nádhera. Mimo tuto skladbu zazněly ještě např. Halelujah a Fiona, známé z filmu Shrek, Pearl Harbor, Angelika, Unchained Melody z filmu Duch a skladby jako Růžová krinolína a Říkej mi to prosím potichoučku v podání Klarinetového kvarteta všechny přítomné rozswingovaly. Celý orchestr je složen z hráčů ve věku 11  - 30 let a tvoří skvělý tým zapálených muzikantů, který vede téměř „otcovsky“ dirigent pan Luboš Lachman. Koncertu bylo přítomno 65 nadšených posluchačů a věřím, že všichni odcházeli spokojeni.


     Výtěžek z dobrovolného vstupného činil dle slov dirigenta pana Luboše Lachmana částku 4.558,-Kč a bude nám ještě sděleno, kterou z postižených obcí touto částkou členové orchestru obdarují. 

Závěrem děkuji panu Lachmanovi  a všem hudebníkům za skvostný zážitek a věřím, že tento koncert zde nebyl naposledy, vždyť dle posledních slov jsme tímto zahájili „nultý ročník“ koncertních vystoupení Jabloneckého komorního orchestru v Hamru na Jezeře a těšíme se již na další skvostné vystoupení.“

Více na http://www.obechamr.cz  


S radostí mohu sdělit, že se naše původní vybraná částka „rozmnožila“ o dar jedné z mých kolegyň na konečných 4.758,- Kč. Celou částku jsem na základě dohody se členy orchestru vložil dne 8.9.2010 na povodňový účet  ( 0989066369/0800, variabilní symbol 123 ) jedné z nejvíc postižených obcí na frýdlantsku, obci Višňová. O rozsahu škod se dozvíte více na http://www.ob-vis.net/povoden.htm . Je to „kapka v moři“, ale věřme, že této malé, severočeské obci pomůže.

Za celý orchestr a kvarteto


Luboš Lachman

Benefiční koncert JKO


Comments