AKTUALITY‎ > ‎

Cellování 3

přidáno: 9. 12. 2016 9:11, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 9. 12. 2016 9:13 ]

Cellování


Již třetí pokračování workshopu pod názvem Cellování se uskutečnilo v sobotu 26. listopadu v budově ZUŠ Františka Kmocha v Kolíně. Akce se zúčastnilo 14 mladých violoncellistů a violoncellistek se svými učiteli celkem z pěti ZUŠ (ZUŠ Jablonec nad Nisou, ZUŠ Učňovská - Praha 9, ZUŠ Františka Kmocha - Kolín, ZUŠ Semily, ZUŠ Litoměřice). Milými hosty byli profesoři Pražské konzervatoře Jaroslav Kulhan a Tomáš Strašil a ředitel firmy České hudební nástroje Vít Popp, který akci podpořil mimo jiné sponzorským darem v podobě dárečku pro každého účastníka.

Kvarteto lektorů Kulhan-Strašil-Urban-Petrásek mělo celé dopoledne velmi napilno. Mladí violoncellisté absolvovali během workshopu dvě lekce s různými lektory, cvičili ve cvičných třídách a mohli navštěvovat i výuku ostatních dětí. Velký dík za organizaci a bezproblémový průběh sobotního workshopu patří domácí paní učitelce Barboře Kubíčkové. Klavírních partů při doprovázení dětí na hodinách i na odpoledním koncertě se skvěle zhostili violoncellista České filharmonie Ivan Vokáč a paní učitelka Jana Šedivá ze ZUŠ Jablonec nad Nisou.

Po samotném workshopu následoval společný oběd v pizzerii na kolínské náměstí. Oběd vystřídal krátký odpočinek a pak už následoval koncert účastníků zahájený přednáškou pana ředitele Poppa. Koncert se nesl v duchu krásného hraní pěti nejlepších účastníků: Ludmila Landová (ZUŠ Litoměřice), Magdalena Jehličková (ZUŠ Kolín), Ondřej Velička (ZUŠ Jablonec nad Nisou), Kamila Ella Hejduková (ZUŠ Učňovská – Praha 9) a Jula Murbachová (ZUŠ Semily). Na konci koncertu byly všem účastníkům předány upomínkové diplomy a dáreček od firmy České hudební nástroje. Novinkou bylo udělení titulu a ceny Nejlepší účastník Cellování 3, kterou získala Jula Murbachová; hodnotnou cenu věnovaly České hudební nástroje, za což velmi děkujeme.

Cellování 3 navázalo na předchozí workshopy a udělalo patrný krok vpřed. Děkujeme všem našim hostům, podporovatelům, účastníkům a jejich učitelům za výbornou práci a budeme se těšit na jarním Cellování s číslovkou 4.

Vojtěch Urban
Comments