AKTUALITY‎ > ‎

Brass Jablonec zahrál v Rychnově na „Noci kostelů“

přidáno: 28. 5. 2018 8:33, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 4. 6. 2018 6:53 uživatelem Vít Rakušan ]
V rámci jubilejního 10. ročníku Noci kostelů vystoupil v pátek 24. května v kostele sv. Václava v Rychnově u Jablonce nad Nisou náš známý a často vystupující soubor žesťových nástrojů Brass Jablonec. Ten zahrál v rozšířeném podání (Malý a Velký Bass) společně se svým panem učitelem Oleksandrem Grygorenkem několik skladeb, které příjemně naladily přítomné posluchače a návštěvníky rychnovského kostela.
Noc kostelů je každoročně pořádaná akce, která se k nám rozšířila původně z Vídně a má umožnit široké veřejnosti přiblížení se a setkání s křesťanskou kulturou. V jejím rámci jsou ve večerních a nočních hodinách zpřístupněny prostory některých kostelů různých křesťanských církví, ve kterých se rovněž zdarma konají komentované prohlídky, divadelní představení nebo právě koncerty.

Naši pozounisté a tubista si s panem učitelem zahráli přímo z kůru kostela u varhan, což akusticky zaplnilo celý krásný prostor kostela sv. Václava. Po vystoupení hráči sešli dolů před oltář, aby se představili publiku, které je přivítalo hlasitým potleskem. V sakristii pak na ně čekalo malé občerstvení.
Vystoupení Brassu tak zcela jistě přispělo k příjemné atmosféře páteční rychnovské Noci kostelů.

Petra Koutecká

Pro zobrazení všech fotografií klikněte na obrázek

                   Fotografie pořídil pan Martin Jodas
Comments