Brass Jablonec a Jazztet ZUŠ reprezentovaly v Bavorsku

přidáno: 18. 10. 2017 4:29, autor: Miroslav Halama

Na pozvání hudební školy v bavorském Bambergu (Kreismusikschule Bamberg) odcestovaly naše soubory BRASS a JAZZTET s pedagogickým doprovodem (Mgr. V. Rakušan, Mgr. L. Dočkal, Mgr. O. Grygorenko, Ing. V.Vlášek) v pátek 29. září do Bavorska, aby se zúčastnily akce "Mezinárodní týden Landkreis Bamberg". Jako další zahraniční host přijal pozvání pěvecký sbor "Stowarzyszenie Chór Parafialny Harfa" z polských Piechowic u Jelenie Góry.

V sobotu 30. září 2017 po velmi zajímavé dopolední exkurzi po "bavorských Benátkách" městě Bambergu se odpoledne od 16.30 h. uskutečnil společný koncert uvedených hudebních souborů (kromě souboru Jazztet) se soubory a jednotlivci z pořádající bavorské Kreismusikschule Bamberg v sále muzejní restaurace Bauernmuseum Bamberger Land ve městě Frensdorf. Bezprostředně poté (v 17:30 h.) přímo v muzejním výstavním sále začal slavnostní ceremoniál představení nového druhu místního piva. Po několika ůvodních proslovech došlo k obřadnímu naražení dřevěného pivního sudu, které doprovodil soubor BRASS fanfárou. Poté již hudení doprovod celé akce zajišťoval více jak hodinu až do jejího ukončení soubor JAZZTET.

Následující den dopoledne se konalo závěrečné hudební matiné všech zúčastněných souborů opět v sále muzejní restaurace ve Frensdorfu. Nutno objektivně říci, že velmi dobré výkony našich žáků byly pro pořadatele i publikum velkým překvapením a vystoupení obou našich souborů sklidilo ve srovnání s ostatními daleko největší potlesk a slova uznání.

BRASS Jablonec účinkoval ve složení: Vít Sladký - 1. trombón; Šárka Friedrichová - 2. trombón; Jan Václavů - 3. trombón; Klára Mencová - bastrombón; Daniel Vondra - tuba; Antonín Skřivánek – bicí nástroje.

JAZZTET ZUŠ účinkoval ve složení: Eliška Matoušová – klarinet; Ondřej Vlášek - alt saxofon, klarinet; Vít Sladký, Jan Václavů - trombón; Anička Kvíčalová - piano; Florián Pejcha - baskytara; Radim Šlechta – el. kytara; Vojtěch Vencl j.h. – bicí nástroje.

Vladimír Vlášek

Celou fotogalerii z akce najdete ZDE