AKTUALITY‎ > ‎

Brass Jablonec a Aries společně na náměstí

přidáno: 10. 6. 2015 1:23, autor: Miroslav Halama
      

V rámci festivalu ,,Město plné tónů" se v úterý 9.6. na krytém pódiu na Mírovém náměstí představily  dva vynikající soubory. Vystoupil soubor žesťových nástrojů BRASS JABLONEC, působící při místní ZUŠ, vedený panem učitelem Oleksandrem Grygorenkem a velmi milý host  - známý liberecký soubor bicích nástrojů ze ZŠ a ZUŠ Jabloňová ARIES. Toto těleso vede Sergej Grygorenko, tedy bratr výše zmíněného učitele. 
Oba soubory vystoupily v náhradním termínu, neboť původně plánované vystoupení ve středu 20.5. se z důvodu nepřízně počasí neuskutečnilo.
V tento náhradní koncertní termín sice také panovalo chladné počasí, avšak hráči na sobě nedali nic znát a bravurně odvedli velmi zajímavé výkony. Naladit žesťové nástroje v chladu, či naopak ve velkém horku není vůbec jednoduché. Členové souboru BRASS JABLONEC si však s touto situací se ctí poradili.
Velkým lákadlem také byl mohutný zvuk a zajímavé úpravy hráčů bicího souboru ARIES. Tento vynikající soubor koncertuje nejen na našem území, ale také často v zahraničí. Stal se unikátním souborem v Evropě.

Na Mírovém náměstí se sešlo vcelku početné publikum které se zájmem a myslím také s obdivem sledovalo umění mladých hudebníků. Město bylo opět plné tónů...........

-mirhal- 

Brass Jablonec a ARIES


Comments