AKTUALITY‎ > ‎

AMICI, GAUDETE! vyrazili do Jizerek!

přidáno: 21. 11. 2011 13:43, autor: Tomáš Pospíšil   [ Aktualizováno 23. 11. 2011 9:43 uživatelem Vít Rakušan ]
Ve dnech 16. – 19.listopadu se starší přípravný sbor Amici, gaudete! vypravil na soustředění do Jizerských hor na chatu Dřevona. Sbor se od loňského roku rozrostl, takže na chatu dorazilo téměř padesát dětí, z toho dvacet nováčků. Ve třech dnech se tu pilně věnovaly nácviku nových skladeb, sezpívání vícehlasů i sólových partů, aby tak postavily dobrý základ nejen na Vánoční koncert, ale i pro případnou účast na některé soutěži v příštím roce.

Pod vedením sbormistra Tomáše Pospíšila, hlasové poradkyně Lucky Jarešové a za doprovodu Jany Kvochové – Liškové tu děti udělaly obrovský kus práce, zvládly texty ve třech světových jazycích a nebály se ani náročných skladeb.

Své umění předvedly rodičům na krátkém vystoupení na závěr soustředění, kde ač unaveni, nechaly člověka opět jen žasnout, jakou krásnou atmosféru dokáží svými hlásky vytvořit.

Soustředění dětem ve chvílích volna zpestřovala konzervatoristka Anežka Suchánková se svou kamarádkou z pedagogické školy Pavlou Cibulkovou. Vymyslely a zorganizovaly pro děti nespočet her a soutěží na odreagování, které dětem pomáhaly kompenzovat náročný program. V rámci tohoto doprovodného programu stihly děti oslavit i dvoje narozeniny.

Stejně tak jako v minulosti našel sbor na chatě Dřevona výborné zázemí a vstřícné lidi, kteří mu vytvořili téměř ideální podmínky pro práci.

Snad nejkrásnější na celém soustředění však byla parta, která se tu znovu utvořila, parta kterou spojovala společná chuť do práce a do společného zdolávání překážek, parta která je v padesáti lidičkách až neuvěřitelná.

Nezbývá, než si přát, ať jí ta radost, nadšení a soudržnost vydrží i nadále.

Ája Nedomlelová


Comments