AKTUALITY‎ > ‎

AMICI, GAUDETE! přivezli z Olomouce zlatou medaili

přidáno: 11. 6. 2015 0:50, autor: Miroslav Halama
Po čtyřech letech se nejstarší přípravka Iuventus, gaude! rozhodla navštívit největší mezinárodní soutěž konanou na našem území – Festival of Songs (Svátky písní Olomouc) a její účast mezi dětskými sbory do 12 let dopadla velmi úspěšně: S 92 bodů ze 100 překonali „Amíci“ své vystoupení z roku 2011.
Příprava však vůbec nenasvědčovala tomu, že by letošní „Radující se kamarádi“ mohli tak dobře uspět. Zatímco v roce 2011 se děti na stejnou soutěž připravovaly již od ledna, letos zvolilo vedení sboru jinou strategii: Aby si děti přípravu neotrávily zpěvem stále stejných skladeb, připravily si na jarní dubnový koncert zcela jiný repertoár a přípravu soutěžních skladeb nechaly doslova na poslední chvíli. Děti se ale – zvláště v samotném závěru příprav – doslova překonaly a v krásném sále olomoucké Reduty předvedly ráno 5. června mezinárodní porotě živé a muzikou nabité vystoupení.

Druhou radostí pak pro děti bylo vystoupení stejně starých kamarádů z Litoměřic. Modrásci (přípravka Puellae cantantes) nejen, že také, jako jediní vedle „Amíků“, překonali devadesáti bodovou hranici pro zisk zlaté medaile, ale
za své bez nadsázky dokonalé vystoupení získali od poroty 99 bodů a všechny dětské sbory do 16 let reprezentovali ve finálovém klání s dospělými sbory v závěru soutěže.

Tomáš Pospíšil, sbormistr

Amici, gaudete! v Olomouci


Amici, gaudete! v OlomouciComments