AKTUALITY‎ > ‎

AMICI, GAUDETE! na zámku aneb Jak jsme šli Pirátskou stezkou

přidáno: 11. 6. 2014 6:24, autor: Tomáš Pospíšil   [ aktualizováno 11. 6. 2014 6:27 ]

Milí rodiče, dospěláci a Amíci,

napsat krátké povídání o našem víkendovém pobytu by neměl být problém a tak tedy....

Už páteční koncert v krásném a vznešeném Kongresovém sále zámku Hrubá Skála prolínala velmi příjemná, uvolněná atmosféra a když se přidali naši hosté ze Skutče, dětský pěvecký sbor Cantando, bylo jasné, že to byl ten nejlepší výběr a vše nádherně začíná. Po velké děkovačce následovalo rozloučení s milovanými rodiči i prarodiči (mimochodem pro ně všechny byl koncert plánován a dětem se za něj odměnili nádherným potleskem ve stoje). Některé děti nejdříve otřely stýskací slzičky, jiné vyrazily hned na prohlídku zámecké věže, ze které byl nádherný pohled po Českém ráji. Všem po tom stoupání vyhládlo a tak dolů po schodech z věže se pospíchalo rovnou na večeři do zámecké krčmy. Po spořádání řízků jsme zamávali kamarádům ze Skutče a vyrazili na cestu Myší dírou do kempu v Sedmihorkách, kde nás už netrpělivě vyhlížela Ája se svou Luckou. Připravily pro nás prima noční bojovku (moc děkujeme) při které se vyřádil snad opravdu každý z nás :)

Do sobotního rána jsme byli přivítáni sluníčkem, rychle jsme slupli snídani, připravenou v kempu v restauraci, rozdělili se do tří posádek a vydali se na Pirátskou stezku plnit úkoly. Čekalo nás hledání úkolů, sbírání indicií, no zkrátka bylo třeba zapojit nejen mozkové závity, ale i důvtip, abychom se přes louku, lávku, skály, piráta a moře borůvek dostali až na místo, kde byl ukrytý poklad. Aby děti získaly klíček k pořádné bedně s pokladem, bylo zapotřebí zazpívat písničku složenou ze získaných indícií a not. Zpívalo se tak o Barboře a Antonínovi, kteří pádlovali a stahovali plachty, hlídkovali v koši na stěžni a objevili mrtvolu. Všem posádkám se písnička skvěle vydařila a tak jim klíč byl vydán, truhla s pokladem se otevřela a byla …... plná šišek :) Samozřejmě, že se děti nenechaly odradit, zanedlouho se jim povedlo dostat ke „skutečnému“ pokladu ukrytému pod šiškami na dně truhly. Děti si rozdělily nalezené šátky s logem Amíků, spoustu sladkostí a čokoládové zlaťáky.

Pak už jsme pospíchali na oběd zpátky do kempu (tady děti stihly ještě zazpívat lidovku panu číšníkovi), sbalit své saky paky, které se nám povedlo naskládat do dvou aut a vyrazit na blízkou vlakovou zastávku. Čekalo nás posledních pár kilometrů, které si děti krátily písničkami a povídáním. V Rychnově na nádraží všichni radostně vyskákali z vlaku přímo do náručí svých rodičů.

Příjemný výlet skončil a všichni dospěláci z přípravného týmu (Ája, Irča, Iva, Markéta a já) chceme poděkovat všem Amíkům, Tomášovi, Lucce a Janě, že jsou takovou krásnou partou, překonali všechny nástrahy pirátů a přírody a nezdráhali se výletu zúčastnit.

Zároveň chci poděkovat pánům Mackovi a Kusalovi (tiskem.cz), u kterých jsme mohli nechat dětem zdarma potisknout šátky logem Amíků - moc děkujeme ;) 

Terka Císařová - ze sboru AMICI, GAUDETE!

Comments