AKTUALITY‎ > ‎

AMICI, GAUDETE! na soustředění v Oldřichově v Hájích

přidáno: 8. 12. 2013 12:24, autor: Tomáš Pospíšil   [ aktualizováno 8. 12. 2013 12:35 ]
    Když se mně naše Terka na začátku listopadu jen tak nevinně zeptala,  jestli nechci jet s Amíkama na soustředění, tak mi to nepřišlo jako něco, co bych zvládla. Bude tam 40 dětí, které neznám a navíc někteří z nich pojedou poprvé sami bez rodičů a tak určitě přijde nějaké stýskání a slzičky. Jenže Terka je diplomat a po prvním schůzce s Ájou mi došlo, že to prostě zkusím.
    Už na nádraží se všechno obešlo pohodově a v klidu, drobné problémy se hned vyřešily. No a jak dopadlo celé soustředění? Po příjezdu na chatu v Odlřichově v Hájích se už děti dostaly do "jiného světa". Najednou bylo všude spousta kamarádů, kteří se nejprve rozdělili do pokojů a pak už jen zkoušeli, hráli s našima animačkama z Iuventu Emmou a Kačkou bezva hry na chatě i venku. Večer se sešli na "tradiční kolečko" a po večerce si tajně šuškali na pokojích. Na soutěži Miss Amík holky ukázaly, že jim nejsou cizí ani tanec, divadlo nebo vtipy a moderování. A kluci taky nezůstali pozadu,  vyplnili reklamní přestávky při kterých se bavila celá porota a ostatní diváci. Ukázalo se, že být tím správným Amíkem umí každý z nich a tak když se objevil nějaký smutek nebo bolístka, děti sami přišly kamarádovi na pomoc. 
Na závěrečné vystoupení byli všichni natěšeni a nerozházel nás ani výpadek elektřiny, který nakonec vlastně vůbec nevadil. Myslím, že to všechny příjemně naladilo do vánoční nálady. Děti při svíčkách zazpívali písničky, které si vybraly a pak už se rozeběhly k milovaným rodičům.
    Zkrátka ... máme bezva děti, které rády nejen zpívají a baví se, ale umí se o sebe postarat a jako parta dobrých kamarádů neváhají mezi sebe vzít i jednu maminu, která se snažila být jim na blízku.

Romana Císařová


Comments