AKTUALITY‎ > ‎

AMICI,GAUDETE! koncertovali o víkendu v Litoměřicích

přidáno: 18. 5. 2011 10:04, autor: Tomáš Pospíšil   [ Aktualizováno 15. 6. 2011 2:49 uživatelem Vít Rakušan ]
V pátek v podvečer se vypravil přípravný pěvecký sbor AMICI, GAUDETE! na dlouho plánovaný koncertní zájezd do Litoměřic, který proběhl díky pozvání stejně starých dětí ze souboru MODRÁSCI, jenž je přípravkou koncertního sboru Puellae Cantantes.

Skvělé zázemí našly naše děti přímo v rodinách Modrásků, kde byly ubytované. Pestrý program celého víkendu byl také v režii Modrásků. V sobotním dopoledni pro děti připravili plavbu po Labi na parníku Porta Bohemica z Litoměřic do Žernosek. Večer se pak uskutečnil společný koncert přípravných sborů v Litoměřickém divadle, který byl zároveň generálkou na blížící se soutěžní vystoupení na Svátcích písní v Olomouci. Přes počáteční problém s koncentrací (neb dojmů a zážitků s novými kamarády bylo spousta a tak nebylo jednoduché se soustředit na zpívání) se „Amíkům“ povedlo krásné vystoupení, které nadchlo publikum. Ale i vystoupení ostatních sborů bylo velmi krásné a inspirativní.

V neděli se děti rozloučily se svými hostiteli, prohlédly si překrásné historické centrum Litoměřic a poté zamířily na rozhlednu na Varhošti, kde je svlažil krátký, zato vydatný deštík. Pobyt zakončily návštěvou na venkovské farmě v Třebušíně, kde se svezly na konících a užily si i dalších zvířátek i radovánek.
Závěrem nezbývá než dodat, že to byl nádherný víkend, za který patří velký dík všem MODRÁSKŮM v čele s manželi Pallasovými, paní Bohatové a vůbec všem, kteří se o nás tak báječně starali. A skvělé bylo i poznání, že naše děti zpívají nadšeně nejen na pódiu, ale vlastně kdekoli. Dá se říci, že se víkendem doslova prozpívaly.

Autor textu: Alice Nedomlelová

Comments