AKTUALITY‎ > ‎

AMICI,GAUDETE! hostovali v Rychnově n.Kněžnou.

přidáno: 5. 5. 2012 9:19, autor: Tomáš Pospíšil
V pátek 27.dubna se starší přípravný sbor AMICI, GAUDETE! krátce po poledni vydal na dlouho očekávaný výměnný pobyt za „Ptáčaty“ do Rychnova nad Kněžnou. Nejen sluníčko, ale i usměvavý a pohodový pan řidič vyprovázeli děti na cestě za jejich kamarády do podhůří Orlických hor , rodiště Karla Poláčka - Rychnova nad Kněžnou.

V podvečer se v Pelcově divadle „Amici“ zúčastnili nesmírně krásného a přátelského festivalu přípravných sborů „Bude nás pět“, kde vystoupily spolu se „Skřivánky“ z Hradce Králové, domácími „Ptáčaty A i B“a také zahraničním hostem „Zviezdici Leskovac“ ze Srbska. Všechna vystoupení byla moc krásná a sklidila zasloužený potlesk. Přestože děti přivezly drobné dárky celému sboru i do jednotlivých rodin, myslím, že ten nejkrásnější dárek věnovaly všem přímo na jevišti.

Domácí „Ptáčata“ v čele se sbormistriní Lucií Cabalkovou se nás po koncertu ujali a „Amici“ se rozjeli do hostitelských rodin, kde už se na ně moc a moc těšili.

Druhý den jsme byli pozváni do ZOO ve Dvoře Králové, kde si děti mohly užívat nejen zvířátek, ale také nezvykle letního počasí. Přestože jsme ani zdaleka nestihli projít všechny pavilony, myslím, že si děti odnesly spoustu zážitků.

Poté jsme se přemístili k nedaleké přehradě Les Království, kam jsme se všichni těšili s vidinou příjemného posezení a osvěžení, leč přehrada v lesnatém údolí s nádhernou hrází byla krásná jen z dáli, při bližším pohledu působila spíš jako smetiště. A tak jsme se po krátké zastávce vrátili zpět do Rychnova nad Kněžnou.

Rodiče připravili dětem program nejen na večer, ale i na nedělní dopoledne. Pro nás dospělé byla nachystána prohlídka historického centra Rychnova n.K. s kostelem Nejsvětější Trojice, renesanční zvonicí, zámkem, naučnou stezkou K.Poláčka či nádhernými výhledy na Orlické hory.

Po nedělním obědě jsme se všichni sešli u autobusu a pomalu se vydali na cestu domů. Při odjezdu se dokonce zalesklo i pár slziček a některým dětem se vůbec nechtělo odjíždět.

A já se vůbec nedivím. Dostalo se nám neskutečně vlídného a pohodového přijetí nejen od vedení sboru, ale od každé jednotlivé rodiny, kde se o naše sboráčky starali. Děti získaly spoustu nových kamarádů a přivezly si spoustu krásných vzpomínek.

Všem za to patří veliký dík, včetně pana řidiče!!!

„Tak „Ptáčata“ – za měsíc nashledanou v Jablonci n.N.!“

Ája Nedomlelová

Comments