AKTUALITY‎ > ‎

A je to za námi!

přidáno: 7. 7. 2012 21:18, autor: Václav Landovský

To kvůli čemu sbor do USA přijel, tedy soutěž, je dnešním dnem minulostí, alespoň pokud jde o samotná soutěžní vystoupení. V kategorii duchovní hudby dnes děti výborně odzpívaly své čtyři skladby a teď nezbývá než čekat na výsledky a užívat si Ameriku.  S výkonem v téhle kategorii jsme spokojeni, i když už se možná maličko projevovala únava hlasivek, podmínky jsou opravdu extrémní, ale to možná slyší jen Lucka, která má srovnání a sboráky dobře zná. Diváci opět ocenili výkon dětí aplausem vestoje. Cantate domino se povedlo jako nikdy jindy.  Všechny sólistky byly excelentní. Po přesunu a převléknutí měl Tomáš dlouhý a moc hezký proslov k dětem. A bylo i několik velkých potlesků a děkování na všechny strany. Hezká atmosféra a opět jsme sedíc na zemi na chodbě budili pozornost.

Ještě nás čeká zítra odpoledne přátelský koncert s dalšími sbory (s jakými, to asi pro nás bude překvapení, nikde to totiž není napsané, tak nezbývá než doufat, že to bude stát za to). Ale jak řekl Tomáš,  tam už si může sbor  zpívat co chce a jak chce, bez trémy a jen z radosti a s chutí potěšit diváky a sebe. Myslím, že to bude hezký záznam, těším se na lidovky a spirituály, i na tu Vltavu.

Po večeři jsme děti nechali vyřádit v relaxačním hangáru (jinak ten obrovský prostor nelze nazvat), každý si našel, co chtěl, jsou tu pingpongové stoly, minigolf, taneční parket, ale i puzzle, hry, křesla a pohovky, stěna na kreslení a psaní vzkazů. Děti se pořádně vyřádily a uvolnily, taky si to zaslouží, jsme tu už týden a pořád zkoušky, večerky, šátek a mikinu nasadit, zase sundat, rozdat kartičky, odevzdat kartičky, spočítat se, rychle do autobusu, honem na oběd, hlasový klid… Myslím, že nás dospělých už mají někdy plné zuby, ale  nereptají, jen občas vidíme nějaké oči v sloup. Tak teď už je snad uvidíme méně často. Teď už je čekají jen hezké zážitky. A na fotkách je vidět, že si dnes děti večer opravdu užívaly.

Nevíme, jak dopadne vyhlášení zítra a pozítří, ale troufám si tipovat, že ten bronz, který nám chybí ve sbírce, zase nepřivezeme.

Ivana Ullmannová

Comments