AKTUALITY‎ > ‎

Absolventský koncert hráčů Jabloneckého komorního orchestru a jejich hostů

přidáno: 16. 6. 2016 4:13, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 16. 6. 2016 4:46 ]

V pondělí 13. června se v jabloneckém městském divadle uskutečnil výjimečný koncert. Absolventi – hráči našeho komorního orchestru se nejen předvedli jako vyspělí sólisté, ale pozvali si také své hosty, se kterými v druhé polovině koncertu společně vystoupili. Dvouhodinový koncert byl plný vynikajících výkonů sólistů, celého orchestru a jednotlivých souborů.

V první polovině se za doprovodu orchestru představili letošní absolventi. Na housle zahrála Alžběta Ženíšková, na klarinet Eliška Matoušová a na violoncello Tereza HofrichterováSólově zahráli Marcela Jandová na klavír a Miroslav Gorol na housle. Jejich výkony odměnili posluchači bouřlivým potleskem.

Druhá polovina patřila našim hostům. Čestné místo patřilo našim nejmladším ze Smyčcového souboru Violka pod vedením paní uč. Zuzany Kořenové. Jedním z vrcholů pondělního večera bylo vystoupení Barokního souboru Hemiola z Liberce. Ten se svými přáteli nedávno založili dvě přední hráčky našeho orchestru Alžběta Ženíšková a Tereza Hofrichterová. Pevně věřím, že se pod uměleckým vedením fagotisty Pavla Jiráska stane stálicí na české hudební scéně. Příjemným zpestřením byly swingové skladby v podání houslistky Alžběty Ženíškové a violoncellistky Terezy Hofrichterové. Naše klarinetistka Eliška Matoušová se představila také jako zdatná alt saxofonistka, která si pro předvedení swingového dua přizvala svého kolegu z Klarinetového kvarteta a Jazztetu Ondřeje Vláška.
Závěr koncertu patřil Klarinetovému kvartetu ve složení Vojtěch Čivrný, Eliška Matoušová, Martin Röhrich a Ondřej Vlášek, které zahrálo čtyři skladby ze svého klasického a swingového repertoáru a sklidilo nekončící potlesk nadšených posluchačů.

Dovolte mi podělit se s Vámi o mé bezprostřední pocity po koncertu. Když jsem s mými kolegy z orchestru dával dohromady program, vůbec mi nedocházelo, jak krásný projekt vznikne. Teprve když jsem stál na zhasnutém pódiu ve ztichlém divadle, postupně mi docházelo, jak nádherný večer jsme prožili. Jsem hrdý na všechny naše absolventy a také žáky mé třídy. Jsou to všestranně nadaní muzikanti, kteří se určitě uplatní na minimálně regionální hudební scéně.

Velké poděkování patří řediteli divadla Pavlu Žurovi, který nám koncert umožnil. Jednalo se totiž o poslední vystoupení Jabloneckého komorního orchestru v tomto krásném koncertním sále, kde jsme toho tolik za 11 let působení zažili. Moc si toho vážím.

Přijměte tímto pozvánku na poslední koncert našeho orchestru před jeho rozpuštěním, který se koná v úterý 21. června od 18 hodin v kostele sv. Anny. Rádi se s Vámi naši milí posluchači rozloučíme.

Luboš Lachman,
dirigent JKO

Foto celého koncertu pořídila Alžběta Slámová, za což jí patří velký dík.

Koncert absolventů JKO a hostů


Comments