AKTUALITY‎ > ‎

3. žákovský večer - vánoční

přidáno: 12. 12. 2013 1:37, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 12. 12. 2013 1:41 ]
Ve středu 11.12. se uskutečnil v pořadí již 3. žákovský večer, tentokrát vánoční. Také tomuto koncertu však hrozilo, že se neuskuteční z nedostatku programových čísel. Je to možná dáno skutečností, že v předvánočním období probíhá mnoho koncertních akcí a učitelé připravují své žáky právě na ně.
Nakonec se však žákovský večer programově naplnil, i když se stal z drtivé většiny klavírním debutem. Pouze v závěru jej osvěžila svým ladným houslovým tónem Adéla Ježková.
Zazněla díla, která byla čistá, dokonalá, ale také skladby, které ještě potřebují dolepšit a ,,dotáhnout do konce". Někteří žáci měli problém s interpretací zpaměti, což při trocha trémy není nic neobvyklého. Myslím ale, že mít na pultíku noty není žádnou ostudou.
Nicméně všichni účinkující se velmi snažili a patří jim uznání.
Je velká škoda, že koncertu, který byl vánoční chybělo více vánoční tématiky a tím také více vánoční atmosféry.

Velkým nešvarem a rušivým elementem bylo odcházení rodičů během koncertu a žáci, kteří účinkovali v závěrečné části koncertu hráli takřka před pár jedinci. Nemíním nikoho kritizovat. Ti, jichž se to týká a odešli po odehrání své ratolesti k tomu měli jistě závažný důvod. Sdílím však názor, že pokud se člověk chce zúčastnit koncertu, měl by si udělat ten čas a vyslechnout si jej celý, zejména pak žáci. Předčasný odchod se tak trochu bohužel jeví jako neúcta k práci druhých. Také to přeci chceme své žáky a děti naučit.
Věřím však, že v tomto ohledu byl tento žákovský večer zcela výjimečný.

Miroslav Halama

3. žákovský večer


Comments