AKTUALITY‎ > ‎

3. absolventský koncert - fotografie

přidáno: 14. 6. 2013 1:37, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 14. 6. 2013 1:43 ]
Třetí a zároveň poslední letošní absolventský koncert se konal ve čtvrtek 13.června v kostele sv.Anny. Díky svému místu uskutečnění měl mimořádný charakter. A nejen tím. Absolventy podpořil Jablonecký komorní orchestr, Klarinetové kvarteto a také Barokní trio.
První absolventkou byla výborná klarinetistka Anna Kultová.  Anička nejprve zahrála swingovou skladbu za doprovodu playbacku, později se předvedla také s 1. větou koncertu pro klarinet Carla Maria von Webera za doprovodu Jabloneckého komorního orchestru.  Dirigent Luboš Lachman se s touto talentovanou absolventkou velmi vřele rozloučil a předal jí upomínkový dárek. Anička totiž letos ukončuje působnost jak ve třídě pana učitele Lachmana, tak v Klarinetovém kvartetu a komorním orchestru. Odchází za náročným vysokoškolským studiem.  Ona naopak předala svému učiteli nádherný dort s marcipánovým klarinetem a věnováním. Celá situace byla velmi milá a dojemná.
Další absolventkou byla Mariana Staffenová, která se představila swingovou skladbou na saxofon, také s playbackovým doprovodem. V průběhu večera ji hosté mohli vidět a slyšet také při hře na basový klarinet v Klarinetovém kvartetu a komorním orchestru. Také ona si zaslouží velký obdiv, neboť jak uč. Lachman informoval, je krátce po úrazu a velmi rychle se dokázala nejen zotavit, ale také připravit na velmi zdařilé výkony na absolventském koncertě. ,, Klobouk dolů".
 Jakub Netrh, další absolvent II. cyklu hry na klarinet ze třídy Luboše Lachmana podal rovněž velmi zajímavý a zdařilý výkon. I on nejprve zaswingoval s playbackem, později zahrál Romanci Václava Kněžka za klavírního doprovodu Romany Halamové. 
Absolventský koncert zpestřili přizvaní hosté, kteří v tuto chvíli nebyli absolventy.
Na violoncello sólově zahrála Aneta Juklíčková. Předvedla velmi náročnou skladbu Alexandera Arutiuniana s názvem Expromt s náročným klavírním doprovodem, který obstarala Jana Šedivá.  Na cello začala Aneta studovat u p.uč. Vladimíra Blažka. Později si jí převzala paní učitelka Karin Černá, v jejíž třídě absolvovala. Také v tomto případě bylo co obdivovat. Zmínil jsem se již také o výborném Klarinetovém kvartetu a skvělém Barokním triu.
Celý koncert byl velmi povedený a divácky hojně zastoupený.
Režii a průvodní slovo obstaral pan učitel Luboš Lachman.
Absolventům upřímně gratulujeme a přejeme jim mnoho zdaru, radosti z hudby a také úspěchů při dalším studiu.

(program koncertu najdete níže v příloze)

-mirhal-

3. absolventský koncert
Ċ
Miroslav Halama,
14. 6. 2013 1:37
Comments