AKTUALITY‎ > ‎

1. DOBRODRUŽNÁ VÝPRAVA CHLAPECKÉHO SBORU ZUŠ

přidáno: 8. 10. 2013 2:55, autor: Tomáš Pospíšil
Není možná všeobecně známo, že IUVENTUS, GAUDE! má od září nové sborové oddělení. Chlapecký sbor určitě nevznikl z rozmaru pana sbormistra, který by se - jakožto vedoucí většiny sborů - ve škole nudil. Bylo mu však líto chlapců, kteří se v minulém roce v oddělení 2. a 3. třídy sešli v docela pěkném počtu, vytvořili partu, ale dívčí většině pan sbormistr dával přirozeně více pozornosti a tak se kluci pomalu začali se sborem loučit. Vidina samostatné "chlapácké" party, která by zpívání nebrala tak vážně, jako pilné holčičky a o to víc by podnikala dobrodružné výpravy všechny kluky okamžitě nadchla a tak nám ve středu v podvečer zkušebnou vyzpěvuje již 24 kluků starších 2.třídy.
První slíbená výprava byla naplánována na sobotu 4. října. Protože byla avizována jako "chlapácká", mámy v sukních jsme nechali doma, vzali s sebou táty, baterky na čelo, oblečení do písku a Milenu Holcovou, která měla lana, žebřík a "tajnou" mapu jeskyní skalního města Klokočské skály.
Výprava začala prohlídkou skalního hradu Rotštejn, opékáním česnekových topinek a sázením stromu klokočí, kterému "páni kluci" vyzpívali zdravý růst svým zpěvem. Cestou do skalního města se při hře nenápadně zbavovali kolíčků na prádlo a při společném obědě na skalní terase krásného skalního města se již pomalu připravovali na skutečné chlapácké dobrodružství. Prolézáním velkých či menších jeskyní, často jen po břiše a dokonce i do kopce, s čelovkou na hlavě, přelézáním rokle s jištěním lana a slézáním po lanovém žebříku začala výprava, která dostane každého kluka - ať je mu 5 a nebo 50 let. A když v jedné z jeskyní kluci našli vzkaz od jakéhosi Petra, že v Průchodné jeskyni našel jakýsi Ron objev století, nadšení kluků nebralo konce. Škoda jen, že po nálezu nefalšovaných fosílií pravěkých žraločích zubů pan sbormistr prozradil, že nálezy nepochází z pravěkého klokočského moře, ale z Maroka...

Nerad se po sborových koncertech a zájezdech ujímám komentářů a hodnocení raději přenechávám druhým. Avšak po sobotním návratu domů jsem musel prohlásit, že tak báječnou akci se sborem jsem už dlouho nezažil. Počasí, nadšení všech kluků, pomoc všech tátů a příležitostných maminek udělaly z výpravy nádherný a napínavý den, který s klukama určitě brzy opět zopakujeme.

A teď určitě dojde i na zpívání... ;-)Comments