AKTUALITYBrass Jablonec a Jazztet ZUŠ reprezentovaly v Bavorsku

přidáno: 18. 10. 2017 4:29, autor: Miroslav Halama


Na pozvání hudební školy v bavorském Bambergu (Kreismusikschule Bamberg) odcestovaly naše soubory BRASS a JAZZTET s pedagogickým doprovodem (Mgr. V. Rakušan, Mgr. L. Dočkal, Mgr. O. Grygorenko, Ing. V.Vlášek) v pátek 29. září do Bavorska, aby se zúčastnily akce "Mezinárodní týden Landkreis Bamberg". Jako další zahraniční host přijal pozvání pěvecký sbor "Stowarzyszenie Chór Parafialny Harfa" z polských Piechowic u Jelenie Góry.

V sobotu 30. září 2017 po velmi zajímavé dopolední exkurzi po "bavorských Benátkách" městě Bambergu se odpoledne od 16.30 h. uskutečnil společný koncert uvedených hudebních souborů (kromě souboru Jazztet) se soubory a jednotlivci z pořádající bavorské Kreismusikschule Bamberg v sále muzejní restaurace Bauernmuseum Bamberger Land ve městě Frensdorf. Bezprostředně poté (v 17:30 h.) přímo v muzejním výstavním sále začal slavnostní ceremoniál představení nového druhu místního piva. Po několika ůvodních proslovech došlo k obřadnímu naražení dřevěného pivního sudu, které doprovodil soubor BRASS fanfárou. Poté již hudení doprovod celé akce zajišťoval více jak hodinu až do jejího ukončení soubor JAZZTET.

Následující den dopoledne se konalo závěrečné hudební matiné všech zúčastněných souborů opět v sále muzejní restaurace ve Frensdorfu. Nutno objektivně říci, že velmi dobré výkony našich žáků byly pro pořadatele i publikum velkým překvapením a vystoupení obou našich souborů sklidilo ve srovnání s ostatními daleko největší potlesk a slova uznání.

   


BRASS Jablonec účinkoval ve složení: Vít Sladký - 1. trombón; Šárka Friedrichová - 2. trombón; Jan Václavů - 3. trombón; Klára Mencová - bastrombón; Daniel Vondra - tuba; Antonín Skřivánek – bicí nástroje.

JAZZTET ZUŠ účinkoval ve složení: Eliška Matoušová – klarinet; Ondřej Vlášek - alt saxofon, klarinet; Vít Sladký, Jan Václavů - trombón; Anička Kvíčalová - piano; Florián Pejcha - baskytara; Radim Šlechta – el. kytara; Vojtěch Vencl j.h. – bicí nástroje.

Vladimír Vlášek

Celou fotogalerii z akce najdete ZDE

JAZZTET koncertoval od prvních dnů podzimu

přidáno: 16. 10. 2017 4:48, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 18. 10. 2017 4:10 ]


Svůj první koncert ve školním roce 2017 - 2018 odehrál JAZZTET ZUŠ na Podzimních slavnostech - největších jabloneckých městských slavnostech navazujících na tradici výročních jarmarků, povolených roku 1808 císařem Františkem I. u příležitosti povýšení Jablonce na městys. 
Hodinové vystoupení proběhlo v první den slavností v pátek 22. září na Mírovém náměstí. Přítomným návštěvníkům oslav JAZZTET předložil bohatou porci skladeb mnoha žánrových odstínů jazzu orchestrálních i zpívaných.

Další vystoupení souboru se uskutečnilo ve čtvrtek 5. října odpoledne v Domově důchodců ve Velkých Hamrech. Po krátké době (JAZZTET zde koncertoval v prosinci 2016) si náš soubor k naší velké radosti opět vyžádalo vedení tohoto zařízení, aby svěží rytmickou hudbou zahranou s velkou chutí mladých hudebníků a s mnoha instrumentálními sóly potěšil klienty domova pro seniory. Bylo patrné, že mnozí přítomní byli na jazzovém koncertě plném improvizované hudby poprvé v životě. Přesto po každé skladbě následoval velký potlesk v jídelně 
domova, která se stala dočasně koncertním sálem a byla naplněna do posledního místa.

JAZZTET ZUŠ účinkoval ve složení: Eliška Matoušová – klarinet; Ondřej Vlášek - alt saxofon, klarinet; Vít Sladký, Jan Václavů - trombón; Anička Kvíčalová, Tereza Segeňová - piano; Florián Pejcha - baskytara; Radim Šlechta – el. kytara; Martin Gorčík, Petr Lhota – bicí nástroje; Tereza Glosová – zpěv.

Fotogalerii z účinkování na jabloneckých městských slavnostech najdete ZDE
 
Fotogalerii z účinkování v Domově důchodců ve Velkých Hamrech najdete ZDE

Vladimír Vlášek

Úspěch našich výtvarníků v ústředním kole soutěžní přehlídky výtvarného oboru ZUŠ České republiky

přidáno: 16. 10. 2017 1:39, autor: Miroslav Halama


Ve dnech 6. - 8.10. proběhlo ve Šternberku vyhlášení výsledků ústředního kola soutěžní přehlídky výtvarného oboru ZUŠ České republiky.
Tuto soutěžní přehlídku vyhlašuje v pravidelných tříletých cyklech Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a lze říci, že v ní účastníci prezentují to nejlepší, co v jejich výtvarném oboru za tuto dobu vzniklo. 
V letošním, již 13. ročníku získal náš výtvarný obor 2 zlatá pásma, jedno stříbrné a dvě bronzová pásma. Je to vysoké ocenění práce našich žáků i jejich pedagogů a velký úspěch, kterého si velice vážíme.
Ústřední kolo přehlídky je vždy završeno mimořádně obsáhlou výstavou, která je instalovaná v prostorách bývalého augustiniánského kláštera ve Šternberku a veřejnosti přístupná po celý rok.
Již tradičně nese název "Oči dokořán" a nabízí jedinečnou možnost porovnat způsoby pojetí výuky výtvarných pedagogů z celé české republiky."

Ingrid Kostřicová


Celou fotogalerii najdete ZDE

Večer se swingovým orchestrem

přidáno: 10. 10. 2017 0:29, autor: Miroslav Halama

V pátek 13.10. se v jabloneckém Eurocentru koná taneční a společenský večer s legendárním swingovým orchestrem Rudy Janovského, kde působí také několik učitelů naší ZUŠ. 
Večer je vhodný jak pro mladší začínající tanečníky, návštěvníky či absolventy tanečních kurzů, tak i pro ty starší, dříve narozené zkušené tanečníky.
Orchestr vystoupí pod taktovkou ing. Vladimíra Vláška, rovněž učitele naší školy.


Kantorský komorní sbor MyJenNěkdy vystoupil v Liberci

přidáno: 9. 10. 2017 9:13, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 9. 10. 2017 9:16 ]


V neděli 8. října se v libereckém kostele sv. Antonína Paduánského uskutečnil koncert kantorského komorního pěveckého sboru MyJenNěkdy nazvaný ,,Podzimní souznění"
Původně společné vystoupení s žesťovým souborem Brass Jablonec se ale z důvodu nemoci dvou členů souboru uskutečnil převážně ve vokálním prodlouženém podání, kdy se rozezněly skladby v podání našeho kantorského sboru. Instrumentální část ale pohotově zastoupil nový člen sboru MJN pan učitel Lubomír Dočkal, který coby kytarista příjemně překvapil publikum (i nás, sboristy) dvěma sólovými skladbami.
Nakonec se tak programově pozměněný koncert, kterým náš sbor MyJenNěkdy vstoupil do třetí sezóny své existence, ke spokojenosti obou stran povedl. Pohodovou atmosféru pomohlo vytvořit také přítomné publikum, jehož pozitivní reakce jsme si mohli individuálně po skončení koncertu vyslechnout. 


Děkuji všem zúčastněným za krásný nedělní podvečer a budeme se se sborem těšit na některém z našich dalších připravovaných koncertů či vystoupení.

Petra Koutecká, sbormistryně

Odkaz na celé album fotografií z vystoupení najdete ZDE

Soutěžní videozáznam našeho JAZZTETU ZUŠ

přidáno: 5. 10. 2017 4:25, autor: Miroslav Halama

Za tento výkon získal JAZZTET ZUŠ Jablonec n. N. 1.místo ve své kategorii v celostátní soutěži ZUŠ jazzových souborů v červnu tohoto roku v Litvínově:

Eliška Matoušová – klarinet; Ondřej Vlášek - alt saxofon; Vít Sladký - trombon; Radim Šlechta – el. kytara; Anna Kvíčalová - klavír; Florián Pejcha - baskytara; Martin Gorčík – bicí nástroje.

JAZZTET ZUŠVýuka v pátek 29.9.

přidáno: 26. 9. 2017 0:12, autor: Miroslav Halama

Na některých školách v Jablonci nad Nisou probíhá v pátek 29.9. ředitelské volno. 
Na naší ZUŠ se však vyučuje normálně dle stanoveného rozvrhu hodin.

Těšíme se na vás!

Členská schůze SRPDŠ - náhradní termín

přidáno: 22. 9. 2017 2:19, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 22. 9. 2017 2:19 ]

Členská schůze našeho spolku SRPDŠ se sešla v úterý 19. září. Jednání členské schůze se uskutečnilo, ale nebylo vzhledem k nedostatečnému počtu přítomných členů usnášeníschopné. Zápis ZDE. Následovat bude tedy druhé, v náhradním termínu - 3. 10. od 17.00 hod. v kanceláři ředitele v Podhorské.

Pozvánka na členskou schůzi Spolku rodičů a přátel dětí a školy při ZUŠ

přidáno: 15. 9. 2017 1:58, autor: Vít Rakušan

Vážení,

zveme Vás na řádnou členskou schůzi Spolku rodičů a přátel dětí a školy při ZUŠ Jablonec nad Nisou.
Uskuteční se 19. září od 19.00 hod. v učebně pěveckého sboru v budově na Horním náměstí (č. 211).

Setkání živelných muzikantů

přidáno: 13. 9. 2017 1:33, autor: Miroslav Halama


Tak by se dalo pojmenovat „náhodné“ setkání dětského sboru IUVENTUS, GAUDE! (ZUŠ Jablonec n. N.) s předním houslistou české umělecké scény Jaroslavem Svěceným v neděli 10. září na nádvoří libereckého hospice. Padly si do oka dva umělecké živly a přitom společné vystoupení neměly původně vůbec v plánu.

A to se Iuventus, gaude! ve svém curriculum vitae chlubí, jak již od svého založení pořádá pravidelné podzimní koncerty s charizmatickými osobnostmi, které pomáhají panu sbormistrovi inspirovat jeho děti k bohatšímu hudebnímu projevu. Koncerty jsou příležitostí sezpívat těleso v úvodu nové sezóny s nováčky jednodušším repertoárem, na který umělci zpravidla reagují improvizací. Tak si jablonecké publikum uchovává vzpomínky na nevšední setkání sboru s Jiřím Stivínem, Štěpánem Rakem, Jurou Pavlicou, Alexanderem Shonertem a nebo s varhaníkem Přemyslem Kšicou. A právě, když si děti řekly „dost” každoročním propadům zvukové úrovně tělesa a rozhodly se jinak milované nováčky zařazovat do koncertů dle získaných zkušeností až během sezóny, obrátila se na sbor nadace jablonecké Preciosy s prosbou o umělecké doplnění benefice Jaroslava Svěceného, kterou každoročně věnuje hospicové péči v Liberci.

Iuventus plnil úlohu „předkapely“. V úvodních patnácti minutách předvedl ukázky z oblíbené duchovní a lidové muziky a svůj blok zakončil zcela novým spirituálem „Elijah Rock” z pera oblíbeného amerického skladatele Mosese Hogana. Čerstvou skladbu pan sbormistr šalamounsky věnoval organizátorovi a chlebodárci akce, který do své podpory zahrnuje i sbor, jako poděkování za podporu dětských snů zúčastnit se již po čtvrté největší soutěže světa – olympijských her sborového zpěvu v létě 2018 v Jihoafrické republice. 


Závěr účinkování sboru patřil setkání s panem Svěceným. Náladu židovského přání pokoje dílu hospicové péče a společného muzicírování nejlépe zachycuje přiložené video. Přirozenost a spontaneita prorocky předznamenaly příští setkání, jež si oba interpreti po koncertě slíbili.

Vystoupením sboru však zážitky pro všechny teprve začínaly. Tělem i duší živelný muzikant Svěcený předvedl za doprovodu akordeonisty Ladislava Horáka muzikantsky strhující provedení jihoamerických skladeb v duchu tanga a všichni přítomní cítili, jak veliké a důležité věci se denně odehrávají za zdmi důstojného stáří, když je lidsky i umělecky přišli podpořit tak velcí lidé.

Tomáš Pospíšil – sbormistr

Poslechněte si malou zvukovou ukázku:

Havenu Shalom


1-10 of 1005