AktualityChvála na JAZZTET!

přidáno: 22. 6. 2017 6:34, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 22. 6. 2017 6:40 ]

Jak jsme se již zmínili, náš soubor JAZZTET vystoupil 16. června na studentských oslavách, které uspořádala Západosaská vysoká škola ve Zwickau. Od pořadatelů jsme dostali krásné poděkování, které rádi zveřejňujeme.Vážený pane řediteli,

jménem celé mojí projektové skupiny si Vám dovoluji napsat malou recenzi o uskutečněném koncertu Jablonecké skupiny JAZZTET ve Zwickau.

Celý náš společný program proběhl podle plánu. Po komentované prohlídce města, zprostředkované za pomoci Města Zwickau, jsme byli panem Dietrichem přijati v restauraci Galerie-Café. Po jeho krátkém projevu bylo vyzdviženo jak partnerství měst Jablonce nad Nisou a Zwickau, tak celé zrealizování této akce, projektu, které tak prohlubuje dobré vztahy mezi partnerskými městy.

Celý večer panovala uvolněná atmosféra a z ovací publika nelze než vyvodit ohromná spokojenost. Publikum bylo nadšené a podle reakcí samotných vystupujících i oni sami si vystoupení užili. Hudební soubor JAZZTET, pod profesionálním vedením pana Vláška, odvedl kvalitní vystoupení a sklidil patřičný úspěch. Věřím, že budu mluvit i za ostatní z publika, že bylo pro mne radostí poslouchat sympatickou, mladou, a hlavně velmi talentovanou skupinu. Zejména hudební „zapálení“ těchto mladých žáků je obdivuhodné. Doufám, že jim tento koníček vydrží, protože v nich vidím neuvěřitelný talent a potenciál.

Troufám si říct, že lépe než na tuto skupinu, jsme narazit nemohli a nemohu než podtrhnout profesionální reprezentování jak města Jablonce nad Nisou, tak Jablonecké Základní umělecké školy. Tento soubor si nezaslouží nic jiného než obdiv a velikou podporu do budoucnosti.

Přijměte prosím naše veliké poděkování za pomoc při realizaci našeho projektu a vybrání hudební skupiny.

S pozdravem

Klára Čarková 


Akademie umění a kultury - výtvarný obor ukončil první semestry

přidáno: 21. 6. 2017 7:01, autor: Miroslav Halama

https://photos.google.com/share/AF1QipNVspjj71mEqSR7EbbEZW6KV2TBn5knvBaUCU_hPjP-eRxeVWYei-AoDwv0pZNCSw?key=NXFaMk5KaFhTRWxFUGI0dzhLQWhkN0lITW5LYWVB

Na začátku června úspěšně skončily ve výtvarném oboru pro seniory první dva semestry Akademie umění a kultury, kterou zajišťuje ZUŠ Jablonec n.N. 
Seniorky se během těchto dvou semestrů seznámily se základy kresby, grafiky a keramiky, zabývaly se míšením barev a barevnými vztahy, zároveň se seznamovaly i s dějinami umění. Během doby vznikla ve výtvarném oboru skvělá parta, a tak se výsledky práce stále zlepšovaly.
Jako ukončení akademického roku jsme společně zvolily návštěvu výstavy jablonecké malířky Blanky Brožové a úplně na konec jsme se rozloučily u ohně opékáním buřtů.
Při loučení jsme se shodly, že už teď se těšíme na další rok společné práce.
Kliknutím na obrázek zobrazíte další fotografie
                                                                  Věra Činčarová

JAZZTET ZUŠ úspěšně zakončil sérii koncertů ve Zwickau

přidáno: 19. 6. 2017 23:42, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 19. 6. 2017 23:44 ]


Během posledních tří týdnů absolvoval náš jazzový soubor JAZZTET v rychlém sledu sérii koncertních vystoupení, kterou zakončil uplynulý pátek v partnerském městě Zwickau. V sobotu 27. května JAZZTET zahajoval hodinovým koncertem Rychnovské slavnosti mj. za přítomnosti ministryně práce a sociálních věcí ČR Michaely Marksové a náměstka hejtmana Libereckého kraje Pavla Svobody. V úterý 30. května účinkoval na pódiu před jabloneckou radnicí v programu celostátního happeningu základních uměleckých škol ve veřejném prostoru „ZUŠ OPEN“. V rámci projektu „Město plné tónů“ vystoupil na stejném podiu ve středu 7. června. Ve dnech 9. - 10. června se velmi úspěšně zúčastnil finále soutěže jazzových souborů ZUŠ v Litvínově. Ve středu 14. června účinkovala hudební skupina SARKAZZ FARKAZZ, kterou tvoří současní i bývalí členové JAZZTETu, na slavnostním večeru „Cena pro nadané“ v Městském divadle.

V rámci studentských oslav uspořádala Západosaská vysoká škola Zwickau „Český večer“ s hudebním souborem z partnerského města Jablonec nad Nisou. Soubor JAZZTET ZUŠ tuto hudební výzvu přijal. Ve Zwickau se našich mladých muzikantů ujala pětičlenná mezinárodní skupina studentů (pod vedením slečny Kláry Čarkové), která připravila za podpory radnice komentovanou prohlídku města, společnou slavnostní večeři se zástupcem města panem Dietrichem a veškeré podmínky k realizaci koncertu našeho souboru v místním hudebním klubu „City Point“ přímo v centru. Koncert JAZZTETu trval téměř dvě hodiny. Naši studenti si svým zápalem, souhrou a sólovými výkony ve vlastních jazzových improvizacích hned po úvodní skladbě získali sympatie mezinárodního studentského publika v zaplněném klubu. Po závěrečné skladbě následoval potlesk ve stoje (!) a návštěvníci koncertu nechtěli pustit soubor z pódia. Následovaly tedy postupně dva přídavky, po kterých ještě pokračoval dlouhý potlesk. Pořadatelé se nadšeně vyjádřili, že náš soubor daleko předčil veškerá jejich očekávání, a nešetřili slovy uznání! Naši mladí umělci měli z reakce publika obrovskou radost a jejich euforie neznala mezí.

JAZZTET ZUŠ účinkoval ve Zwickau ve složení: Zuzana Šikolová – příčná flétna; Eliška Matoušová – klarinet; Ondřej Vlášek - alt saxofon, klarinet; Vít Sladký - pozoun; Jan Václavů – pozoun; Anička Kvíčalová - klavír; Florián Pejcha - baskytara; Matěj Král j.h. – bicí nástroje.

vedoucí souboru: Vladimír Vlášek

V odkazech najdete fotografie z jednotlivých akcí

JAZZTET - ZUŠ OPEN 2017

JAZZTET - Město plné tónů

Dechový orchestr a taneční obor vynikaly na náměstí

přidáno: 15. 6. 2017 6:04, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 15. 6. 2017 6:21 uživatelem Vít Rakušan ]

Ve středu 14. 6. naše škola opět zajišťovala program na Mírovém náměstí v rámci festivalu „Město plné tónů“. Tentokrát se představil Dechový orchestr ZUŠ a taneční obor. Počasí bylo celé akci nakloněno a náměstí se zaplnilo přihlížejícími. 
Orchestr se svými sólisty zahrál nejznámější melodie z oblasti lidové hudby a nechyběl ani výstup malých mažoretek. Velmi krásnou podívanou připravily rovněž formace mladších i starších žákyň tanečního oboru pod vedením paní učitelky MgA. Jany Čurdové.

Z reakcí návštěvníků lze usuzovat, že zde bylo možno strávit velmi hezké kulturní odpoledne.

-mirhal-

Více fotografií po kliknutí na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipPnN7_zEKT36BciSRIctxtbQTnMwbb3JbY6BbLAFKg83H91VHwT7nLCNA-uErEVwQ?key=VnEzbHoxT3dveHFBZElhQjJxbTN2YXluOFBUekpB

2. absolventský koncert

přidáno: 13. 6. 2017 0:53, autor: Miroslav Halama

Druhý absolventský koncert se konal v pondělí 12.6. Tentokrát se absolventi předvedli v sále školy. Ke slyšení bylo opět mnoho povedených výkonů oceněných potleskem diváků.

Absolventům přejeme mnoho dalších úspěchů a radosti z hudby.

Večerem tradičně provázela paní učitelka Jiřina Kollerová.

-mirhal-

Více fotografií zobrazíte po kliknutí na obrázek


JAZZTET ZUŠ zabojoval ve finále soutěžní přehlídky jazzových orchestrů

přidáno: 13. 6. 2017 0:29, autor: Miroslav HalamaV ústředním kole národní soutěže „Soutěžní přehlídka pro jazzové soubory a ostatní orchestry“, které se konalo 9. – 10. června v Litvínově obsadil náš sedmičlenný JAZZTET ve své kategorii 1. místo a v celkovém pořadí napříč kategoriemi i žánrovými odstíny jazzu se umístil ve stříbrném pásmu. Podobně jako v krajském kole obdržel Florián Pejcha za vynikající výkon ve hře na basovou kytaru zvláštní ocenění.
Zlaté pásmo obsadily téměř výhradně výborné školní big bandy. Do Litvínova přijelo soutěžit z celé republiky ve 49 souborech celkem 971 mladých lidí nadšených pro jazzovou hudbu.
Porota měla mezinárodní složení, ve které nechyběl americký jazzový trumpetista nebo kontrabasista, bubeník a saxofonista ze sousedního Německa. Tito členové poroty – skvělí hudebníci se postarali i o večerní minikoncerty. Na závěr pátečního večera proběhl dlouhý jam session, kterého se aktivně účastnili i naši studenti. Z této akce si nelze neodnést opravdovou radost z muziky a velkou motivaci do budoucna.

JAZZTET ZUŠ účinkoval ve složení: Eliška Matoušová – klarinet; Ondřej Vlášek - alt saxofon; Vít Sladký - trombon; Radim Šlechta – el. kytara; Anička Kvíčalová - klavír; Florián Pejcha - baskytara; Martin Gorčík – bicí nástroje.

vedoucí souboru: Vladimír Vlášek

Více fotografií najdete ZDE

Taneční obor na soutěži - MČR CDO 2017.

přidáno: 7. 6. 2017 9:32, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 7. 6. 2017 9:33 ]

Poslední květnový víkend se konalo v ve Veletržním Paláci v Pražských Holešovicích MČR CDO 2017. Tohoto mistrovství se zúčastnily také studentky TO naší ZUŠ. Soutěžily v kategorii Hobby art malé formace s choreografií Blue Light. Děvčata předvedla krásný výkon a obsadila mezi obrovskou konkurencí úžasné 5. místo.

Naše tanečnice během celé tour ukazovaly stále zlepšující se výkony, radost u tance a především týmového ducha.
Gratulujeme: Anně Huškové, Natálii Jebavé, Kateřině Cimbálové, Kateřině Pospíšilové, Markétě Rynešové, Tereze Formanové, Adéle Stojánkové, Tereze Pokorné, Báře Pokorné, Zuzaně Vrbové, Ludmile Sladké, Anetě podzimkové, Emě Regnerové.

Pavla Kocourková

Pro zobrazení dalších fotografií klikněte na obrázek


Otvírání studánek - kostel sv. Anny v Jablonci n. N. dne 30. 5. 2017

přidáno: 5. 6. 2017 9:00, autor: Romana Císařová

Tradiční vystoupení dětského pěveckého sboru Iuventus, gaude! v kostele sv. Anny v Jablonci nad Nisou se letos konalo v souvislosti celostátní kampaně ZUŠ Open. Ti, kdo přišli poslední květnový podvečer do chrámové lodi na kantátu Otvírání studánek od Bohuslava Martinů, na úchvatný zážitek určitě hned tak nezapomenou. Ale i zážitek je slabé slovo, protože to, co v souznění hudby, zpěvu a recitace v ten kouzelný podvečer ve svaté Anně zaznělo, bylo přímo fascinující ódou na prožitky.  
    Kantáta, která byla českým skladatelem sepsána v roce 1955 ve francouzském exilu, je pozoruhodnou kompozicí autorské hudby v propojení s jedinečným textem českého básníka a prozaika Miloslava Bureše. Hudba rozezněla duše posluchačů hlubokým skladatelovým vzpomínáním na radostnou dobu jarních dní, prožívaných v dětství na Vysočině. Čišela z ní nejen bezstarostnost, ale také autorův vroucí vztah přírodě a jejím každoročním proměnám, který v druhé části graduje prožitkem očišťováním se průzračnou vodou s nádechem kouzelných chvil. Toto vše bylo vystupňováno posledním partem se zpěvem tenoru v podání Jaroslava Patočky ml., který se vztahuje na skladatelův stesk po domově. Ke krásnému prožitku celého večera přispěli vynikající čeští hudebníci. Hrou na violu Petr Verner a na housle Anna Veverková s Alexeyem Aslamasem. Ti začali celý koncert Serenádou č. 2  od Bohuslava Martinů a po vystoupení pěveckého sboru s písní Mořena, Mořena pokračovali Dvořákovými Maličkostmi op. 75a pro dvoje housle a violu. V samotné kantátě Otvírání studánek se přidala hrou na klavír Jana Lišková Kvochová, která doprovodila dokonale secvičený zpěv dětí z koncertního sboru Iuventus, gaude! pod taktovkou sbormistra Tomáše Pospíšila. V kantátě vystoupily s dojemnými sólovými party sborové zpěvačky Lucie Kovářová a Eliška Studničková a to vše bylo provázáno dramatickým přednesem Burešova textu hercem a moderátorem Justinem Svobodou. Tento vynikající hudebně dramatický večer, který otevřel ve spolupráci s Jabloneckým kulturním a informačním centrem letošní koncertní sezónu v jabloneckém kostele sv. Anny, zůstane jistě zapsaný v duších posluchačů na dlouhý čas.
 
Poděkování za krásný článek patří paní Kateřině Noře Novákové.


Děkujeme za fotografie, které nafotil pan Petr Zbranek a najdete je v naší FOTOGALERII

Bohuslav Martinů - Otvírání studánek


Videozáznam pro nás připravil pan Tomáš Forejt - www.ftj-video.cz. Děkujeme.

Taneční obor na ZUŠ OPEN

přidáno: 3. 6. 2017 1:01, autor: Miroslav Halama

Do ,,redakce" našich webových stránek dorazila řada hezkých fotografií našeho tanečního oboru, který s velkým úspěchem vystoupil v programu ZUŠ OPEN 2017 na Mírovém náměstí.

S radostí se s vámi o fotografie podělíme. Najdete je po kliknutí na obrázek.


ZUŠ OPEN - ohlédnutí

přidáno: 31. 5. 2017 12:55, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 31. 5. 2017 13:14 ]


V úterý 30.5. proběhl v celé České republice celostátní happening základních uměleckých škol nazvaný ZUŠ OPEN 2017. V jeden den se v mnoha městech veřejnosti představilo na 355 základních uměleckých škol. Jedná se o projekt světoznámé české mezzosopranistky Magdaleny Kožená, podpořený mnoha významnými osobnostmi naší kulturní scény.

Velmi aktivně se samozřejmě zapojila také naše, jablonecká ZUŠka. Na několika veřejných místech probíhal program v režii naší školy.

Na Mírovém náměstí se v dopoledních hodinách odehrál společný workshop a vystoupení s dětmi z jabloneckých mateřských škol s názvem ZUŠ dětem. Děti byly aktivně zapojeny a na první pohled bylo znát, že je to moc baví. 

Od 13 hodin se již na kryté scéně střídaly nejrůznější soubory, počínaje souborem brazilských bicích nástrojů, souborem bicích souprav, dále pokračovala další školní uskupení, která posluchačům nabídla to nejlepší ze svého repertoáru. Představil se Jazztet, kapela Nautica a nechyběl ani učitelský dixieland. Velmi působivá, milá a divácky velmi oceněná byla vystoupení dětí z tanečního oboru.

Zároveň se od 13 hodin na nedalekém náměstí Dr. Farského konala již tradiční akce nazvaná ,,Klavír pod širým nebem". Na připravené pódium bylo nainstalováno koncertní křídlo, na kterém se v průběhu celého odpoledne představila dlouhá škála klavíristů, ať již z řad studentů, coby sólistů, nebo učitelů, coby doprovázejících jiné nástroje, kterým také byla dána příležitost si zde zahrát a obohatit tak celý program.
Bohužel závěr celé akce poznamenal příchod prudkého deště a program se musel přerušit. Klavír byl ukryt pod nepromokavou plachtu. Nakonec se akce dokončila v prostorách Eurocentra, za což patří jeho zaměstnancům velký dík.

To však z programu nebylo vše. 
Od 18 hodin se v kostele sv. Anny konala premiéra nastudování kantáty Bohuslava Martinů ,,Otvírání studánek" v podání pěveckého sboru Iuventus, gaude! pod vedením sbormistra Tomáše Pospíšila s klavírním doprovodem Jany Liškové Kvochové a komorního seskupení renomovaných hudebníků: Anna Veverková a Alexey Aslamas – housle, Petr Verner – viola. Přednesu se ujal herec Justin Svoboda.

V Klubu Na Rampě od 19 hodin zahráli studenti literárně-dramatického oboru ZUŠ absurdní drama Eugéna Ionesca nazvané Plešatá zpěvačka. Také toto představení sklidilo velký úspěch.

Z výčtu akcí je zřejmé, že program takřka celého dne byl opravdu velmi pestrý a věříme, že potěšil mnoho přihlížejících.

-mirhal-

Pro zobrazení fotografií klikněte prosím na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipMBOchaEYuE4poEpHgRoBrePS2Y_6B9oG6H0HNc6JkN1ZqQXfvXET8no26jN7uGOw?key=bUh0OVFadGdUSGxIMk5IbjBjOXBEd19Nay14cDJ3

1-10 of 989