AKTUALITY


Smuteční oznámení

přidáno: 27. 4. 2021 7:40, autor: Vít Rakušan

Velice zarmouceni oznamujeme, že náš kolega, pan učitel Honza Krajník v noci na dnešek prohrál svůj boj s následky nemoci Covid-19. 
Všem blízkým, kamarádům a přátelům Honzy vyjadřujeme naši hlubokou soustrast.


Podrobnosti k organizaci výuky od 12. dubna 2021

přidáno: 9. 4. 2021 3:11, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 9. 4. 2021 4:37 ]

Zahájení výuky v ZUŠ od 12. 4. 2021Výtvarka žije! Domácí instalace a objekty

přidáno: 1. 4. 2021 2:20, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 1. 4. 2021 2:32 ]

Také se připojuji k oživení našich stránek a prezentaci výtvarného oboru v rámci již půl roku probíhající distanční výuky.
Souhlasím s kolegyní, že jisté omezení sebou zároveň přináší i hledání nových cest a originálních řešení výtvarné domácí tvorby.
Vznikají díky tomu výtvarné práce nového charakteru a místy se otevře prostor i pro druh tvorby, ke které bychom se ve škole možná nedostali.
Zajímavým způsobem se vyvíjela právě prostorová práce v domácích podmínkách. Při zohlednění dostupnosti materiálů sehrála důležitou roli instalace z nejrůznějších předmětů a materiálů v domácnostech.
Vytvářeli jsme neobvyklá zátiší, instalace z předmětů připomínající města či záhadné věže, tvořili objekty z pet lahví a odpadu nebo instalovali sochy vytvořené z oblečení a textilu...
Zimní období, spojené s časným stmíváním, nám také nabídlo vhodné podmínky pro hru s umělým bodovým světlem a pořizování originálních fotografií.

Na závěr ještě připomínka k termínu instalace:
Instalace, neboli instalační umění je umělecký žánr trojrozměrných děl, která jsou často vytvořená přímo pro dané místo a tak, aby změnila vybraný prostor k výtvarnému záměru a myšlence.
Dílo bývá často vytvořeno z hotových předmětů a materiálů volně poskládaných (instalovaných) do určeného místa.
Obecně platí, že termín je aplikován na díla umístěná v interiéru, zatímco díla zasazená do exteriéru jsou často nazývána land art. Hranice mezi těmito žánry se však překrývají.

Martin Horák

Pro zobrazení všech fotografií klikněte prosím na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipOjx8ZSfMHmk4eM-NMG32_7a4r5Iw5N94ZE_mmpXY-Kxp1nCCp6q08eZyKn6j2obw?key=X3o2emQzT21CMklhNnZ3c0ZON1d6cFRFdHFZdWpR

Výtvarka žije! Land art.

přidáno: 22. 3. 2021 5:32, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 22. 3. 2021 5:51 ]

Již půl roku se ve výtvarném oboru setkáváme se svými žáky jen "na dálku". Domnívám se, že je to dost dlouhý časový úsek, abychom mohli (alespoň částečně) bilancovat. Distanční výtvarná výuka je jistě obtížná, ale neobvyklé podmínky jsou ve výsledku vysoce podnětné a nutí nás k novým přístupům. Při zpětném pohledu je třeba uznat, že i v podmínkách distanční výuky vznikají pozoruhodné výtvarné práce. Jsou trochu odlišné od naší "běžné" školní produkce - mají většinou menší rozměr a někdy působí trošku "neučesaně", ale o to více autenticky a výtvarně působivě. Rozhodně si zaslouží veřejnou prezentaci... Rádi bychom proto pod hlavičkou "Výtvarka žije" představovali soubory prací z distanční výuky. Věříme, že Vás potěší stejně, jako nás. 
Na závěr drobné vysvětlení, co je to "Land art"?
Land art (zemní, krajinné umění) jako umělecký směr vznikl v 60. letech v USA. Umělci přetvářejí krajinu za účelem vytvoření uměleckého díla. Využívají přirozenosti a ladnosti krajiny, snaží se o její ozvláštnění, díla jsou působivá a často monumentální. Ve většině případů jsou vytvořena z přírodních materiálů. Díla jsou zachycena na fotografiích, filmu.

Ingrid Kostřicová

Pro zobrazení všech fotografií klikněte prosím na obrázek

https://photos.google.com/u/1/album/AF1QipPtTVp-8nCWJFN_sZsS9Dp86FpmP7HTlA7TPMZEChystáme první virtuální koncert ZUŠ

přidáno: 12. 3. 2021 6:16, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 12. 3. 2021 6:17 ]Informace k provozu škol a školských zařízení od 27. února 2021 do 21. března 2021

přidáno: 5. 3. 2021 1:47, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 5. 3. 2021 1:47 ]

Předkládáme kompletní informace k provozu škol a školských zařízení tak, jak jsme jej obdrželi od MŠMT.
Klikněte ZDE


Aktuální informace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

přidáno: 23. 2. 2021 7:48, autor: Vít Rakušan

MŠMT předpokládá, že k dalšímu provozu škol a školských zařízení zašle další informace v průběhu tohoto týdne v souvislosti s připravovaným projektem pilotního testování ve školách a s ním spojenou distribucí testů do škol, ve kterých se předpokládá zahájení prezenční výuky spojené s testováním žáků. 


Dobrá zpráva....v záplavě těch méně příjemných

přidáno: 19. 2. 2021 4:47, autor: Vít Rakušan

Včera večer jsme obdrželi zprávu od ředitele rodinné nadace Karla Komárka (Nadace Karel Komárek Family Foundation) pana Luboše Veselého, že naše škola získala ve veřejné sbírce podporu pro zakoupení nového klavíru (pianina) značky Petrof v hodnotě 219 000,- Kč.  

Díky celé řadě drobných dárců a za přispění několika významných dárců v posledních dnech se podařilo završit cílovou částku ve veřejné sbírce Piana do škol (www.pianadoskol.cz) pro naši školu!

Jsme nesmírně vděční za to, že v těchto těžkých dnech mohou přicházet v záplavě negativních informací také dobré zprávy! 

Nadaci manželů Komárkových a všem dárcům srdečně děkujeme a věříme, že na podporu pro nákup nového nástroje brzy dosáhnou i další školy, které klavíry potřebují....DĚKUJEME!!!
Podrobnosti k organizaci výuky od 4. ledna 2021

přidáno: 29. 12. 2020 5:38, autor: Vít Rakušan

Vážení žáci a rodiče,
od pondělí 4. ledna 2021 jsme nuceni přistoupit opět k distanční formě výuky. Prosíme, spojte se se svým vyučujícím a domluvte společně strategii distančního vzdělávání. Zároveň Vás moc prosíme o trpělivost a výdrž. Věříme a doufáme, že nadcházející rok přinese návrat ke všemu, co nám tolik chybí. Těšíme se na desítky nejrůznějších školních aktivit, které jsme museli dočasně zcela opustit a školní rok v ZUŠce tak zdánlivě vypadá neuvěřitelně prázdně a smutně. Zároveň v sobě ale pěstujeme naději, že se všechno brzy vrátí do původních kolejí a už na jaře vás snad potěšíme třeba Jarním koktejlem v městském divadle nebo Klavírem pod širým nebem na náměstí Dr. Farského... 

Ještě jednou děkujeme za Vaší přízeň, pomoc a trpělivost!

Kompletní informace k provozu škol a školských zařízení od 27. prosince 2020 do 10. ledna 2021 najdete po kliknutí na následující odkaz: ZDE

 

Podrobnosti k organizaci výuky od 7. prosince 2020

přidáno: 3. 12. 2020 2:05, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 3. 12. 2020 2:07 ]1-10 of 1177