AKTUALITYMyJenNěkdy a Brass Jablonec společně zapálili první adventní svíčku

přidáno: 11. 12. 2017 5:07, autor: Miroslav Halama


V neděli 3.12. uspořádalo Kulturní a informační centrum v Jablonci nad Nisou odpolední program nazvaný ,,Adventní zpívání". Celý program probíhal v kostele sv. Anny a ve dvou blocích se na něm představily dva soubory naší školy. Koncertní odpoledne zahájil žákovský žesťový soubor Brass Jablonec vedený panem učitelem Oleksandrem Grygorenka, poté ho vystřídal kantorský komorní pěvecký sbor MyJenNěkdy pod vedením Petry Koutecké.  V závěrečné části koncertu se spojila obě tělesa dohromady.Vše se odehrávalo převážně v duchu vánočních melodií. 
Na samém začátku byla slavnostně zapálena první adventní svíce.

Oba hudební bloky byly divácky zcela zaplněny a kostel byl naplněn příjemnou předvánoční atmosférou.

Fotografie z akce najdete ZDE

3. žákovský večer se opět povedl

přidáno: 8. 12. 2017 3:57, autor: Miroslav Halama


Ve středu 6.12. proběhl v pořadí již 3. žákovský večer. Byl opět plný zajímavých hudebních čísel a celkově by velmi povedený.

Tradičně nabízíme k nahlédnutí fotografie. Najdete je ZDE


Předvánoční čas s pěveckými sbory

přidáno: 7. 12. 2017 9:54, autor: Romana Císařová

První advent je pryč a ten druhý se pomalu blíží. Vánoční stromečky na náměstích už svítí a děti poslaly svá přání Ježíškovi. A jak zahájili advent sboráci z dětských pěveckých sborů že ZUŠ Jablonec nad Nisou? Přípravky, Liberi, gaudete! dívčí i chlapecký sbor, byly přizvány sdružením Artefaktum na Vánoční setkávání u betléma. V sobotu 2.12. tak v kostele Dr. Farského v Jablonci nad Nisou zněly v jejich podání nejen koledy, ale další skladby.

      
           

Koncertní sbor Iuventus, gaude! pak v neděli 3.12. zahájil, spolu se sbormistrem Tomášem Pospíšilem, advent u ovečkového betlémů na střední Smržovce. Zazněly adventní skladby, spirituál a nechyběla ani společná píseň Byla cesta, byla ušlapaná, kterou si zazpívalo i lehce promrzlé obecenstvo.  O zázemí pro členy sboru se s laskavostí postarali manželé Urbanovi, kterým tímto moc děkujeme za vřelé přijetí. 

  
                   


Na nadcházející 2. adventní neděli si určitě udělejte čas a zveme vás do Městského divadla v Jablonci nad Nisou na společný koncert všech sborů ze ZUŠ a souboru Musica Bohemica. Určitě vás svým repertoárem potěší jak malí sboráčci, tak i velcí a zkušení zpěváci z koncertního sboru Iuventus, gaude!.


Romana Císařová

,,Vánoční pohoda" výtvarného oboru

přidáno: 7. 12. 2017 1:47, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 7. 12. 2017 5:35 ]

pondělí 4.12. přivítala v budově ZUŠ v Podhorské ulici své první návštěvníky vánoční výstava výtvarného oboru, již tradičně nazvaná "Vánoční pohoda".
Vskutku pohodovou atmosféru vytvořila na vernisáži hudba v podání Klarinetového kvarteta ZUŠ a Agáta Špačková, žákyně LDO, která přednesla vánoční povídku.
Letošní výstava se nese ve "vodním duchu", protože výtvarný obor si v tomto školním roce zvolil za hlavní téma řeku Nisu.
Děkujeme všem, kteří si v nastávajícím předvánočním shonu našli chvíli a přišli ocenit výtvarné práce svých dětí.

Ingrid Kostřicová

Celou galerii fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipMjSesjy6me2I58P-IZaEu6Q7pif4P0g0gV-gJxpqLuzvEpCqDFCZsAC-2l8iixiA?key=ZU5YYUw2dDBYNGRnTVZ5Tl9fRDQyM2Y1Y1hPWUJn

Výtvarný obor letos drobně přispěl k vánoční výzdobě města, keramickým betlémem a tiskem z koláže, které jsou vystaveny ve výlohách infocentra.

             


Do akademie seniorů přijmeme zájemce o výuku sólového zpěvu!

přidáno: 30. 11. 2017 1:39, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 30. 11. 2017 1:42 ]

Vážení,

uvolnilo se nám místo v pěvecké třídě Akademie umění a kultury pro seniory. Pokud víte o někom v seniorském věku, kdo by chtěl docházet do výuky zpěvu v naší škole, prosím, předejte mu tuto informaci. Zájemci, prosím, hlaste se v kanceláři školy. 


Členská schůze SRPDŠ - náhradní termín

přidáno: 23. 11. 2017 9:45, autor: Vít Rakušan

Náhradní termín Členské schůze SRPDŠ při ZUŠ je stanoven na termín čtvrtek 30. listopadu od 18.15 hod. v koncertním sále školy. Srdečně zveme.

2. žákovský večer je již za námi

přidáno: 23. 11. 2017 4:48, autor: Miroslav Halama

Ve středu 22.11.- se na sále školy uskutečnil 2. žákovský večer. Programově byl velmi pestrý a také hlediště bylo z velké části zaplněno.

Slovem provázely paní učitelky Jiřina Kollerová  a Romana Halamová

Po kliknutí na obrázek zobrazíte celou fotogalerii z akce.

https://photos.google.com/share/AF1QipNW2SrOACX_b8x71JMG8PZCelJieTbSXOICLIRGoX7EU_2q-tlpSau5gNIhIoW94g?key=TTRsY0lROGZkUU5tVjRTdk15U3RSYnBVTXMtOUJn

Pozvánka pro milovníky swingu

přidáno: 21. 11. 2017 0:22, autor: Miroslav Halama

Milí přátelé a milovníci swingu, přijměte pozvání na taneční zábavní večer plný skvělé hudby 30. - 50. let minulého století v podání legendárního orchestru Rudy Janovského. 
V tomto orchestru působí také několik učitelů a bývalých žáků naší ZUŠ.  Taktovku ,,drží" Vladimír Vlášek, rovněž kantor ZUŠ.
Srdečně jsou zváni (nejen) také mladí absolventi tanečních kurzů, kde si svůj um mohou prověřit v praxi. 

Akce se koná v sobotu 25.11. od 20,00 hod. v jabloneckém Eurocentru.


Podzimní seminář hudební nauky v duchu Feldenkreisovy metody

přidáno: 20. 11. 2017 4:40, autor: Miroslav Halama


V sobotu 11. 11. se v učebně hudební nauky sešla desítka cvičenek, které se pod vedením lektorky Moniky Šabartové tentokrát věnovaly cvičení, které bylo nazváno Vědomý pohyb - cvičení s prvky Feldenkreisovy metody. Řada z nás se dozvěděla nejprve hodně zajímavých věcí o Moshé Feldenkreisovi (https://www.feldenkraisovametoda.cz/moshe-feldenkrais/), atomovém fyzikovi, vědci, který se zajímavou cestou dostal k pozorování člověka při pohybu. Z toho pak vyvozoval závěry, které v praxi vyústil ve Feldenkreisovu metodu.
V průběhu tříhodinového cvičení jsme pak všechny cítily důsledky vědomých a správně vedených cviků, které se odehrávaly vleže, s minimálním pohybem nohou, rukou či hlavy: Lehkost, zároveň uzemnění, napřímení, otevření hrudníku, to vše jsme popisovaly po skončení každého ze tří bloků. Kolegyně mi pak napsaly: "Monika má moc příjemný hlas, takový sám o sobě meditační a uklidňující. Cvičení bylo naprosto jasné a přínosné. Při každém chození zafungovalo přesně, co mělo." (Jana, TO). "Překvapila mě minimálnost pohybů a ten silný pocit napřímenosti potom. A uvolnila se mi krční páteř. A celkově ten klid a pocit bezpečí, který Monika umí navodit (moc se mi líbí její hlas)." (Lída, bývalá kolegyně VO). "Moje tělo dobře reagovalo, po sobotní odpolední únavě jsem se večer pěkně rozparádila a výborný tělesný pocit mi vytrval ještě celou neděli, nic mne nebolelo, měla jsem energii." (Jiřina, klavíristka). Jak vidno, kromě vlastního cvičení je nutné a důležité, jakým hlasem vládne lektor-lektorka té či oné činnosti. A to my, co pracujeme s hlasem každodenně, náležitě oceníme!
Děkujeme Monice za krásné a přínosné dopoledne a budeme se těšit někdy v blízké budoucnosti :-)

Petra Koutecká

Všechny fotografie z akce najdete ZDE

JAZZTET absolvoval opět několik úspěšných vystoupení

přidáno: 20. 11. 2017 4:28, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 22. 11. 2017 4:50 ]

Vystoupení v Ex klubu

V čtvrtek 19. října přijal náš soubor JAZZTET ZUŠ pozvání pana Kozderky, kapelníka známé jablonecké jazzové kapely Jazz´h´factor, k hostování v pravidelném hudebním večeru tohoto souboru v Klubu Ex v Jablonci nad Nisou. Tentokrát hrál JAZZTET před opravdu zkušeným jazzovým publikem. Naše mladé muzikanty to však nijak nezaskočilo. Všichni předvedli, „zoceleni“ několika předchozími vystoupeními, skvělé výkony bez jediného zaváhání. Za sloužené ovace sklidila i nadějná zpěvačka Tereza Glosová, která svým vystoupením významně oživila veskrze instrumentální program JAZZTETU. Publikum, které tvořilo i dost hudebníků, dávalo jasně najevo ještě dlouho po vystoupení, že výkon celého souboru v interpretaci těžkých jazzových aranžmá i v sólové hře daleko předčil veškerá očekávání.

JAZZTET ZUŠ účinkoval ve složení: Eliška Matoušová – klarinet; Ondřej Vlášek - alt saxofon; Jan Václavů - trombón; Anička Kvíčalová - piano; Florián Pejcha - baskytara; Radim Šlechta – el. kytara; Petr Lhota – bicí nástroje; Tereza Glosová – zpěv.

Fotografie z akce naleznete po kliknutí na obrázek.
https://photos.google.com/share/AF1QipM0rG67eVYqI_aze1_VYm38IK3HbCtSnES_P5b8HsYnMcp8T2JhfAGcI-_asqKjjw?key=MTg1WkR5NWdZUjlkUjZPUDlsek53ZEYxLWdhcGFR


Naši žáci mezi prvními účinkujícimi v novém jabloneckém hudebním klubu

V pátek 17. listopadu zajistilo několik našich současných i bývalých žáků (zejména členů souboru Jazztet) hudební doprovod večera v novém jabloneckém klubu RALTON CLUB ve Mšeně. 
V klubu je k dispozici naladěné koncertní křídlo, na kterém přednesl své skladby, i převzatá témata, s improvizovanými sóly Jakub Vlášek se svými spoluhráči Floriánem Pejchou na basovou kytaru a Ondřejem Vláškem na alt saxofon. V průběhu večera se soubor střídal s naším bývalým žákem klavíristou Jiřím Pokorným, který se též předvedl svými improvizacemi. Byť se jednalo prvoplánově o hudbu pouze doplňující atmosféru večera (nikoliv koncert), návštěvníci klubu na každou skladbu reagovali upřímným potleskem. 
Vrcholem večera se stala napínavá čtyřruční hra obou klavíristů, při které se oba hráči střídali v jazzových sólech samozřejmě společně s ostatními jmenovanými kolegy. V tento moment již pozornost přítomným patřila až do konce večera pouze našim žákům. V tomto jam session došlo i na střídání nástrojů (Florián ke klavíru a Jakub k basové kytaře a postupně i k bicí soupravě) a na zpěv, kdy Jirka doprovodil Jakuba u mikrofonu.

Vladimír Vlášek

Fotografie z akce naleznete po kliknutí na obrázek.

https://photos.google.com/share/AF1QipNQBASWhmFL2EI6Z19RUsBkpJUYyxQ88P-61miKmrmTGzeFdf0QIqgHpuZMo1ffFA?key=S0FoRks0dlRXWEpyTmtpdHNRd1FMQUx4UE5iWXJn

1-10 of 1019