AKTUALITYChaty v Jindřichově byly plné zpívajících dětí

přidáno: 23. 4. 2019 2:55, autor: Romana Císařová   [ aktualizováno 23. 4. 2019 4:36 ]


Jako každý rok tak i letos se sešla celá skvadra sboru Iuventus, gaude!, aby vypilovala svůj repertoár na zásobu rozmanitých akcí a koncertů čekajících na mladé sboráky. Letos to bylo ovšem výjimečné. Takový experiment, dalo by se říci. Poprvé se totiž k nám, starším, připojili i mladší zpěváčci, totiž naši Amíci, gaudete!. A jak tento organizačně odvážný kousek dopadl?


Vše už od začátku probíhalo hladce. Nutno říci, že pro Anežku s Tomášem a Janou muselo být přebíhání mezi oběma chatami (Muhu a Javor) dosti náročné, ale toto úsilí přineslo dozajista své ovoce. Ve čtvrtek večer jim navíc přijela na pomoc i Alenka s Luckou, aby vše bylo správně hlasově provedeno. A tak jsme za tohoto kombinovaného režimu dokázali dát dohromady „Händely“, pár francouzských skladeb? i se spoustou dalšího. „Velice nás oslnily i bulharské skladby a nejen svým orientálním zněním,“  pochlubila se Lucka. "Já myslím, že nejnáročnější byl asi Händel's day s Alenkou," svěřila se pak Markéta. 

Abychom si od náročnějšího repertoáru odpočinuli, tak jsme ve volném čase dělali spoustu různých aktivit, prostě co koho bavilo. „O poledních pauzách někteří z nás hráli stolní tenis. Nehrálo se pouze pálkami…“ Pravda jest, že okolo pingpongového stolu se čile míhaly pálky, knížky i boty, telefony a taky jedna lopatka. 

A pro ty, co chtěli přeci jen na chvíli zakusit i čerstvého vzduchu tu bylo i pěkné venkovní zázemí. „Hezké počasí všechny lákalo ven, a tudíž jsme si užívali venkovního posezení a her venku před chatou.“ 

V rámci mezioddílového přátelení jsme také překvapili Amíky budíčkem ve stylu typického amíckého rozezpívání. Překvapen byl pak byl i Iuventus, kdy mu onen budíček byl následujícího rána mnohonásobně oplacen.

Vyvrcholením celého soustředění se pak stal tradiční Iuventus X Factor, jenž byl jako vždy pln kvalitní večerní zábavy. Tento rok byl navíc ve znamení premiéry nejen díky přítomnosti Amíků, ale také díky historicky prvnímu dlouho očekávanému vystoupení Tomáše Pospíšila. Prostě a jednoduše jsme neměli ani malinkou chviličku na to se nudit.

A tak bych to celé ráda shrnula slovy Aničky, která svým obsahem dostatečně vydají za celý můj předchozí text. „Soustředění bylo super. Jako nováček si myslím, že se toho mnoho změnilo k lepšímu. Nejlepší byla obíhačka, kterou jsem strávila všechny svoje volné chvíle. Chci poděkovat Tomášovi a Anežce, protože museli přebíhat pořád od nás k AG a naopak. Taky chci poděkovat Alence a Lucce za to, že za námi přijely a pomohly nám s Händelem, i když Alence nebylo zrovna nejlépe.“ 

Řekla bych, že stačí už jen dodat: „Těšíme se na příště!“
Terezie Císařová

Putování fantazií s výtvarným oborem ZUŠ

přidáno: 12. 4. 2019 4:55, autor: Miroslav Halama

V úterý 9.4. se v prostorách ZUŠ na Horním náměstí sešli rodiče a příznivci mladých výtvarníků na vernisáži výstavy "Putování fantazií". Výstava je velice rozmanitá, nabízí ukázky široké škály výtvarných technik od klasické kresby a malby, až po objekty z odpadových materiálů, či šité hračky. 
Mluvené slovo na vernisáži doplnil hudbou soubor Dechová harmonie, hudebního oboru ZUŠ.

Ingrid Kostřicová

Pro zobrazení dalších fotografií klikněte prosím na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipOUxnZTmMFYeh2fQvnDWB_7uXXnd2y7jwP-ur_E7Fdf9-RkVgoqOgTQcdNmieCh7g?key=UElNU2liS3c4Tnc0VUVPMExhTmc2UzZ6YUpQSVhR

Vzpomínáme...

přidáno: 8. 4. 2019 5:36, autor: Vít Rakušan

V úterý 9. dubna by se dožil dvaaosmdesátých narozenin pan ředitel Jiří Veverka. Jabloneckou ZUŠ vedl dlouhých šestnáct let - od roku 1992 až do roku 2008. Jeho pouť však bohužel před pěti lety ukončila vážná nemoc. V nás, kteří na pana ředitele často myslíme, zůstává vzpomínka na obětavého, čestného, pracovitého a vždy dobře naladěného člověka - výborného muzikanta, kolegu, přítele… Desítky složek pracně upravených nebo zkomponovaných partitur v archivu školy připomínají jeho nasazení, se kterým se věnoval tomu nejmilejšímu - psaní not pro žáky, žákovské soubory a orchestry. Nezapomeneme na roky, ve kterých byl s námi a pokorně se dělil o svůj um, vtip a radost ze života.

Jablonecká radost v České Lípě

přidáno: 8. 4. 2019 5:31, autor: Vít Rakušan

S velkým potěšením uveřejňujeme text, který nám zaslal pan Hynek Glos - otec jedné z účastnic pěvecké soutěže Lípa Cantantes v České Lípě. 

(Česká Lípa – 5.dubna) Lípa Cantantes je pěvecká soutěž, kterou vyhlašuje Mezinárodní hudební festival Lípa Musica a Základní umělecká škola Česká Lípa. Je určena dětem a mladým lidem mezi 7-25 lety z Libereckého a Ústeckého kraje, kteří se věnují klasickému sólovému zpěvu. 5. dubna 2019 proběhl již šestý ročník této soutěže mladých talentů, předsedkyní poroty byla Magdalena Hajóssyová, vedoucí pěveckého oddělení na pražské Akademii múzických umění.

Za jabloneckou ZUŠ se letošního ročníku zúčastnili tři interpreti Tereza Glosová, Lucie Kovářová a Jan Novenko, kteří se připravují pod vedením paní učitelky Jarmily Klokočníkové. S přípravou skladeb jim pomáhala paní učitelka Romana Halamová v roli korepetitorky. Obě učitelky pak pomohly výraznému úspěchu mladých dam přímo v České Lípě. 
Soutěž probíhala dvoukolově a tak není pro žádného zpěváka jednoduché koncentrovat se na provedení několika skladeb z různých historických období. Jabloneckým děvčatům se to podařilo. Lucie Kovářová ovládla kategorii 13-15 let a navíc obdržela cenu za mimořádnou interpretaci lidové písně. „Svatební“ v jejím provedení byla skutečně zážitkem pro laiky i odborníky. Tereza Glosová zase zaujala zejména interpretací árie Una donna a quidici anni z opery Cosi fan tutte a to jí vyneslo vítězství v kategorii 16-18 let. Ocenění z úst hodnotících odborníků si odnesla i Jarmila Klokočníková. Porota ocenila mimo jiné i výběr skladeb a způsob, jakým paní učitelka vede obě zpěvačky k nenásilnému a přirozenému projevu. Aby toho nebylo málo, tak se Lucie s Terezou dočkaly i výhry v kategorii komorního zpěvu. Z jejich úst zazněla Dvořákova „Zajatá“ a tomuto výkonu se navíc dostalo ocenění z rukou starostky města Česká Lípa. Dívčí duet získal oprávněně cenu pro absolutního vítěze soutěže!

Za všechny tři studenty patří poděkování oběma zmíněným učitelkám, které neváhají investovat svůj drahocenný pracovní i volný čas. Snad jsou pro ně dostatečným zadostiučiněním nejen dosažené výsledky, ale hlavně radost žáků ze samotného zpěvu a síleného nadšení přihlížejících diváků.

https://photos.app.goo.gl/NAxBjAWN3gJZ72iS7

Podrobnosti, výsledky i fotografie je možné najít ZDE.

Koncert souboru JAZZTET: „Mládí ladí JAZZ“.

přidáno: 1. 4. 2019 4:27, autor: Miroslav Halama

V pátek 29. 3. 2019 se v sále ZUŠ v Podhorské ulici od 17 h. uskutečnil samostatný koncert školní kapely JAZZTET ZUŠ nazvaný „Mládí ladí JAZZ“. Zhruba po roce soubor opět nabídl publiku výlet do fantastického světa hudby zvané jazz. Program byl tradičně pestrý: od soulové skladby „The Boy from New York City“ (Jerry Leiber and Mike Stoller) přes jazzfunky „The Chicken“ (Pee Wee Ellis) po téměř diskotékovou „Celebration“ (Kool & The Gang). V několika skladbách se přesvědčivě představili noví nadějní mladí hráči (Kryštof Kubín-bicí, Jonáš Turek – kytara), kteří naskočili do kapely jako do dobře rozjetého vlaku na začátku tohoto školního roku, a zároveň obsazení Jazztetu pro tento koncert doplnili jeho bývalí hráči a bývalí žáci školy (Petr Lhota – bicí, Eliška Matoušová – klarinet, Radim Šlechta – el. kytara). Je vidět, jak silné lidské a muzikantské vazby se daří v Jazztetu vytvářet. Opravdové zaujetí hudbou všech hráčů souboru velmi rychle vycítilo publikum a po každé skladbě následoval dlouhý potlesk. Téměř všichni hráči se postupně během koncertu též statečně představili i v tom, co je jazzu nejvlastnější ale na školních koncertech neobvyklé, tedy v improvizaci, často velice nápadité, ale vždy zahrané s velkým zápalem.
Dlouho trvající potlesk nadšeného publika v závěru koncertu si vyžádal přídavek v podobě skutečného jazzového jam sessionu na dvanáctitaktové blues.

JAZZTET ZUŠ účinkoval ve složení: Zuzana Šikolová – příčná flétna; Eliška Matoušová – klarinet; Ondřej Vlášek - alt saxofon; Jan Novenko – tenor saxofon, Ondřej Hašlar - baryton saxofon; Vít Sladký - trombon; Jan Václavů – trombon; Anna Kvíčalová - klavír; Jonáš Turek, Radim Šlechta – el. kytara; Florián Pejcha - baskytara; Kryštof Kubín - bicí nástroje, Martin Gorčík – bicí nástroje, percussion; Petr Lhota - bicí nástroje, percussion.

Vladimír Vlášek

Pro zobrazení dalších fotografií klikněte na obrázek níže

https://photos.google.com/share/AF1QipNoE3g6-tVpxqZlwsKloWttDWISp4oYV5qOio7TQRlPbDIY071jVXhj-3QvO0NWpg?key=YXN6RkdmYlNXaGc1RnNCcHJGSE5RaWZjNjNrREJR

Odpolední kavárna pro seniory

přidáno: 29. 3. 2019 6:39, autor: Miroslav Halama

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 připravili učitelé a žáci ZUŠ program pro seniory v Domově u přehrady. V bezmála hodinovém pásmu účinkovali žáci hudebního, literárně-dramatického a tanečního oboru. Hudebníci zahráli na flétny či akordeon, dramaťáci recitovali nebo vyprávěli a tanečnice představily lidové tance, klasický balet i swing. Všem se dostalo pěkného poděkování v podobě vřelého potlesku diváků, sem tam ukápla i slzička. Všichni účinkující potom byli odměněni sladkým pohoštěním. Z bezprostředních ohlasů se všechna vystoupení moc líbila. 
Máme radost, že můžeme dávat radost. Rádi se opět vrátíme.

Za organizační team Jana Čurdová

Pro zobrazení dalších fotografií klikněte prosím na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipMgfHLj48faRkfFvf8oDSy1ZOAIt_OTGT7fHo25U1dO8ShgQCRk-X0RIpd4gKLX-w?key=b2laa2dBUVh2SkJOYjhaVllmdzJTSGxWRGhIaTdB

Žákovský večer 27.3.

přidáno: 28. 3. 2019 7:38, autor: Miroslav Halama

Ve středu 27.3. s na sále školy uskutečnil další průběžný žákovský večer. Programově byl pestrý a zazněla na něm opět řada povedených hudebních čísel. 
Tradičně nabízíme odkaz na fotografie z akce.

Pro zobrazení všech fotografií klikněte prosím na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipM9qV_vUq4KRo10qI_JtIN0kJtw1qsE2ogGKVwKzqpD-2ty6wJtyHno6iEfJyGaxA?key=N1lWMW1jXzhOUmRoX3VxSzJEN1Y3aTBvRjVucEZR

Vernisáž výstavy studentek Akademie umění a kultury pro seniory

přidáno: 27. 3. 2019 6:39, autor: Miroslav Halama

Studentky Akademie umění a kultury pro seniory vystavují svá díla v Domě česko - německého porozumění v Rýnovicích společně s německými seniorkami ze Žitavy.
Studentky seniorky vystavují své práce, které většinou vznikly v posledním roce studia. Zároveň je možné shlédnout i práce z jiných let, které dokumentují šíři výtvarného tvoření např. keramiku a grafické listy. Fotografie pak dokumentují nejen vlastní činnost, ale i návštěvy výstav a galerií.
Vernisáž výstavy byla hojně navštívena a bohaté kulturní vystoupení mělo velký ohlas. Návštěvníci také vysoce hodnotili výstavu a často žasli nad vyspělou úrovní vystavených děl.
Výstava potrvá do 6.4. a můžete ji navštívit od úterý do soboty mezi 14. a 18. hodinou.

Mgr. Věra Činčarová

Pro zobrazení dalších fotografií klikněte prosím na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipNebykrIqnWU2ERKIog3zzvFAOfF2PLFmOs1S2xqaeSlzX6ntFU7zktHHs60iu12g?key=bmNHaGt5a3pTejJSMkg2OWNzRTFIckNNWGpvZjZR

Naši klarinetisté získali 2. místo!

přidáno: 22. 3. 2019 5:48, autor: Miroslav Halama

Ve středu 20.března 2019 se žáci ze třídy Vladislava Krejčíka zúčastnili Krajského kola soutěže v komorní hře v České Lípě. Ve velmi silné konkurenci ve IV.kategorii vybojovali 2.místo ! 

Gratulujeme !

Vladislav Krejčík

 
Foto. Vladislav Krejčík

Krajské kolo soutěže ve hře na akordeon a elektronické klávesové nástroje

přidáno: 20. 3. 2019 6:43, autor: Miroslav Halama

Ve středu 19.3. se v sále naší školy konalo krajské kolo soutěže ve hře na akordeon a elektronické klávesové nástroje. Pro zajímavost nabízíme k nahlédnutí výsledkové listiny a také odkaz na fotografie z vyhlášení výsledků.

HRA NA AKORDEON

HRA NA ELEKTRONICKÉ KLÁVESOVÉ NÁSTROJE

Všechny fotografie zobrazíte po kliknutí na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipPEkwyliRzxOpzIUbkBJZQGK3zzKrmu2xyj8f1pDFp_ov8YEajsxbKQOieJ4_DAtA?key=dGMxX212M19XQlVuVE9lZjcwQTM0Tl90Qm84cnNB

1-10 of 1108