AKTUALITY


Absolventi výtvarného oboru prezentovali své závěrečné práce

přidáno: 29. 6. 2020 6:03, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 29. 6. 2020 6:55 ]

V úterý 23. 6. se v prostorách výtvarného oboru ZUŠ na Horním náměstí sešli absolventi prvního stupně studia VO, aby představili své závěrečné práce.Těší nás, že i v náročných podmínkách, ve kterých letos závěrečné práce vznikaly, se žákům podařilo vytvořit hodnotné a promyšlené výtvarné celky. V galerii fotografií níže představujeme výběr z prací letošních 18 absolventů.

Ingrid Kostřicová

Pro zobrazení dalších fotografií klikněte prosím na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipOrGST58muPQ3lLwgcTarzPALF-GktZslJuK8nrFkyvB6VGm34Wk_-oh5zspBy2Rg?key=OS1LQWx5ay1fUDNvbUpyNTVQMlM4WC1ZQ1hZeWJR

Výtvarný obor ZUŠ vystavuje v OC Central

přidáno: 29. 6. 2020 5:52, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 29. 6. 2020 6:53 ]

"Nerušit, odpočívám" je název výstavy, kterou v posledním červnovém týdnu zahájil výtvarný obor ZUŠ v prostorách obchodního centra Central (1.patro). Do 2. 8. 2020 zde můžete shlédnout práce starších žáků s námětem lidské figury.

Ingrid Kostřicová

Pro zobrazení dalších fotografií klikněte prosím na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipOcDmtvWvsLAh4cUPs5vBGQRnCvqhJeWNp9OPWd7lQjtUKKMTIOt5SzlGrO8xJJBQ?key=NElnSjNHU3B5MFROWjdUdG1OdlNQSUNiYVdmQnVB

Všechny informace k přijetí žáků a organizaci školního roku budou k dispozici na konci prázdnin!

přidáno: 25. 6. 2020 1:16, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 25. 6. 2020 1:17 ]

Vážení a milí žáci a rodiče!

Veškeré podrobné informace k přijetí nových žáků a organizační pokyny pro úspěšné zahájení školního roku 2020/2021 vám přineseme v přípravném týdnu - od 27. srpna 2020. Prosíme o trpělivost. Během prázdnin se musíme vypořádat se změnami ve stavu žáků, zaevidovat všechny změny a připravit úvazky učitelům s ohledem na rozpočet školy a plnění školního vzdělávacího programu. Je to dlouhá a „mravenčí“ práce 😉.

Jak se tedy nejlépe zachovat?  

VYČKEJTE NA INFORMACI O PŘIJETÍ
Informace o přijetí žáka budou k dispozici nejdříve v posledním týdnu letních prázdnin. 
Vyjádření o přijetí nebo nepřijetí škola zákonným zástupcům nijak nezasílá. Lze je zjistit po najetí myší na položku menu "Přihláška do ZUŠ". Zde zadáte údaje potřebné pro vyhledání žáka a zobrazí se vám stav přihlášky. Dokud žák není zařazen k učiteli, není zatím rozhodnuto. Pokud je žák zařazen k učiteli, znamená to, že byl přijat. Pokud jej není možné vyhledat, nebyl přijat (nebo jste zadali nesprávné údaje).

Buďte, prosím, trpěliví, pokud se nepodaří zařadit žáka před začátkem školního roku (období červen - srpen), je možné, že se to podaří v září. Každoročně se tak děje v desítkách případů. Škola se s Vámi v případě pozdějšího přijetí telefonicky spojí.

SLEDUJTE WEBOVÉ STRÁNKY ŠKOLY
Na webových stránkách školy před začátkem školního roku najdete podrobné informace o organizaci začátku školního roku. 

Mnohokrát děkujeme a přejeme všem krásné a odpočinkové léto. Pokud možno bez roušek 😁.

Vaše ZUŠ.

Na úterý 30. 6. vyhlašujeme ŘEDITELSKÉ VOLNO

přidáno: 24. 6. 2020 4:44, autor: Vít Rakušan

Po dohodě se zřizovatelem oznamujeme, že v úterý 30. 6. 2020 zůstane naše škola pro žáky uzavřená. Na tento den jsme z provozních důvodů vyhlásili ŘEDITELSKÉ VOLNO.

Děkujeme za pochopení a všem přejeme hezké prázdniny!


Absolventský koncert žáků a předávání diplomů absolventkám Akademie umění a kultury pro seniory

přidáno: 19. 6. 2020 7:30, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 19. 6. 2020 7:48 ]

Ve středu 17. 6. se uskutečnil absolventský koncert našich žáků, kteří dokončili první, či druhý cyklus vzdělávání na naší škole.
Koncert byl zvláštní tím, že jako diváci mohli být přítomni pouze žáci a učitelé ZUŠ. Divácké řady však doplnily také seniorky, absolventky  Akademie umění a kultury pro seniory, kterým byl předán absolventský diplom.
Koncert byl repertoárově velmi pestrý a bylo zřejmé, že se absolventi i v době distanční výuky ,,na dálku" spolu se svými učiteli pilně připravovali a své absolventské skladby předvedli, jak nejlépe mohli. Koncert tak byl velmi povedený a kvalitní. 
Slovem provázela paní učitelka Jiřina Kollerová, absolventské diplomy Akademie umění a kultury společně s gratulací předal ředitel školy Vít Rakušan a zástupkyně ředitele Miroslava Kováříková.

Všem absolventům moc gratulujeme a přejeme jim i nadále mnoho zdaru a radosti z hudby.

Pro zobrazení všech fotografií klikněte prosím na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipPkUpsM59d532k-X2Lgz3Q2-0DS4a8fk6qTot_TuB2GD9eyMeLQ62lKk0Lit2xt5A?key=NTR3MGNDWklwRDhEUWVNZWs3NXNYZVNkYmlXWnBR

Dodatečný termín zápisu do hudebního oboru

přidáno: 17. 6. 2020 1:15, autor: Vít Rakušan

Vážení žáci, rodiče a zájemci o docházku do naší školy!

Pro mimořádný zájem jsme vyčlenili ještě jeden, ve kterém je možné vykonat talentovou zkoušku potřebnou pro přijetí do základní umělecké školy. Tímto dnem je pondělí 29. června 2020
Prosíme, vyplňte přihlášku a vyberte si jeden z nabízených časových intervalů v rezervačním systému. 

Děkujeme.

Přihláška:

https://www.izus.cz/prihlaska_do_zus/?zus=8draft_post-5/prihlaska.png

Výuka v Rychnově u Jablonce nad Nisou

přidáno: 2. 6. 2020 3:40, autor: Vít Rakušan

V kolektivní výuce výtvarného oboru a hudební nauky bude do konce školního roku probíhat pouze distanční výuka. Důvodem jsou omezené provozní možnosti vypůjčených prostor v místní základní škole.

Pravidla pro konání přijímací zkoušky!

přidáno: 25. 5. 2020 1:13, autor: Vít Rakušan

Vážení uchazeči, prosíme, seznamte se s aktuálně platnými pravidly pro konání přijímacích zkoušek do naší školy.

Pravidla pro konání přijímací zkoušky stanovené mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví:
 • zachování odstupu mezi osobami nejméně 1,5 m,
 • přítomnosti nejvýše 15 osob v místě zkoušky při ústních zkouškách, přičemž pokud jsou přítomny osoby z řad veřejnosti, musí zachovávat odstup nejméně 2 m,
 • doporučujeme zachovat omezený počet osob pro jakýkoliv typ zkoušky.
Pro všechny osoby vstupující do budovy školy bude platit povinnost nemít příznaky virového onemocnění a pro účastníky, zákonné zástupce a případnou veřejnost také povinnost předložit nebo na místě podepsat čestné prohlášení o absenci těchto příznaků. 

Zároveň platí výjimka z nošení roušek pro účastníky přijímacího řízení, členy zkušebních komisí a pedagogické pracovníky škol a školských zařízení zapsaných ve školském rejstříku v rámci místnosti, pokud je zachován rozestup nejméně 1,5 m. Platí však, že přijímací zkoušky je možné konat distančním způsobem.

Čestné prohlášení si stáhněte zde:

https://drive.google.com/file/d/1gW3DRm5ufSf_z-rDdbXvUy3map3d35T9/view

Vyhlašujeme zápis na školní rok 2020/2021!

přidáno: 20. 5. 2020 3:23, autor: Vít Rakušan

Vážení a milí uchazeči, rodiče, příznivci ZUŠ!

Po dlouhém váhání a čekání na zmírnění podmínek pro pohyb osob v budovách ZUŠ jsme mohli konečně naplánovat zápis na příští školní rok. Je tedy jisté, že jej můžeme uskutečnit a budeme rádi, pokud k němu dorazí všichni nedočkaví zájemci o docházku do naší ZUŠ.

Prosím, pozorně si prohlédněte termíny a během vyplňování elektronické přihlášky nezapomeňte vybrat konkrétní termín a hodinu, kdy k zápisu přijdete. Chceme tak předejít tomu, aby se na místě hromadilo příliš mnoho lidí nebo abyste museli zbytečně dlouho čekat venku před budovou. Přístup budeme muset regulovat, aby byly dodrženy povinné rozestupy....

Co tedy musíte udělat?
 1. Podívejte se na termíny talentových zkoušek na přiloženém plakátku.
 2. Přehledný a jednoduchý postup zápisu je ZDE
 3. Kritéria pro přijetí jsou ZDE
 4. Přihláška je ZDE
 5. Určitě nebude od věci, když si přečtete TOTO
Těšíme se na Vás!

ZUŠ Jablonec n. N. od pondělí 11. května 2020 nabízí prezenční výuku!

přidáno: 12. 5. 2020 1:49, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 12. 5. 2020 1:50 ]

Vážení a milí žáci a rodiče!

Naše škola je od pondělí 11. května 2020 přístupná žákům pro klasickou prezenční výuku. Zareagovali jsme tak na usnesení vlády z 30. dubna 2020, ve kterém se říká, že provoz základních uměleckých škol je možné obnovit za dodržení podmínek stanovených v materiálu nazvaném OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ZÁKLADNÍCH UMĚLECKÝCH ŠKOL V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020.

Naše škola otevřela výuku v všech oborech, přičemž základním limitem je fyzická přítomnost do 15 žáků ve výuce a platná jsou další hygienická, bezpečnostní a organizační opatření. O všech těchto opatřeních byli žáci a zákonní zástupci předem informováni a účast v prezenční výuce je podmíněna jejich rozhodnutím a dobrovolnou ochotou se do prezenční výuky zapojit. 

Na paměti je třeba mít, že výuka na ZUŠ používá výukové metody, které jsou kontaktní (např. oprava správného držení těla, držení nástroje, demonstrace a předehrávání učitelem, fyzický kontakt mezi žáky). Tyto metody hrají klíčovou roli v efektivitě vyučovacího procesu.

Vyšší míra rizika:
 • Hudební obor – zpěv a všechny dechové nástroje.
 • Taneční a literárně dramatický obor.
Nižší míra rizika:
 • Hudební obor – výuka studijních zaměření, při které žák i učitel sdílejí stejný hudební nástroj.
 • Výtvarný obor.

Obnovena je rovněž výuka hudební nauky podle platného rozvrhu hodin!

1-10 of 1163