AKTUALITY


Podvečer „V RYTMU ZUŠ“

přidáno: 27. 6. 2022 6:22, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 19. 7. 2022 23:29 uživatelem Vít Rakušan ]

Prostor před hlavním vchodem do OC Central opět zaplnily tóny souborů jablonecké ZUŠ. Ve čtvrtek 23.6. zde OD 16. hodiny probíhala hudební akce nazvaná ,,V RYTMU ZUŠ". Tato akce byla součástí zdejšího hudebního festivalu ,,JABLONECKÉ TÓNY".
Představily se soubory Brass Jablonec, žákovská kapela s názvem ,,Doladíme", Jazztet a na závěr se představil velký dechový orchestr ZUŠ
Šikovní mladí umělci, zajímavý program a hezké sluneční počasí byli lákadlem pro hojný počet diváků. 
Celý podvečer lze hodnotit jako opravdu povedený,

Tradičně nabízíme k nahlédnutí fotogalerii z akce.

-mirhal-

Pro zobrazení fotogalerie klikněte prosím na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipNWktQAhYmmDtpJRt8HKf9EbUM6KkTQxP4tvHrQL1eL31bhJ-42H7wwOtJWzDJtfg?key=THloVGswVWlOeVR1MFpFYm16Sldhd18wZW1IME1B

Ve čtvrtek 30. června 2022 vyhlašujeme ŘEDITELSKÉ VOLNO!

přidáno: 21. 6. 2022 0:15, autor: Vít Rakušan

Oznamujeme, že ve čtvrtek 30. června 2022 se v ZUŠ nebude vyučovat. Na tento den zcela výjimečně z provozních důvodů a po dohodě se zřizovatelem vyhlašujeme DEN ŘEDITELSKÉHO VOLNA. Děkujeme za pochopení.

2. absolventský koncert

přidáno: 19. 6. 2022 0:01, autor: Miroslav Halama

Ve středu 15.6. se uskutečnil již 2. absolventský koncert. Programově byl poměrně obsáhlý, ale velmi pestrý. Představili se absolventi z řad žáků školy, ale také absolventi z Akademie umění a kultury - tedy senioři. 
Plně obsazený sál oceňoval každý výstup vřelým potleskem.
Hostem večera byl náměstek primátora pan David Mánek, který společně s ředitelem školy a paní zástupkyní předali seniorům absolventské diplomy.
Všem absolventům přejeme mnoho dalších hudebních zážitků a především radost z hudby.

Tradičně přinášíme fotografie z akce 

Pro zobrazení celé fotogalerie klikněte prosím na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipMx7Fx0uKmGjnHHNJ5Sjh0UWBdvHk6MCLommetrG8zvl1FFmlnMXuu8fAKWB8JJyQ?key=VzltUWp3ekU0clg1OGNsVkZ0NmpHX0VhWFFaaFFR

Koncert smyčcových souborů

přidáno: 7. 6. 2022 6:58, autor: Miroslav Halama

Na pátek 3.6. si svůj koncert připravily naše smyčcové soubory.  
Nejprve se představil Malý houslový soubor vedený paní učitelkou Šárkou Kourkovou, složený z těch nejmladších houslistů. Za každou skladbu sklidil soubor vřelý potlesk. 
V další části přišel na řadu pozvaný host, jímž byla zpěvačka Lucie Kovářová, žákyně ze třídy Jarmily Klokočníkové. Lucie se se svým andělským hlasem představila s několika lidovými písněmi. Nechyběly však ani bravurně předvedené operní árie. Na klavír jí doprovodila paní učitelka Romana Halamová. Pěvecký vstup byl velkým zpestřením koncertu.  Po Lucii Kovářové již nastoupil Komorní smyčcový soubor pod taktovkou paní učitelky Moniky Michalů, v němž působí o něco starší houslisté. Také každá jejich skladba sklidila velký a upřímný potlesk svědčící o šikovnosti našich mladých houslistů a pečlivé práci jejich učitelek. 
Posluchači si užili velmi milý a příjemný páteční podvečer.

Miroslav Halama

Pro zobrazení dalších fotografií klikněte prosím na obrázek.

https://photos.google.com/share/AF1QipMkNmbNxDF308EQCG1Q8WCGQwpKWjgpep9R7nepHs1Zz10zsr9lfSh9hq4Zgb5l9Q?key=V1VjRzJTbWNZRmJ3VjA1TjhyWlJfaXNEd2h2ejBB

1. absolventský koncert za námi

přidáno: 2. 6. 2022 8:02, autor: Miroslav Halama

Ve středu 1.6. se konal první ze dvou absolventských koncertů. Tentokrát byl ve znamení klavírní hudby v podání absolventů 1. a 2. stupňů studia hry na klavír. Mladí klavíristé byli velmi dobře připraveni a patří jim velká gratulace. Velkou gratulaci si zaslouží také jejich učitelé. Celý koncert byl velmi povedený a příjemný. Mladým umělcům přejeme mnoho dalších úspěchů a radosti z hudby. 
Slovem již tradičně provázela paní učitelka Jiřina Kollerová
V závěru akce předal ředitel Vít Rakušan absolventské diplomy absolventům Akademie umění a kultury pro seniory. Také jim moc gratulujeme a přejeme mnoho další radosti ze svého umění.

Pro zobrazení všech fotografií klikněte prosím na obrázek

https://photos.app.goo.gl/GGZM5cxXipBkPcjE9

SHOW ZUŠ - opět povedené hudební odpoledne

přidáno: 30. 5. 2022 0:37, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 2. 6. 2022 3:46 uživatelem Vít Rakušan ]

Dalším z „venkovních“ hudebních programů naší školy bylo SHOW ZUŠ 2022 konané v prostorách před OC Central. Celé dopoledne do podvečera se na pódiu svým umem představovali školní soubory a také sólisté. Přítomní posluchači si tak mohli vyslechnout pestrou paletu skladeb nejrůznějších žánrů. Také počasí tentokrát této akci přálo a umožnilo akci realizovat v plném rozsahu.

Opět nabízíme několik fotografií z akce. Dostanou-li se k nám i fotografie jiných fotografů, určitě je do alba doplníme.

Pro zobrazení všech fotografií klikněte, prosím, na obrázek.

https://photos.google.com/share/AF1QipMbUXFby6hxpcThdhkOQBxZFb74yyJUugEUMqnNh3xJgeZDQrL1aGzy1ZVmcWvKrw?key=VWpVaGIzLXI1MkVmRElITkpTYTdVaUlvbGZBUktB

OC Central vítal hudební akci Klavír pod širým nebem

přidáno: 26. 5. 2022 4:47, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 14. 6. 2022 7:14 uživatelem Vít Rakušan ]

V úterý 24.5. se uskutečnila naše tradiční akce „Klavír pod širým nebem“. Z důvodu nepřízně počasí však byla přesunuta do vnitřních prostor OC Central. 
Ve druhém patře bylo firmou Piana Reček nainstalováno krásné bílé křídlo, na němž se po celé odpoledne sólově střídali žáci klavírního oddělení. Představilo se však také několik jiných hudebních nástrojů a také zpěv. V tu chvíli se klavír měnil na doprovodný nástroj. Během celého odpoledne se na této akci vystřídalo mnoho posluchačů, které přilákala hudba znějící obchodním domem.

Nabízíme ke shlédnutí vzorky fotografií pořízené na akci.
Fotografie pořídila paní Radka Baloghová a Miroslav Halama

Pro zobrazení všech fotografií klikněte na obrázek.

https://photos.app.goo.gl/jWE9iR9hCWwbYFqF6

Další úspěch naší pěvecké třídy

přidáno: 25. 5. 2022 4:24, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 14. 6. 2022 7:12 uživatelem Vít Rakušan ]

V sobotu 21. května se v Praze v krásných prostorech Kaiserštejnského paláce konalo České zemské kolo soutěže Zpěváček.
17 dětí z různých krajů Česka se utkalo ve zpěvu lidových písní za doprovodu lidové muziky souboru Gaudeamus VŠE Praha. Odborná porota poté vybrala 8 nejlepších zpěváčků, kteří postupují do celostátního kola této soutěže.
Mezi finalisty se probojoval i náš Luke Joshua Stevenson (třída Blanky Šubrtové).


Přejeme mu tak hodně štěstí do celostátního kola, které se bude konat 19. června v Brně.


Blanka Šubrtová

                                                                                                                   
              

Také žáci hrající na bicí nástroje slavili úspěchy v ústředním kole soutěže

přidáno: 10. 5. 2022 7:28, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 13. 5. 2022 6:36 ]

Naši žáci společně se svým učitelem Janem Nikendeyem slavili velký triumf v ústředním kole ve hře na bicí nástroje. Všem jim patří velká gratulace a jak se zdá, jejich cesta za úspěchem byla vcelku zajímavá. O tom ale už sám pan učitel Jan Nikendey ve své zprávě:

Jablonec - město šampionů.

Celé to začalo ve čtvrtek odpoledne, kdy jsme konečně nasedli do vlaku směr Pardubice. Cestovali jsme já jako dozor, Oskar Doležel - vítěz krajského kola v první kategorii a Kryštof Kubín postoupivší vítěz krajského kola v kategorii osmé. Poté co jsme mile vysvětlili spolucestujícím, že rezervovaná místa jsou naše, mohli jsme se konečně začít těšit na páteční klání nebo jen zírat z okna.

Na ubytovnu učiliště v Holicích jsme po pár dramatických přestupech dorazili po osmé večer, uvítali nás obyvatelé internátu, pro něž jsme asi museli být zajímavé zpestření jinak zjevně velmi přísného režimu tohoto zařízení. Mně, jakožto ohleduplnému chrápajícímu se podařilo sehnat vedlejší pokoj, aby na mne žáci nemuseli celou noc sykat a mlaskat, a tak jsme se všichni mohli na následující náročný den vyspat.

Páteční časné vstávání, ranní hygiena a vyrazit na zvukovou zkoušku. Jak to tak bývá, když je mnoho bubeníků a jen dvě soupravy, které je potřeba přizpůsobit každému hráči zvlášť, utvoří se fronta a s blížícím se začátkem soutěže roste napětí. Naštěstí se zvuková zkouška obejde bez nějakých větších výlevů. Oskar si zkusil soupravu, řekli jsme si co a jak - kdo přidělá pedál k basovému bubnu, kdo nastaví výšku malého bubínku, nastavili jsme si hlasitost odposlechu ke hře s nahrávkou (každý si pamatoval "hodinu" potenciometru hlasitosti). Stejnou rutinu jsme prošli i s Kryštofem (který však šel na řadu až odpoledne).

Po krátkém úvodu hlavního metodika, přivítání zástupců města a pana ředitele hostitelské ZUŠ Karla Malicha, se krátce představila porota a samotné klání mohlo začít. Už v první kategorii bylo znát, že se zde sešli opravdu ti nejlepší z nejlepších (alespoň tedy těch, kteří se soutěže zúčastnili). Když přišla řada na našeho šampiona Oskara, vše šlo krásně jako na drátkách -  povinná etuda zahraná bravurně, sólo rovněž tak , souhru s nahrávkou Oskar "vyseknul" jakoby se nechumelilo. Myslím že to byl i Oskarův suverénní přednes, co udělalo na porotu velký dojem. Po skončení první kategorie následovalo ještě klání v kategorii druhé, třetí a čtvrté kategorii. Mezitím jsme stihli krátce zhodnotit. Zajít si na oběd a ve 13 hodin jsme již napjatě čekali na vyhlášení. Hlásilo se klasicky od třetích míst. Oskarovo jméno nezaznělo ani při vyhlašování druhých míst. Až jako jeden z dvou prvních v první kategorii zaznělo  Oskarovo jméno. Velká radost. Hodnotné ceny, fotka s virtuózem Daliborem Mrázem.

Následovalo čekání na osmou kategorii. Střídavě jsme přecházeli mezi hlavním sálem a naší šatnou, ladili poslední detaily nástupu na podium. Někdy kolem čtvrté hodiny odpolední došla řada na Kryštofovu osmou kategorii. Bylo znát, že to byl náročný den pro všechny zúčastněné. Rychlá přestavba, při které jsme nemohli najít Kryštofův pedál (nešťastně se zamotal do šály po stranách podia), rychle nastavit odposlech na sluchátka, vlastní malý buben, přehodit činel. SLÁVA - pedál se našel úplně na poslední chvíli. Kámen padl ze srdce. Teď už si Kryštof sedá za bubínek a s precizností sobě vlastní vysekne předepsanou etudu bez chyby a velmi citlivě. Pak se přesune za soupravu, sólo technicky náročné taktéž zahraje velmi pěkně. Souhra s nahrávkou v pořádku doručena. Tolik času na cestě a v šatně a za necelých 8 minut je hotovo. Stále stojím za tím, že část úspěchu je i výběr skladby. Při pozdějším rozhovoru s Daliborem chválí oba naše borce a vypichuje právě i výběr skladeb, kde se ukázal mimo technických schopností i velký kus muzikantství a citu. Teď čekat do večera na verdikt poroty. Další nervózní přecházení mezi hlavním sálem a naší šatnou, kam se mezi tím nastěhovali i další borci z Libereckého kraje - Šimon Mikéz ze Semil pod vedením Roberta Tomáše a Štepán Kolačný z Lomnice nad Popelkou s rodiči a panem učitelem Antonínem Jinou.

Půl osmé večer - čas vyhlášení výsledků páté až deváté kategorie. Osmá kategorie třetí místo, první jméno, druhé jméno a třetí místo potřetí získává se sedmnácti body Kryštof. Krásný bronz, po něm už jen jedno druhé místo a v osmé kategorii první místo nebylo udělelno. Krásný výsledek. Zpět do Jablonce vezeme jednou zlato a jednou krásný bronz. Sláva.

Na druhý den jsme se mohli už krásně vyspat a cestou zpátky vlakem bylo dost času si vše ještě jednou v hlavě přehrát a samozřejmě snovat plány na další klání za tři roky. Už teď se těšíme!

Jan Nikendey se svými žáky Oskarem Doleželem a Kryštofem Kubínem.


Pro zobrazení dalších fotografií klikněte prosím na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipOQUZeWiQXwxpUwr0naMawNMf03w1E_38BsIC3RvGyoFUSpxsKTuCkQ6S0XHje5iw?key=S2d2WUtBUEp5YzhCMW9NV0lsMmhxajJwUFk2aVln

Úspěch pěveckého oddělení ZUŠ Jablonec nad Nisou (aktualizace)

přidáno: 3. 5. 2022 0:57, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 4. 5. 2022 0:29 ]

Krásného a obdivuhodného úspěchu se v minulých dnech dočkali naši zpěváci. Po úspěšném absolvování okresního a krajského kola se probojovali do ústředního kola soutěže ve zpěvu a sklidili neuvěřitelný úspěch! Ústřední kolo proběhlo během uplynulého víkendu v ZUŠ Turnov. Zpěvačka Lucie Kovářová (na fotografii) v něm vyzpívala absolutní vítězství. Pěvecké trio (Kateřina Cimbálová, Anna Petrýdesová, Barbora Pokorná) pak skončilo na velice hodnotném 3. místě, pokud vezmeme v úvahu ohromnou konkurenci z celé ČR. Všem zpěvačkám a kolegyním Jarmile Klokočníkové a Blance Šubrtové srdečně gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší ZUŠ! 


Další fotografie jsou ZDE

Naše jablonecká ZUŠ měla úspěchy už na regionální úrovni, když v okresním kole v Železném Brodě získaly ve svých kategoriích první ceny Zuzana Kovářová a Markéta Běhounková, dále pak v krajském kole v Turnově si Sabina Pourová vyzpívala druhé místo a Luke Joshua Stevenson získal první místo ve III. kategorii, která již do dalšího kola nepostupuje. 

Dalším úspěchem našeho oddělení se stala účast  na 9. ročníku oblíbené pěvecké soutěže Lípa Cantantes v České Lípě, která se konala 8. dubna. Tam si komorní trio vyzpívalo první místo a ještě získalo zvláštní cenu za muzikální projev a Lucie Kovářová ovládla svým krásným hlasem tuto soutěž a stala se opět absolutní vítězkou.

Velké poděkování patří také naší kolegyni Romaně Halamové, která všechny zpěváky citlivě a ochotně doprovázela. Moc děkujeme!


1-10 of 1207