AKTUALITYPříběhy rozhleden Českého ráje - přijďte se o nich něco dozvědět

přidáno: 16. 10. 2018 6:56, autor: Vít Rakušan

Vážení a milí, srdečně Vás zveme k návštěvě našeho koncertního sálu - na přednášku Marka Řeháčka a Jana Pikouse

Příběhy rozhleden Českého ráje,

která se uskuteční
ve čtvrtek 8. listopadu 2018 v 18.00 v budově ZUŠ na Podhorské ulici 47 (velký sál)

Stejně jako předchozí čtyři rozhlednové publikace Příběhy jizerskohorských rozhleden (2011), Příběhy lužických rozhleden (2012), Putování za Štěpánkou (2014) a Příběhy rozhleden Českosaského Švýcarska (2015) je tato kniha o Českém ráji především vyprávěním o krajině a fascinaci putováním. 

Publikaci s i bude možné na místě pořídit za nakladatelskou cenu a nechat od autorů podepsat.Kantorský komorní sbor se představil na Nové Vsi a v obchodním nákupním centru Centrál

přidáno: 8. 10. 2018 2:57, autor: Miroslav Halama

Kantorský sbor MyJenNěkdy vstoupil do své čtvrté sezóny a to hned dvojím podzimním vystoupením:
Nejprve jsme v sobotu 15. září zazpívali na Novoveské pouti na Teprberku, a to společně s dětským sborem Novovesánek a podobně nám "velkým" sborem Kvintus. Polední koncert v krásném prostředí místního kostela měl milou a příjemnou atmosféru, kterou kromě zpěváků pomohlo vytvořit také početné publikum. Po jednotlivých vystoupeních všech tří sborů jsme si pak, stojíce dokola, společně zazpívali kánon Magnificat a lidovou Kdybys měla, má panenko.
A druhé vystoupení proběhlo o tomto víkendu v sobotu, kdy jsme byli požádání o zpestření vernisáže v jabloneckém Centralu hned šesti vystavujících výtvarnic a výtvarníků. Ochuzeni o pět hlasů, pouze v počtu šesti, jsme se postarali o několikaminutový program, který jsme obohatili o kytarové tóny našeho kolegy, takže tu zazněla kytara, a to nejen jako doprovod, ale i sólově. I toto vystoupení, byť menšího charakteru, mělo úspěch, dokonce jsme dostali nabídku k možné účasti na další vernisáži. Posluchači byli zcela jiného složení, než jak jsme zvyklí z koncertů, o to milejší pak pozitivní ohlasy z publika byly.
A nyní se u můžeme plně soustředit na nacvičování vánočních skladeb, neb za několik málo týdnů opět nastane adventní čas...

Petra Koutecká.

Pro zobrazení celé fotogalerie prosím klikněte na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipP2ytEaTJPn8RF9657pSEIFp4DBBlxFB2fsV0CXwHgYv_cH9VtWJKQ8In7EKqY1wQ?key=ZkFSTGdZVy16Vk1ydWE3UklkT21SMTNJOXhmVWx3

Nahlédněte do představení O životě jedné republiky

přidáno: 3. 10. 2018 8:44, autor: Vít Rakušan

Fotografie z premiéry!

přidáno: 3. 10. 2018 2:32, autor: Vít Rakušan

Vážení a milí příznivci,
podívejte se na fotografie z Divadla F. X. Šaldy, kde se v pondělí 1. října uskutečnila premiéra představení O životě jedné republiky.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2139879652918845&type=1&l=8895a0ebca

Přijďte si zatančit s velkým swingovým orchestrem

přidáno: 1. 10. 2018 2:18, autor: Miroslav Halama

Vážené dámy, vážení pánové,
velký swingový orchestr, neboli big band, je připraven Vám zahrát nejhezčí melodie báječné swingové éry minulého století.
Večerem pro tančící i netančící Vás bude doprovázet velký orchestr s písničkami z dobových gramodesek a filmů pro pamětníky.

Kapelou, která Vám bude dělat s maximálním nasazením po celý večer společnost, je jablonecký Orchestr Rudy Janovského se svými sólisty.
(složení 5 saxofonů, 4 trubky, 4 pozouny, kontrabas, piano, bicí a 3 vynikající mladí zpěváci)

Těšíme se na Vás v pátek 12.října 2018 od 20.00 h. v jabloneckém Eurocentru - viz plakát níže a v příloze.

Předprodej vstupenek právě začal!!

S pozdravem

Vladimír Vlášek, kapelník orchestru


Pozvánka na vystoupení uznávaného sboru z Východního Kapska

přidáno: 27. 9. 2018 6:27, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 27. 9. 2018 6:28 ]

Jihoafrický mládežnický sbor z Port Elizabeth na poslední chvíli zavítá do Jablonce!
Přijďte si poslechnout prestižní a uznávaný sbor z Východního Kapska. Vstup volný. 

Tomáš Pospíšil


O životě jedné republiky - premiéra se blíží!

přidáno: 24. 9. 2018 9:07, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 24. 9. 2018 9:09 ]

V sobotu 22. září jsme se po týdnech a měsících samostatné práce poprvé sešli na jednom pódiu - přesněji řečeno ve společném prostoru koncertního sálu liberecké ZUŠ. Probíhal tam první (a jediný) společný nácvik chystaného představení. Znamenalo to zorganizovat na 200 dětí a dospělých. Teprve tam jsme si mnozí uvědomili, do jak velkého a emocionálně silného projektu jsme se vlastně pustili. To když početný bouřící dav studentů na Národní třídě začal skandovat „Máme holé ruce...“ a zvonil klíči nad hlavou. Když zněla Modlitba pro Martu, nám dospělým naskakovala husí kůže... A podobné to bylo i v ostatních scénách, při kterých jsme si prostřednictvím dětských výkonů znovu a znovu připomínali, kolik zlého i krásného toho má naše republika za sebou... Přijďte se podívat a nebudete litovat. Myslím, že jde o jeden z nejsilnějších zážitků provázejících blížící se oslavy 100 let od vzniku Československa. 

https://photos.app.goo.gl/xrgdXe8EoBacSg8Q9

Jazztet vystoupil na Jabloneckých podzimních slavnostech

přidáno: 24. 9. 2018 3:35, autor: Miroslav Halama

V pátek 21. září vystoupil soubor JAZZTET ZUŠ od od 11.30 h. na Mírovém náměstí v hlavním programu Jabloneckých podzimních slavností. V 45 minutovém bloku soubor přednesl ty nejlepší skladby zpívané či pouze orchestrální ze svého repertoáru rozmanitých jazzových stylů. Odezva plného náměstí byla nadšená. Po vystoupení následovaly pochvaly od pořadatele i náhodných posluchačů nejen místních, ale i tradičních hostů z Neu Gablonz, jejichž folklórní soubory vystoupily v programu před a po vystoupení JAZZTETu.

JAZZTET ZUŠ účinkoval ve složení: Zuzana Šikolová – příčná flétna; Ondřej Vlášek - alt saxofon; Jan Novenko – tenor saxofon, Ondřej Hašlar – baryton saxofon, Jan Václavů – trombón; Vít Sladký – trombón; Anna Kvíčalová - piano; Radim Šlechta – el. kytara; Florián Pejcha - baskytara; Martin Gorčík a Petr Lhota – bicí nástroje; Tereza Glosová – zpěv.

Vladimír Vlášek

Pro otevření celé fotogalerie klikněte prosím na obrázek

https://photos.google.com/share/AF1QipMkQDF6f3qJFzot9WYmQaKUTmvAl4OFuwKmmVZZWXz_Aulqn5uRZxTp6wergcG1GQ?key=SGpSbU0zbW5KSDFTQ1hkal9xbFU4dVcxa3I5bDN3

JAZZTET jako předkapela profesionálního souboru

přidáno: 17. 9. 2018 3:24, autor: Miroslav Halama

V pátek 14. září Jazztet ZUŠ vystoupil s téměř hodinovým programem v Klubu Na Rampě jako předkapela profesionálního souboru Pavel J. Ryba duo.

Přikládáme odkaz na celý originální článek a fotografie otištěné v deníku Naše Jablonecko. Autorem je pan Václav Novotný.

Klikněte prosím na obrázek
http://www.nasejablonecko.cz/jablonecko-aktualne/obrazem-jazztet-ze-zus-jablonec-v-klubu-na-rampe/?aktualitaId=55683

Století očima ZUŠek!

přidáno: 31. 8. 2018 6:05, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 31. 8. 2018 6:06 ]

V pondělí 3. září začne předprodej vstupenek na zcela ojedinělý pořad. Deset základních uměleckých škol Libereckého kraje se spojilo a vytvořilo představení ke stoletému výročí vzniku Československa. Pořadatelem je ZUŠ Jablonec nad Nisou, režie se ujala operní režisérka a dramaturgyně libereckého Divadla F. X. Šaldy Linda Keprtová, záštitu nad projektem převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje Petr Tulpa. Premiéra bude 1. října v libereckém divadle F. X. Šaldy 1. října od 19 hodin, reprízy budou v Městských divadlech v Železném Brodě (4. 10.), Turnově (8. 10.), Jablonci nad Nisou (9. 10.) a v Jiráskově divadle v České Lípě (23. 10.) vždy od 19 hodin. Vstupenky za 150 korun jsou v předprodeji  v pokladnách jednotlivých divadel. 

1-10 of 1079