AKTUALITYVýtvarný obor navštívil Národní galerii

přidáno: 3. 12. 2019 0:25, autor: Miroslav Halama

V úterý 19.11. navštívili žáci výtvarného oboru Národní galerii Praha, Veletržní palác, kde v rámci Projektového dne mimo školu absolvovali dva galerijní edukační programy. Jeden z programů byl zaměřen na dílo Františka Drtikola a děti se zabývaly možnostmi tvůrčí práce se světlem při fotografování jednoduchého papírového modelu. Druhý program se vázal k probíhající výstavě Alberta Giacomettiho, kterou obě skupiny žáků také navštívily.
Věříme že byl Projektový den velkým přínosem pro všechny zúčastněné!

Ingrid Kostřicová

Kliknutím na obrázek zobrazíte další fotografie

https://photos.google.com/u/1/share/AF1QipOnOKgpvW9nOlp_N74zkwJB3DAkqlLi3PWRpDmPkAqLS0-uS0BXkUgjKRRVGW19pA?key=NkY0dXZyOHFjSVJDWWg5ZHlxbDFqdy05RmRlSTVn

2. žákovský večer

přidáno: 2. 12. 2019 2:53, autor: Miroslav Halama

V pořadí druhý žákovský večer tohoto školního roku se uskutečnil ve středu 27.11. Tentokrát byl s převahou klavírních skladeb. Ke slyšení však byl také zpěv, zobcová flétna a lesní roh. 
Večerem tradičně provázela paní učitelka Jiřina Kollerová.

-mirhal-

Další fotografie po kliknutí na obrázek

https://photos.app.goo.gl/VhVUL9FNT6rqdcNo9

Výtvarné odpoledne v botanické zahradě Liberec

přidáno: 2. 12. 2019 2:44, autor: Miroslav Halama

Mladí výtvarníci se ve čtvrtek 14.11.vypravili do Botanické zahrady Liberec, kde strávili dopoledne studiem různých podob rostlin a jejich kresbou. Zaujaly je také akvária s mořskými živočichy, ti však nebyli tak trpělivými modely, neboť se stále pohybovali... Za několik hodin vznikla celá řada krásných kreseb, které si autoři vzájemně prohlédli na improvizované prezentaci.

Ingrid Kostřicová

Více fotografií po kliknutí na obrázek

https://photos.app.goo.gl/LQHKtbbeAjPQgvmV9

Dokument ČT o našem sboru Iuventus, gaude!

přidáno: 28. 11. 2019 6:33, autor: Romana Císařová   [ aktualizováno 28. 11. 2019 7:12 ]

Dotočnou v jabloneckém kině Radnice v neděli 24. listopadu vyvrcholil příběh dokumentárního filmu České televize o dětském pěveckém sboru Základní umělecké školy v Jablonci nad Nisou. Dokument odvysílala Česká televize v pondělí 25. listopadu ve 22.25 na programu ČT Art.

Autor dokumentu, Jan Mudra, strávil s jabloneckými dětmi tři týdny na jejich cestách po Jihoafrické republice v létě 2018. Byl svědkem jak soutěže sboru na sborové olympiádě (World Choir Games) ve Tswane (Pretoria), tak následného turné do Kapského Města. Z 30 hodin záběrů vznikl 26 minutový dokument, který není jen pouhou reportáží.

Dokument Jana Mudry proniká do hlubin dětského sborového zpěvu a divákovi poodkrývá hlavní smysl tvůrčí práce s dětmi. Současně zachycuje i jedinečnou náladu největší sborové soutěže světa, které se Iuventus, gaude! za svou krátkou historii zúčastnil již čtyřikrát (2008 Rakousko, 2012 USA. 2014 Lotyšsko, 20158 JAR).

Při nedělní jablonecké "dotočné" zaplnili kino Radnice děti a rodiče všech sborových oddělení. Nechyběli zástupci města Jablonec nad Nisou (náměstek primátora David Mánek a bývalý primátor Petr Beitl se ženou) nebo starosta obce Rádlo Miroslav Šikola.

Děti pěveckého sboru přivítaly své příznivce zpěvem, maminky připravily pohoštění a moderátor David Jelínek provázel dopoledním programem, jehož se zúčastnil i tvůrce dokumentu Jan Mudra. Sbormistr Tomáš Pospíšil všem poděkoval za podporu budoucí generaci, která potřebuje jak povzbuzení, tak i dobrý příklad nás, dospělých.

Dokumentární film pod názvem Iuventus, gaude! v Africe zařadila Česká televize letos na podzimní festival Zlatá Praha a je možné jej zhlédnout ZDE na iVysílání.

Dotočná v jabloneckém kině Radnice


1.žákovský večer

přidáno: 15. 11. 2019 4:37, autor: Miroslav Halama

Ve středu 13.11. se na sále naší ZUŠ uskutečnil 1. žákovský večer tohoto školního roku.  Podívejte se na fotografie z koncertu:

Pro zobrazení všech fotografií klikněte na obrázek:

https://photos.app.goo.gl/FfXfLinSYQiEHcsH9

Vernisáž prací studentek z Akademie umění a kultury pro seniory

přidáno: 12. 11. 2019 5:47, autor: Miroslav Halama

Od roku 2016 působí při ZUŠ Jablonec n.N. Akademie umění a kultury pro seniory. Akademie nabízí seniorům studium v oboru hudebním, tanečním a výtvarném. Seniorky studující v oboru výtvarném skupina VO1 vystavuje své práce ve výstavní síni na MěÚ v Rychnově u Jablonce n.N. Seniorky ze skupiny VO1 vystavují obrázky z 3. ročníku svého studia, jsou to malby temperovými, olejovými a akrylovými barvami. Výstava potrvá do 15.11.2019.
Vernisáž obrazů doprovodil Luboš Dočkal svou hrou na klasickou kytarou a pěvecká skupina "Pozdní sběr". Byl to velmi pěkný podvečer plný zážitků.

Věra Činčarová

Pro zobrazení všech fotografií klikněte na obrázek

https://photos.app.goo.gl/WfJTpJegC7VKVDoWA

Klasická kytara ve stylových proměnách

přidáno: 29. 10. 2019 10:44, autor: Miroslav Halama

Vážení příznivci kytarové hudby, náš kolega Lubomír Dočkal, učitel hry na kytaru srdečně zve na svůj kytarový recitál. Jak již titulek napověděl, nazval ho ,,Klasická kytara ve stylových proměnách".
Na koncertě zazní skladby Johna Dowlanda, Štěpána Raka, Fernando Sora, J.S.Bacha, Isaaca Albenize, Milana Zelenky
a zazní i kytarové flamenco.

Koncert se koná 7.11. na koncertním sále jablonecké ZUŠ. Začátek je v 18,00 hod.

Těšíme se na vás.

Náhradní termín jednání členské schůze SRPDŠ při ZUŠ

přidáno: 25. 10. 2019 0:44, autor: Vít Rakušan

Ve čtvrtek 24. října se na Horním náměstí uskutečnila řádná členská schůze SRPDŠ. Vzhledem k nedostatečnému počtu účastníků schůze nebyla usnášeníschopná a dle stanov spolku byl vyhlášen náhradní termín jednání na úterý 3. prosince od 16.45 hod. v Podhorské ul. (buď kancelář ředitele nebo koncertní sál - podle počtu účastníků).

Ztracené klíče

přidáno: 24. 10. 2019 7:13, autor: Vít Rakušan

Klíče ztracené ve středu 23. října v budově v Podhorské ul. jsou v kanceláři školy.

Jablonečtí se zúčastnili pěvecké soutěže v Praze

přidáno: 23. 10. 2019 3:44, autor: Vít Rakušan

S potěšením uveřejňujeme text od tatínka Terezy Glosové a děkujeme za něj.

Některé úspěchy žáků ZUŠ už by mohly poněkud zevšednět ve světle jejich opakování. Za těmi úspěchy ale stojí velmi tvrdá práce žáků a jejich učitelů, hodiny a hodiny nácviku nejen během samotné výuky, ale také ve volném čase. Samotná soutěž je až vyvrcholením toho úsilí.

Tentokrát se trio žáků, které vede paní učitelka Jarmila Klokočníková, zúčastnilo ve dnech 18.-19. října celonárodní Písňové soutěže B. Martinů (www.pisnovasoutezbm.cz). Šlo o již XVII. ročník soutěže, ale pro Lucii Kovářovou, Terezu Glosovou a Jana Novenka to byla premiéra a nutno říci, že náročná premiéra. Příprava každého účastníka této soutěže znamenala nacvičit celkem šest písní, tři pro první kolo a tři pro kolo druhé, kam postupovali pouze nejlepší zpěváci z úvodního klání. Klavírní doprovod pro jablonecké účastnice a jednoho účastníka zajistila skvělým způsobem Romana Halamová, která, a to si každý umí spočítat, musela nacvičit celkem osmnáct skladeb!

Výsledky nedokáží popsat kvalitu a četnost nácviku, ale pokud se dostaví, tak hovoří o tom, že přípravu nikdo neošidil. Jak to tedy dopadlo tentokrát? Honza Novenko zaujal a jeho projev byl zase o něco lepší než v případě červnového Pražského pěvce. Na postup do druhého kola to ale v těžké konkurenci nestačilo. V jeho kategorii nakonec zvítězil Patrik Hradecký z Domažlic. Lucie Kovářová zaujala v prvním kole písní Má mamička neví od Františka Doskočila a ve finále, kam se probojovalo osm děvčat ze sedmnácti, obsadila skvělé třetí místo. Tereza Glosová si i podle svých slov celé pěvecké klání moc užila a ve finálovém kole  to bylo vidět zejména provedením Dvořákovy písně Struna naladěna. Porota v čele s prof. Magdalenou Hajóssyovou její výkon ocenila druhým místem. První cenu si odnesla Vanda Vinecká z Prahy. Dvě holky z Jablonce si svým výkonem podmanily porotu!

V závěru snad jen pár slov, které naváží na úvod příspěvku. Žákům patří ocenění za reprezentaci školy, za jejich píli, talent a radost ze zpívání. A učitelkám Jarmile Klokočníkové a Romaně Halamové? Ve svém volném čase neváhaly a onu radost, talent a píli podpořily i v místě konání soutěže nejen profesionálním přístupem, ale i notnou dávkou empatie a lidské sounáležitosti. Děkujeme.

1-10 of 1139